Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Fahri vekile kadro kanun teklifi TBMM'de, Diyanet İşleri Başkanlığı'na kadro talebi

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunulan teklifle Diyanet'te imam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan vekil veya ders ücreti karşılığındaki öğreticiler için kadro talebi bulunuyor.

İmam-hatip veya müezzin-kayyım olarak görev yapan kişiler ile Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında vekil ve fahri olarak veya ek ders ücreti karşılığında öğreticilik görevi yapan kişilerin kadroya atanması için kanun teklifi TBMM’ye sunuldu. 

Diyanet teşkilatında kadrolu imam, sözleşmeli imam, vekil imam, geçici imam, kadrolu öğreticiler, fahri öğreticiler gibi çeşit çeşit statüler bulunmaktadır. Aynı hizmetlerde aynı görevi yapmalarına rağmen statülerinin farklı olması nedeniyle aralarında idari, mali ve sosyal haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır. Vazifeleri aynı olmakla aldıkları maaş, hakları ve imkânları farklıdır. Vekil imamlar, aynı şartlarda çalışan kadroluların aldığı maaşın yarısını alabilmektedir. Fahri öğreticiler ise kadrolularla aynı görevi yapmalarına rağmen, aylık 600-700 TL’ye çalışmakta ve sigorta primleri 10-15 gün üzerinden yatırılmaktadır. 

DİB (Diyanet İşleri Başkanlığı) memur alımı için 8 bin 489 kadro verildi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 17 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

HAD BİLDİREN

20.02.2019 - 13:18
Kendini bilmez sözleşmeli.Önce serbest yazmadan araştır.Şuan fahri hoca olupta yaklaşık erkek ve bayan olmak üzere 5000 üzerinde hoca var.Ayrıca bunlar önlisans ve lisans mezunu kişiler.Senin gibi sadece yasin , tabereke ,nas,felak ezberlememişler.Bütün Kuran-ı Kerimi ezbeer biliyorlar.Ayrıca kurslarda hizmet veriyorlar hersene mülakata giriyorlar.Git torpil yapmadan onlarla dini konu da yarış bakayım.Cahillik başa bela.Hoca olacaksın ama haktan haberiniz yok.Bu arada yeteri derecede kadro açılmıyor 2011 den bu yana.Fahri kko ların sayısıda 20000 üzerinde zaten açılsa bu kadar sayı sen konuşamazdında.

İhsan aycan

04.02.2019 - 20:16
Merhaba ben fahri imamın boşum benim hastamda var 10 yıldır dokturlardayiz bi görev istiyorum perişanım yaşım elli yaslarindayim cumhurbaşkanı mizah ve diyanet işleri başkanlığı na saygılarımla selamlıyorum arz ederim
Diğer Haberler

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın New York merkezli ortak kuruluşu Turken Vakfı, efsane boksör Muhammed Ali'nin çiftliğini satın aldı.

Türkiye'de kaç Suriyeli çocuk doğdu? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı'nda açıkladı.

Van'da yapılması beklenen Gezginfest iptal mi edildi? Sosyal medyada gençlerden büyük tepki var.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'ın görevine son verildi. İsa Apaydın'ın yerine geçici olarak Ali İhsan Uygun getirildi.

Rasim Ozan Kütahyalı'ya 2013'te canlı yayında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile dönemin Galatasaray Başkanı Ünal Aysal arasındaki mesajlaşmayı canlı yayında...

İzmir Ege Üniversitesi Kampüsünde çıkan olayda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bugün ölüm yıl dönümü.

HGS köprü geçiş cezası geri ödemeleri için son günler. Geri ödeme, iade için nereye başvuru yapılır? Son gün ne zaman? Geri ödemeler hangi tarihe kadar yapılacak?

Yazarlar
Website Security Test