Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaz saati uygulamasına devam

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaz saati uygulaması geçen yılki gibi bu yıl da devam edecek.

Yaz saati (ileri saat) uygulaması bu yıl da devam edecek. Geçen yıl olduğu gibi, vatandaşların güne karanlık başlamaktan şikayetçi oldukları yaz saati uygulamasına devam kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Çalışanların işlerine, öğrencilerin okullarına sabahları hava karanlıkken yola çıkmaları geçtiğimiz kışın bir numaralı gündemlerindendi. Ancak hükümet uygulamaya devam kararı aldı. Resmi Gazete'de yer alan kara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Türkiye'de 2016'dan beri yaz-kış saati uygulaması yapılmıyor. Yani saatler ileriye veya geriye alınmıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Veli sayan

02.10.2018 - 13:21
Ne zaman alınacak saatler geri
Diğer Haberler

17 Ekim Çarşamba Türkiye'de hava nasıl olacak?

Kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşmayı başaran sanal dünyanın görüntülü girişimcileri vloggerlar, gençler ve özellikle de çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahip. An...

Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair kanıt bulunduğu söylendi.

ABD'li din adamı Andrew Brunson, ABC'ye konuştu, Türkiye'de tutuklu kaldığı süreçte hangi şartlarla karşılaştığını anlattı.

Cumhuriyet gazetesi davasında dosyaları ayrılan sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır hakkında kırmızı bülten çıkartılmasına karar verildi.

Financial Times Gazetesi Pastör Andrew Brunson'un iade edilmesinin Türkiye - ABD ilişkilerini nasıl etkileyeceğini yorumladı.

16 Ekim Salı hava nasıl olacak? Tüm yurtta hava durumu.

Yazarlar
Website Security Test