Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yardımcı Hizmet Sınıfı (YHS) kaldırılsın, 53 yıllık esaret Yardımcı Hizmet

22.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yardımcı Hizmet Sınıfı (YHS) kaldırılsın talebi. Sosyal medyada 53YıllıkEsaretYardımcıHizmet etiketiyle geniş talep.

Kamuda Yardımcı Hizmetler Sınıfı (YHS) olarak adlandırılan kamu görevlileri haklarını istiyor. Sayılarının 110 bin olarak tahmin edildiği Yardımcı Hizmetliler, Meclis'te Yardımcı Hizmetler Sınıfı'na ilişkin düzenlenecek bir kanun teklifi bekliyor. 

Sosyal medyada bugün (22 Kasım Perşembe) yine seslerini duyurmaya çalışan Yardımcı Hizmetler Sınıfı, #53YıllıkEsaretYardımcıHizmet etiketiyle paylaşım yapıp hükumete çağrıda bulunuyorlar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 8 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hüsniye

02.01.2019 - 14:55
Yurttan gelen herkesi almadilar bende yurttan geldim lise mezunuyum almadilar lütfen artık çok zor değil Cumhur başkanımızın imzasina bakar

YHS KALDIRILSIN

29.11.2018 - 17:05
Artık yeter... MEB'da şoförler bile GİH sınıfına alındı. Yurttan gelerek atanan kardeşlerimize bile sınavsız dilekçe ile başvurarak memurluğa geçebilme hakkı verildi. Sürekli işçi pozisyonunda 750 bin e yakın kişi alındı. Yardımcı hizmetler sınıfı artık kaldırılsın. Zaten bu sınıfta görev yapan 111 bin kişinin bir çoğu engelli statüsünde ve masa başı olarak görev yapıyor.
Diğer Haberler

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen ve her yıl deniz tutkunlarının dört gözle beklediği ''CNR Avrasya Boat Show-14. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarlar...

Oyuncak sektörünün dev oyuncuları bir kez daha TÜYAP çatısı altında buluşacak, gücüne güç katacak. 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilecek fua...

Türkiye’de geçici koruma kanunu kapsamında yaşayan Suriyeli sayısı 3 milyon 644 bin 342 olurken, bu rakamın son 2 ayda 21 bin 976 kişi arttığı saptandı.

İddiaya göre Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul metrosuna 3.2 milyar TL, İzmir metrosuna ise 30 bin TL ayırdı.

Türkiye'de mutluluk oranı açıklandı. Türkiye'de bir okul bitirmeyenler, bitirenlere göre; evli olanlar da bekarlara göre daha mutlu.

Bayburt'ta İstiklal Marşı okunduğu sırada protokolün ayağa kalkmadığı iddiası sosyal medyayı karıştırdı.

Son dakika Afrin'de bombalı saldırı düzenlendi.

Yazarlar
Website Security Test