Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yaz saati uygulamasına devam

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaz saati uygulaması geçen yılki gibi bu yıl da devam edecek.

Yaz saati (ileri saat) uygulaması bu yıl da devam edecek. Geçen yıl olduğu gibi, vatandaşların güne karanlık başlamaktan şikayetçi oldukları yaz saati uygulamasına devam kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Çalışanların işlerine, öğrencilerin okullarına sabahları hava karanlıkken yola çıkmaları geçtiğimiz kışın bir numaralı gündemlerindendi. Ancak hükümet uygulamaya devam kararı aldı. Resmi Gazete'de yer alan kara göre gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Türkiye'de 2016'dan beri yaz-kış saati uygulaması yapılmıyor. Yani saatler ileriye veya geriye alınmıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Veli sayan

02.10.2018 - 13:21
Ne zaman alınacak saatler geri
Diğer Haberler

19 Ocak 2019 tarihinde Sakarya Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesine karşı Türk-iş ve Türk Harb-iş tarafından gerçekleştirilecek olan miting ne zaman, nerede, saa...

Gazeteci Uğur Dündar'a ölüm tehdidi yapan kim? Uğur Dündar köşesinden kendisini ölümle tehdit edeni ifşa etti.

Tam Ay tutulması nedir? Ne zaman olacak? Kanlı Ay nedir? Kanlı Ay diye bir şey var mı? İşte detaylar...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında şimdiye kadar hayatını kaybeden işçilerin sayısını açıkladı.

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde 'güvenli bölge' için 5 kritik yol haritası belirledi. ABD'nin bu kırmızı çizgilere uyması beklenecek.

MEB Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı! Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları birçok öğretmen adayında hüsrana neden oldu.

Feridun Düzağaç, kendisine ''PKK sempatizanı'' diyen sözlük yazarı hakkındaki şikayetini geri çekmedi. Sözlük yazarı Turgay K.'nın 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Yazarlar
Website Security Test