Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fahri vekile kadro kanun teklifi TBMM'de, Diyanet İşleri Başkanlığı'na kadro talebi

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunulan teklifle Diyanet'te imam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan vekil veya ders ücreti karşılığındaki öğreticiler için kadro talebi bulunuyor.

İmam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan kişiler ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında vekil ve fahri olarak veya ek ders ücreti karşılığında öğreticilik görevi yapan kişilerin kadroya atanması için kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. 

Diyanet teşkilatında kadrolu imam, sözleşmeli imam, vekil imam, geçici imam, kadrolu öğreticiler, fahri öğreticiler gibi çeşit çeşit statüler bulunmaktadır. Aynı hizmetlerde aynı görevi yapmalarına rağmen statülerinin farklı olması nedeniyle aralarında idari, mali ve sosyal haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır. Vazifeleri aynı olmakla aldıkları maaş, hakları ve imkânları farklıdır. Vekil imamlar, aynı şartlarda çalışan kadroluların aldığı maaşın yarısını alabilmektedir. Fahri öğreticiler ise kadrolularla aynı görevi yapmalarına rağmen, aylık 600-700 TL’ye çalışmakta ve sigorta primleri 10-15 gün üzerinden yatırılmaktadır. 

DİB (Diyanet İşleri Başkanlığı) memur alımı için 8 bin 489 kadro verildi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 11 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Diyanet Adaleti Simgeler

12.12.2018 - 06:08
Diyanet İşleri Başkanşığındaki Bu ayırıma bu adaletsizliğe son verilmelidir. Peygamberimiz olsa bu şekildeki adaletsizliğe son vermekle kalmaz bu şekilde çalışanlara geçmişe dönük maddi ve manevi haklarıda iade ederdi. Bu kanayan yaraya bu vebale artık son verilsin maddi ve manevi yönden kadrolularla aynı görevi yaptığımız halde haklarımız kısıtlı ve issiz kalma korkusuyla psikolojik sıkıntılarla ömrümüzü devam ettirmenin yanında yerine baktığımız kardeşimiz gelince görevden men ediliyoruz bu çok büyük bir vebaldir artık bu vebale son verilsin. Bizlerde kadrolular gibi KPSS Dhbt Mülakatla geliyoruz bu görevlere.Artık son verilsin bu adaletsizliğe.

Mağdur

11.12.2018 - 12:50
Bizler yurtıdışında askerde olan bir görevlinin yerine imamlık müezzinlik görevlerini yapıyoruz zamanı gelince işten çıkarılıyoruz mülakata sokulup kazandığımız halde hükümetimizden kadeo taleb ediyoruz Allah rızası için
Diğer Haberler

İzmir’de PKK operasyonu: 22 şüpheliye gözaltı

Yerli malı haftası ile ilgili şiirler 12 Aralık 2018

Şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir?

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Rize Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bir saldırı sonucunda şehit oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Kulübü’nün düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Genel Sekreteri Sibel Güneş, gaze...

Beşiktaş’taki toprak kayması. Akatlar'daki toprak kayması sonrası İSKİ ekipleri çalışma başlattı. Beşiktaş'ta neden toprak kayması oldu?

Sözcü Gazetesi soruşturmasında 5 isim hakkında Fetö suçlaması ile 15 yıla kadar hapis istemi. Sözcü Gazetesi soruşturmasında 5 isim hakkında Fetö suçlaması ile 15 yıla...

Yazarlar
Website Security Test