Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Basın Kartı Yönetmeliği değişti, basın kartı yönetmeliğinde neler değişti? Resmi Gazete

14.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Basın Kartı Yönetmeliği'ne ilişkin değişiklikler Resmi Gazete'de yayınlandı. Basın kartı yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neler?

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Yeni yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'nde kartın iptal gerekçelerine "Milli güvenlik ve kamu düzenine aykırı davranışlarda bulunması veya bu tür davranışları alışkanlık edinmesi" maddesi eklendi. Ayrıca meslekle ilgili lisans ve lisansüstü program bitirenler için basın kartı alabilirlik süresi 12 aydan 6 aya indirildi. Yönetmelik, basınla ilgili ön lisans mezunlarının basın kartı alabilmesi için 9 ay, ön lisans mezunları için 12 ay, lise mezunları içinse 18 ay olarak düzenlendi. 

Ayrıca daha önce Başbakanlığa bağlı olan Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına bağlanmıştı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İkinci Dünya Savaşında geçen film, 26 yaşında 309 nazi askerini öldürmüş olan rus kadın keskin nişancı Lyudmila Pavlichenko'nun gerçek hayat hikayesini konu alıyor.

Bir litre gözyaşı yeni bölüm ne zaman en son bölümde Mahir ve Cihan bir araya gelecekler mi? Bir Litre gözyaşı yeni bölüm ne zaman başlıyor?

Agos Gazetesi yazarı Hrant Dink'in ölümünün 12. yılında Agos Gazetesi önünde anma programı yapıldı. Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki anma programına medyadan, iş dünya...

Bir cemaate ait kuran kursunda şok eden cinsel istismar iddiası. TBMM 25. ve 26. Dönem CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş'ın kamuoyu ile paylaştığı iddiaya gö...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Güvenlik Bakanlığı' isminde bir bakanlığın kurulacağını, bakan olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın bir ismin ata...

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye'ye yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye ile ABD ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald ...

Son dakika Yeni Askerlik Sistemi açıklaması. Milli Savunma Bakanlığı açıkladı. Tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek?

Yazarlar
Website Security Test