Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MEB, okullara yardımcı kaynak yasağı getirdi

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere zorunlu olarak yardımcı kaynak aldırılmasını ve reklamının yapılmasını yasakladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen ve öğrencileri ilgilendirecek yeni bir bildiri yayınladı.

Yazıda, öğrencilere MEB tarafından belirlenen ders kitapları haricinde zorunlu olarak yardımcı kaynak aldırılması ile bu yardımcı kaynakların okullarda reklam ve tanıtımının yapılmasının yasaklandığı vurgulandı.

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla valiliklere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

‘’Bakanlığımızca öğretmen ve öğrencilerimize dağıtımı yapılan ders kitapları dışındaki diğer yardımcı materyallerin; okullarda/kurumlarda reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi, öğrencilerimize aldırılmaması, kullanımı konusunda zorlayıcı tutum içerisinde bulunulmaması ve velilere maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması, yönetici ve öğretmenlerimizin bilgilendirilmeleri ve aksi uygulamalarda bulunanlar hakkında gerekli idari işlemlerin yapılması için Valiliğimizce her türlü tedbirin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.’’

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezuniyet töreninde açtıkları pankartın ardından, gözaltına alınan öğrencileri Beştepe'de kabu...

17 Ekim Çarşamba Türkiye'de hava nasıl olacak?

Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşmayı başaran sanal dünyanın görüntülü girişimcileri vloggerlar, gençler ve özellikle de çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahip. An...

Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair kanıt bulunduğu söylendi.

ABD'li din adamı Andrew Brunson, ABC'ye konuştu, Türkiye'de tutuklu kaldığı süreçte hangi şartlarla karşılaştığını anlattı.

Cumhuriyet gazetesi davasında dosyaları ayrılan sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkartılmasına karar verildi.

Financial Times Gazetesi Pastör Andrew Brunson'un iade edilmesinin Türkiye - ABD ilişkilerini nasıl etkileyeceğini yorumladı.

Yazarlar
Website Security Test