Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MEB, okullara yardımcı kaynak yasağı getirdi

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere zorunlu olarak yardımcı kaynak aldırılmasını ve reklamının yapılmasını yasakladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen ve öğrencileri ilgilendirecek yeni bir bildiri yayınladı.

Yazıda, öğrencilere MEB tarafından belirlenen ders kitapları haricinde zorunlu olarak yardımcı kaynak aldırılması ile bu yardımcı kaynakların okullarda reklam ve tanıtımının yapılmasının yasaklandığı vurgulandı.

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla valiliklere gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

‘’Bakanlığımızca öğretmen ve öğrencilerimize dağıtımı yapılan ders kitapları dışındaki diğer yardımcı materyallerin; okullarda/kurumlarda reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi, öğrencilerimize aldırılmaması, kullanımı konusunda zorlayıcı tutum içerisinde bulunulmaması ve velilere maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması, yönetici ve öğretmenlerimizin bilgilendirilmeleri ve aksi uygulamalarda bulunanlar hakkında gerekli idari işlemlerin yapılması için Valiliğimizce her türlü tedbirin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.’’

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı Türk-iş ve Türk Harb-iş tarafından gerçekleştirilecek olan miting ne zaman, nerede, saa...

Gazeteci Uğur Dündar'a ölüm tehdidi yapan kim? Uğur Dündar köşesinden kendisini ölümle tehdit edeni ifşa etti.

Tam Ay tutulması nedir? Ne zaman olacak? Kanlı Ay nedir? Kanlı Ay diye bir şey var mı? İşte detaylar...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında şimdiye kadar hayatını kaybeden işçilerin sayısını açıkladı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde 'güvenli bölge' için 5 kritik yol haritası belirledi. ABD'nin bu kırmızı çizgilere uyması beklenecek.

MEB Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları birçok öğretmen adayında hüsrana neden oldu.

Feridun Düzağaç, kendisine ''PKK sempatizanı'' diyen sözlük yazarı hakkındaki şikayetini geri çekmedi. Sözlük yazarı Turgay K.'nın 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Yazarlar
Website Security Test