Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bıçak Kemiğe Dayanmış Gibi Görünüyor

30.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gördüğüm kadarıyla bazı parlamenter arkadaşların yaşadığımız ortamdan fevkalade rahatsız oldukları anlaşılıyor. Bıçak kemiğe dayanmış gibi görünüyor. Bıçak kemiğe dayananlar cesaretlerini toplayarak milletvekilliğinin kendisine verdiği bir sorumlulukla doğru tespitler yaptıklarını ifade ediyorlar..

Konuyu sadece AKP içerisinde düşünmemek lazım. Türkiye'de bir sıkıntı var. Türk toplumu ahlaki değerlerinin büyük bir kısmından adeta  kopmuş görünüyor. Bütün bunlara karşı, suistimallere, ahlaksızlığa, çirkinliklere, yağmalayama karşı belli bir ölçüde tepki yok. Sanıyorum FETÖ konusunda da aynı şeyi yaşıyoruz. Para bütün değerlerin üzerinde yer alınca parayla her şeyi bitirmeye çalışıyorlar... FETÖ konusu da bunlardan biri. Eğer milletvekillerinin dedikleri doğruys, Türkiye önemli bir açmazın içindedir demektir. Bunu muhalefetten biri değil, siyasi iktidarın bir mensubu söylüyor. Hem hukuki, hem siyasi, hem sosyal, hem kültür yönüyle tam bir facia. Parlamenterlerin bu açıklamalarından sonra ilgililerin bu konuda gerekli görevleri yerine getirme konusunda işe el koyduklarınıı ifade etmelerini beklerdim. İktidar kendi iç bünyesinde buna ne cevap verir bunu da duymadım...  Peki adli mekanizma ne yapıyor? Bunda da bir yanıt yok.

Bunu Ak Parti'nin içerisinde davranış biçiminde bir farklılık olarak mı yorumlayalım, kendi iç bünyesinde kazanın kaynamaya başladığını mı düşünelim, yoksa bir milletvekilinin bıçak kemiğe dayanmış hareketle bir çirkinliği ortaya çıkardığı tarzında mı yorumlayalım? Şu ana kadar farklı görüşler ortaya konmadığına göre milletvekilinin yaptığı konuşma doğrudur diyoruz. O zamanda 'Ey adliye mensupları neredesiniz, bu konuda neden gerekli takikatı başlatmıyorsunuz, niye susuyorsunuz' diyoruz.

 FETÖ denilen bir bela zaten Türkiye'nin üzerine çökmüş durumda. Bunun bir de avantacı grubu ortaya çıkmış. Parayla birbirlerini susturuyorlar, birbirlerini aklıyorlar... Bu felaketin ikinci safhası. Buna nasıl seyirci kalınır, bunu anlamam mümkün değil. Eğer gerçekten bu anlatılanlar doğruysa, buna karşılık partinin içerisindeki mekanizma çalışmıyorsa ve bunun dışında adliye mekanizması çalışmıyorsa biz o zaman 'eyvah, kimlerin eline kalmışız' deme gibi bir noktaya geliyoruz. Sanıyorum  konuyu sadece siyasi niteliğiyle değil, sosyal, hukuk, adalet yönleriyle de değerlendirmek lazım. Bu anlatılanlar doğruysa 'eyvah ne noktalara gelmişiz' demekten kendimi alamıyorum...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test