Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güllük Gülistanlık Bir Tablo Yaratılıyor

25.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Genel olarak fevkalade kırılgan bir dönemde olduğumuzun farkına varılmadığı bir seçim anlayışı var. Adaylar, sanki güllük gülistanlık bir ortamda seçim yapılıyormuş gibi seçilmiş. Oysa Türkiye önemli bir seçime gidiyor. Eğer tek adamla bu işi götürmeye çalışıyorsanız, bu kadroların hepsi güzeldir. Ama Türkiye'yi omuzlayacak, taşın altına elini sokacak insanlar arıyorsanız; sanıyorum ki bu seçim size bunu vermeyecektir. 

AKP: AKP'nin içinde doğrucu davut Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı vardı. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı anlatıyorlardı. Bu konuşmalar bilgi birikimi yüksek, konularına hakim olan insanların yaptığı konuşmalar idi. Ama görüyorum ki; bu insanlar tasfiye edildi. Neden olduğunu anlamadım. Konuların üzerine giden Şamil Tayyar da listede yer almamış. Acaba sadece genel başkana bağlı, ona biat eden insanlar mı listede yer alıyor diye kendi kendime soruyorum.

 

CHP: CHP'de benim alkışladığım insanların büyük bir kısmı listede yok. CHP'de alkışladığım insanlar vardı; hukuk terbiyesi yüksek, hak kavramını tavizsiz uygulayan... Bu şahısların listede yer almadığını görüyorum. Onun da sebebini bilmiyorum. Türkiye'nin kimliğini, niteliğini değiştirme kavgası yapılıyor.  Muharrem ve Kemal Beyler arasında bir ihtilaf olabilir ama eğer o kavgada yer alanlar Türkiye'nin bekası konusunda eli öpülecek, şapka çıkarılacak şahıslar ise o insanların listede yer alması gerekiyordu. 

 

 İYİ Parti: İyi Parti'nin içerisinde tanıdığım, sevdiğim isimler yer almış ama bazıları var ki bu şahıslar her seçimde aday olanlar. Bir nevi adaykolik olmuş isimler, ama bunların yapacağı bir şey yok. Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu durumu göğüsleyecek, aklı, ilimi, inancı olan ve cesaretli insanlardan oluşan kadroların olması lazım. Böyle kadroları partilerin seçim listelerinde göremedim.

 

MHP: MHP'de kimse kaldı mı ki? Orada sadece Devlet Bahçeli var. Kimseyi kırmak istemem ama MHP şu anda devrini tamamlamıştır. “MHP” diye bir siyasi parti artık yoktur.  Devlet Bahçeli çok yanlış yapmıştır. Oralarda kalmak için bir büyük davayı unutturmaya, silmeye, hakkı yoktur.

 

SP: Saadet Partisi: Saadet Partisi'nden bazı aklı başında insanların yer aldığını görüyorum. 

 

HDP: Selahattin Demirtaş içerde olmasına rağmen böylesine bir kavgayı göğüslemesi bir davanın içinde olduğunu gösteriyor. Adamın yaptığı kavganın içinde bir hedefi var. Adamı beğenmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz ama o inandığı kavgayı yapıyor. 

Etiketler : ali naili erdem,

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test