Facebook ta paylaştweet le

Dış güçler…

2.4.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dış güçler planlı bir şekilde bizi hedef aldılar.

Sigara içiyorum çünkü patron maaşıma zam yapmadı. “Kiracı kirasını ödemedi, görümcem beni sevmiyor ve çok dedikodu yapıyor, dövizin yükselmesine üzülüyorum”;  bunlar hallolsun, vallahi sigarayı bırakacağım.

Bu sabah CNN international izliyorum: 4 Uygur ailesinin iç parçalayıcı dramı. Çocuklarından ayrı düşmüşler. Sonra Çin’de bir batı ayakkabı markasının dükkanı mı kapatılmış, o tür bir haber. Bunlar tepeden gelen haberler, yayıncı kimin ekmeğini yediğini sanıyorsa onun kılıcını sallıyor.

Eh pekii, ABD Meksika sınırında çocuklarından ayrılan ve aileleri ile bağlantıları kopan Guatemala, Meksika göçmenlerinin hikayeleri?

Merkez Bankası Müdürü değişti, dolar fırladı; gelsin dış güçler.

Yahu yapan da biziz, katlanan da biziz. Ve korkarım hep “altta kalanın canı çıksın!”

Bilgisayarda Oğuz Dicle’nin karikatürlerini ararken karşıma eski bir gazete kupürü çıktı:

 

Akşam gazetesi 4 Haziran 1960 ve manşet; Cesetler yem makinalarında kıyılıp toz haline getirilmiş!

“DP, öğrencileri öldürüp asfalta karıştırmış” diye bir söylenti üzerine öldürülen “yüzlerce öğrencinin cesetlerinin nasıl yok edildiğini” anlatıyor. Pis DP’li sabık sakıt vatan hainleri!

Kansız Darbe’de (Devrim! yaklaşık 20 yıl “bayram” diye kutlandı, 27 Mayıs),   yüzlerce insan Sivas’ta ve on üç politikacı Yassıada ve hemen sonrasında işkenceden öldü ya’hu! “Kalp krizi” diye rapor veren mi istersin, “idamdan önce prostat muayenesi yapan” doktor mu istersin? İpin, kefenin parası “vatan hainlerinin” ailelerinden istendi. Gerçeklerin ortaya çıkması sürüyor.

Bir gerçek reddedilemez: her an çıkar için yalan söylemeye ve kendini buna inandırmaya hazır bir türüz. Ve ne yaparsak kendimiz yapıyoruz ve de bunu da yapmaya devam edeceğiz. “Çıkar için” dedim. Bak yanlış yazdım bile. “Çıkarımıza olduğunu sandığımız şey için” demeliydim. Çıkar sandığımız sonunda gelip bizi ısırıyor!  O konuda bile şaşkın bir türüz.

Dış güçlermiş. Pabucuma anlat. Tabii yapacaklar. Kanma!

“Türkiye’de sade Türkler yaşamıyor” diye Andımızı kaldırılsın! Belki de Andımıza yeni anlam yüklensin? Türkiye’de sadece Müslümanlar yaşamıyor, ezan kaldırılsın! Yok belki sadece hoparlörler kaldırılsın? Diyanet’e vergisinden para ödemek istemeyene bu bilgi işlem çağında o seçenek sunulsun? 

Haberlere devam: Kuzey İrlanda ve İrlanda arasında Corona aşısı olma oranlarındaki farklar. Al sana bol lâf salatası. Doğu Almanya ile Batı Almanya arasında yeter yaşamamış mıydık? Kuzey ve Güney Kore arasında hâlâ yaşamıyor muyuz? İrlanda ise onun daha yumuşak şekli. Didişmekten bıkmıyoruz, vesselam.

Bu kadar imkan ile fanatik yaklaşımlarla kendi kendimize dünyayı zehir ediyoruz. Tüm dünyada insanlar olarak. Doğayı kaybediyoruz. Türümüzün özellikleri o kadar çabuk değişmeyeceğine göre, aklıma gelen tek çare; sayımızın azalması. Ki, doğal olarak o da oluşuyor zaten. Yüz sene içinde sayımız azalır, teknoloji ilerler, aklımız da biraz başımıza gelirse gelecek berrak!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 12 Mayıs 2021 Çarşamba. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 11 Mayıs 2021 Salı. Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 10 Mayıs 2021 Pazartesi Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 8-9 Mayıs 2021 Cumartesi.Pazar Aşk . Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar