Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Büyük bir Atatürkçü için!..

1.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nda eşi Nilüfer Kışlalı ve kızı Nilhan Kışlalı; çok mutlular…

Tam 19 yıl oldu, o “Atatürk’ü en iyi anlatan” hocayı, “Kemalizm geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür” diyen ve bu sözünün arkasında durarak Mekteb – i Mülkiye’de “binlerce öncü yetiştiren”, dahası, “yazdığı kitaplarla hâlâ yetiştiren ve daha çok uzun yıllar yetiştirecek olan” Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı kaybedeli. Hunhar ve alçak bir suikastta!..

O kanlı ve karanlık süreçte, Türkiye’nin aydınları, Türk’ün Atatürkçüleri, Cumhuriyetin bekçileri, “insanlık dışı bir seçimle aramızdan cımbızla çekilmiş” ve öldürülmüşlerdi; lânet olsun onlara!..

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli’de bir zamanlar İzmir Milletvekili olarak Kültür Bakanlığı da yapan Kışlalı Hocamız için 25 dönümlük bir park yaptı; müthiş!..

Parkı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Başkan Aziz Kocaoğlu ve binlerce İzmirli beraberce açtı. Açılışta, Hocamızın eşi Nilüfer Kışlalı ile ortanca kızı Dolunay Edis Kışlalı, eşi Enes Ediz, “babasının yolunda olan ve siyaset bilimi okuyan”, dahası “Milletvekili olacağım” diyen küçük kızı Nilhan Kışlalı da vardı ve “kurdelayı” beraber kestiler.

11 bin metrekaresi yeşil alan olarak düzenlenen Parkta, seyir terasları ve açık fitness alanları ile yeni nesil çocuk oyun alanları, dinlenme ve toplanma mekanları vardı. 3 bin 500 metrekare çim alanı olan parkta toplam 392 adet ağaç dikilmişti ve bu ağaçların arasında Kışlalı’nın “en sevdiği ağaç olan” Katalpa Ağacı da vardı.

Ahmet Taner Kışlalı ile “kuzendik”; Mehmet Ali Kışlalı, Mahmut Kışlalı, Ahmet Taner Kışlalı, annemizin “Kilis – Gaziantep kurtuluşunda mücahit olarak savaşan, İstiklal Madalyalı dayıları Hüsnü Kışlalı ile Atatürk Cumhuriyeti’nin ilk kadın öğretmenlerinden Lütfiye Hanım’ın çocuklarıydılar. Hayatımızın Kilis süreci onlarla beraber geçti, “abiler, kardeşler gibi…”

Sonra Ankara’nın Babıalisi Rüzgarlı Sokak’ta M.Ali Ağabey’in başkanlığında “gazeteci olarak” bulduk kendimizi; Ahmet, Hıncal ve ben!..

Uzun yıllar geçti, o “üniversitede kariyer yapmak için” ayrıldı, bizler “gazeteci olarak” kaldık. Ama Ahmet de, “yazar olarak” gazeteciliği bırakmadı, hiç!..

Onun adına, Çiğli’de bu pırıl pırıl, aydınlık, büyük ve yemyeşil parkı yapanlara “aile olarak” binlerce teşekkür. Nilüfer de, Dolunay da, Nilhan da, Kanada’da olan “abla” Altınay da, Öcal da, Hıncal da eşlerimiz, kardeşlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız da, Kışlalı / Uluç / Bilgiç / Atlı aileleri olarak parkın yapımında emeği geçenlere şükranla doluyuz. Sağ olsunlar, var olsunlar!..

 

Haftanın Adamı

Mehmet Şimşek!..

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “doları çıldırtan” İngiltere gezisinden sonra, “kamuoyu önünde fırçalanarak bir köşeye itilmiş” Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önce “Merkez Bankasının gecikmiş ama cesur kararlarına tam destek vererek” ve sonra da Banka’nın Başkanını yanına alıp İngiltere’ye giderek foncuları ve yatırımcıları ikna edip, doların 4.50’lerin altına düşmesini sağladığı için”, kimse itiraz etmesin, “Haftanın Adamı olmayı” anasının ak sütü gibi hak etmedi mi?..

Bilmem ki, Külliyedeki  “biryantinli” bir arkadaşın başkanlığındaki  “ekonomi uzmanları” ordusu, bu tablo için ne diyor?..

 

Tasfiye yolu!..

Milletvekili listeleri, “hayal kırıklığı yarattı” ama, “işin aslında” planlı ve programlı adımlar vardı; “Liderler, kendi siyasi kadrolarının yeniden yapılandırılmasını önce etraflarında başlatmışlar, sonra partilerinin yönetimlerine geçmişler, şimdi de sıra Meclis’teki kadrolarına gelmişti” ve de “baskın seçim, milletvekili aday listelerini yapma yetkisini, zaman sorunu yüzünden zorunlu olarak “toptan” liderlere ve etrafındaki 3 – 5 yöneticiye bırakınca, bu fırsatı kaçırmadılar; Meclisteki kadrolarını istedikleri gibi dizayn etmişler ve “etraflarında, yönetimde kalan az sayıdaki “dişli” muhaliflerinin de altlarını tamamen boşalttılar!..”

Bravo; millet kaybediyormuş, kime ne; liderler kazanıyor ya!..

 

Görmeyenlere ve duymayanlara ithaf!..

Gazetelerde haber; “Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde birçok okulda 8. sınıf öğrencilerine, Atatürk karşıtı seçeneklerin olduğu bir anket yaptırıldı. 8. Sınıf Öğrencilerinin TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersine Karşı İlgi ve Tutumlarının Değerlendirilmesine Yönelik Anket’te, çocuklara, ‘Katılıyorum / Katılmıyorum / Kararsızım’ gibi seçenekler sunuldu. Anketin değerlendirme kısmında ise şu maddeler yer aldı: Başbakan devleti yönetirken din adamlarına danışmalıdır. Türk inkılabı şekilciliğe özenerek hazırlanmıştır. Günümüzde halifelik kurumuna ihtiyaç vardır. Cumhuriyet idaresi Türk insanının karakterine uygun değildir. Atatürk inkılapları batı medeniyetinin taklidinden ibarettir. Devlet işleyişini düzenleyen kanun ve kurallar dini kurallar olmalıdır. Laiklik ilkesi Türkiye Cumhuriyet’i Anayasası’ndan çıkarılmalıdır.”

İktidarın Milli Eğitim Bakanlığı’na sormaktan bıktık usandık; “Bunlara nasıl izin veriyorsunuz, bu rezilliği yapanlara ne ceza veriyorsunuz, Milli Eğitim Müdürleriniz, kaymakamlarımız, valileriniz, İç İşleri Bakanlarımız uyuyor mu” diye, sonuç “Sıfıra sıfır elde var, sıfır!..”

Şimdi sorumuz, Devlet Bahçeli başkanlığındaki ülkücülere; ne diyor, ne yapıyorsunuz? Yoksa, “Görmüyorum, duymuyorum, hiçbir şey yapmıyorum” mu diyorsunuz?..

 

Sözün Özü

 “Bunlar Müslüman ise ben Müslüman değilim” diyenlere nasihatim; “Ben Müslüman’ım, bunlar değil” deyiniz!..

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test