Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yapılması gerekenler...

25.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

MİLLET Dayanışması’nın, (elbette, her partinin, kendine göre, öncelikleri olsa da) bazı konularda, fikir birliği yapmasının; vatandaşa bu konuları birlikte anlatmasının çok yararlı olacağına inanıyorum.

1- Seçimden sonra, ilk 3 ay, AKP iktidarının ülkemize verdiği zararların tespiti ve uygulanması gereken projelerin hazırlanması için, gerekli olacaktır. Bu projelerin hazırlanmasında, geniş kapsamlı "Tarama konferanslarının, beyin fırtınalarının" yapılması çok yararlı olacaktır. Böylece, politik görüş ne olursa olsun, kapsamlı bir "katılımcı yönetim" gerçekleşebilecektir.

2- Elbette, bu ilk üç ayda boş durulmayacaktır;


a) OHAL kaldırılacaktır.
b) Saraylar ve köşkler boşaltılacaktır.
c) Kapsamlı bir denetim sistemi kurulacaktır. (Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, Maliye Teftiş Heyeti ve Gelirler Kontrolörlüğü yeniden ihdas edilecektir. Sayıştay, Başbakanlık Denetim Kurulu, Yüksek Denetleme Kurulu vb. güçlendirilecektir.) (İhale mevzuatı, açık, şeffaf ve dürüst hale sokulacaktır.)
d) DPT, Ar-Ge ve Proje Üretim Müsteşarlığı en geniş kapsamda kurulacaktır. Yurt içi ve dışındaki, parlak beyinler, tespit edilecektir.
e) TBMM’ye yetkileri iade edilecektir.
f) Tüm ihale ve özelleştirmeler, tek tek incelenecek, şaibeli olanlar iptal edilecek, gerekli hukuki işlemler başlatılacaktır. Şeker fabrikaları geri alınacaktır.
g) Tasarruf tedbirleri tespit edilecektir.
h) GDO’lu ürünlerin ithalatı yasaklanacaktır. NBŞ üretimi disipline edilecektir. Tarım ürünleri ithalatı kısıtlanacaktır. Pamuk, tütün, pancar vb. ürünler üzerindeki kısıtlamalar kaldırılacaktır.
i) Türkiye'deki göçmenlerin geri gönderilmesi planlanacaktır.
j) Erdoğan Ailesine, yakınlarına ve yandaşlarına (direkt veya vakıfları aracılığıyla) tahsis edilen, kamu malları geri alınacaktır. Geçmiş dönemle ilgili olarak, ecr-i misiller hesaplanacaktır.
k) Eski bakanlara, TBMM başkanlarına vs. tahsis edilen kamu taşıtları, geri çekilecektir.
l) Tüm saraylar, köşkler, Cumhurbaşkanlığından geri alınacak, kamu yararına değerlendirilecektir. Örtülü ödenekler kısıtlanacaktır. Uçak, helikopter makam aracı saltanatı sona erdirilecektir.
m) Gümrük kaçakçılıklarını önlemek için ciddi tedbirler alınacaktır.
n) Milletvekili harcamalarına disiplin getirilecektir.
o) Beş yıl süre ile demirbaş, mobi1ya, taşıt, gayrimenkul vb. alımları durdurulacaktır. Haberleşme ve seyahat giderleri kısıtlanacaktır. Temsil ve ağırlama giderleri asgariye indirilecektir.
ö)Kamu nakitleri için "Havuz Sistemi" en geniş biçimde uygulanacaktır. Kamu kurumlarının astronomik kira ödemeleri sona erdirilecektir.
p)Belediye şirketleri denetime tabi tutulacaktır. Belediyelere vergi payları, yatırım istihkaklarına ödemeler tarzında, aktarılacaktır.
r) AKP iktidarının tam anlamı ile emri altına girmiş AA, TRT, Basın İlan Kurumu, TMSF, BDDK, SPK, Diyanet İşleri vb. kurumlar ıslah edilecektir.
s) Kanal İstanbul dahil tüm israf yatırımları durdurulacaktır. 3. Hava Alanı, Avrasya Tüneli, Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, şehir hastaneleri gibi şaibeli yatırımlar, en geniş biçimde yeniden incelenecektir. Haksız ödemeler geri alınacaktır. DDY’nin fizibl olmayan yatırımları iptal edilecektir.
ş)Elektrik hırsızlığını önleyecek tedbirler alınacaktır.
t) Sosyal Güvenlik sistemi disipline edilecek, astronomik açıklar önlenecektir. Kayıt dışı ile ciddi bazda mücadele edilecektir.
u) Tarıma ÖTV ve KDV desteği başta olmak üzere acil destekler verilecektir. GAP bölgesi dahil tarım yapılmayan toprakların işlenmesi sağlanacaktır. "Damlama Sulama" sistemine ağırlık verilecektir. Üretici – tüketici hattı kurulacaktır. Gıda, ilaç ve gübre terörü ile ciddi biçimde mücadele edilecektir.
ü) En kısa sürede tüm üniversite öğrencilerine yetecek kapasitede, yurtlar yapılacaktır. Parasız yatılılık ve burs uygulamaları genişletilecektir. Yüksek teknolojiyi hedef alan, kaliteli bir eğitim düzeni kurulacaktır.
Velhasıl, tahribat büyük, yapılacak iş çok. Ancak, niyet hayır ise, akıbet de hayırdır. Rabbim (cc) vatanını sevenlerin yanındadır.

Cumhur (?) İttifakı panik içindedir. Bahçeli’nin af ile ilgili akla, mantığa aykırı sözleri ve İsrail dostu AKP’nin “İsrail ile ilişkilerin sona ermesine” izin vermemesi bunun ispatıdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test