Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları 19 Şubat 2021 Cuma

18.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 19 Şubat 2021 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Kabul

Dalgınsın bu aralar… Yine derin sularda yüzüyor gibisin… Aklın karıştı, duygularınsa kör düğüm... Doluya koysan almıyor, boşa koysan dolmuyor… Cesaretin yok yine… İstiyorsun ki tüm gün koltukta oturayım… Kendi kendine mutsuzluk balonları oluşturduğunun farkındasın öyle değil mi?

Güneş artık Balık Burcu’nda… Ve hepimize yeni bir deneyim kapısını açıyor bu seyr-i sefer… Artık hayatımızın belli alanlarında daha merhametli olmayı, fedakar davranmayı, kendimizden başka birilerinin de yaşadığını, sessiz olmayı deneyimleyebiliriz. Ve teslimiyetin, kabule geçmenin önemini kavrayabiliriz. Romantizm ruhumuza işleyebilir. Hayallerimizle gerçekler arasına sıkışıp kalabiliriz. Öte yandan kırılgan, karamsar ve kararsız davranışlar sergileyebiliriz…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç:Kırılgan yanlarını bir tek sen biliyorsun. Oysaki ne kadar yüzeysel tanıyorlar seni. Sana bakınca, girişken, mücadeleci, güçlü yanlarını görüyorlar. Gözlerinin içine bakabilseler, anlayacaklar aslında ne kadar hassas, alıngan ve kırılgan olduğunu. Şimdi Güneş, 30 günlük hareketinde gizli yanlarına ışığını çeviriyor. Karamsarlıklarınla, duygularınla, inancınla seni yüzleştiriyor. Sessiz kal ve kendini dinle. Bakalım bilinçaltı sahiline neler vuracak? Bazen en güzel öğreti yalnızlıktan gelir.

Boğa ve Yükselen Boğa:İnsan, en çok kalabalıklar arasında yalnızdır, öyle değil mi? Kendini anlamayan, sesini duyuramadığı insanların arasında. Güneş, tam 30 günlük yolculuğunda sana sosyal çevren aracılığıyla ışığını yansıtıyor. Böylece, karanlıkta kalan noktalar açığa çıkıyor. Gerçekte arkadaşlarınla derin bir iletişim kurabiliyor musun? Onları her haliyle kabul ediyor musun? Kırıyorlar mı seni? Fazla mı alınganlık gösteriyorsun? Yeni bir farkındalık yolculuğu başlıyor senin için. Yanıtlarını vermek için daha ne bekliyorsun?

İkizler ve Yükselen İkizler:Seversin sinema filmlerini. İçinde macera olan, heyecanlı ve hareketi bol filmler. Peki, kendi hayatın bir film olsa nasıl olurdu? Kendini izlerken ne düşünürdün? Zirveye çıkarken nelerden vazgeçerdin? Güneş, tam 30 günlük yolculuğunda hayatına tepeden bakmanı sağlıyor. Tepeden derken, “ üstten bakışı”, kendini bir şey sanmayı kast etmiyorum elbette. Kendini nerede konumlandırıyorsun mesela? Fedakarlık, kabullenicilik, merhamet, şefkat, empati gibi duyguları biliyor musun? Bu arada kariyer noktanda gerçekten uzaklaşabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Sessizlik, senin en çok deneyimlediğin konu. Zaten hep sessiz, hep içine kapanık değil misin? Şimdi, 30 günlük süreçte, Güneş sana eğitim konusunda derinlik veriyor. Kendini daha fazla sessizliğe gömüp izole olabilirsin. Sadece kitaplarınla konuşabilirsin. Kendine şifa verecek eğitimlere başvurabilirsin. Bu dönem bir konuya odaklanmakta zorluk çekebilir, çabuk dağılabilirsin. Eğitim programında disipline olmakta zorlanabilirsin. Aynı zamanda, ruhani bir yolculuğa çıkabilirsin iç aleminde.

Aslan ve Yükselen Aslan:Bazen, kibir ve ego tuzağına düşebiliyorsun. Oysa ki kibir ve ego yani nefs yenmen gereken düşmanın değil mi? Kabullenmen gerekmiyor mu herkesi olduğu haliyle? Şimdi Güneş, tam 30 günlük yolculuğunda sana değişmek için şartlar sunuyor. Duygu verilerine, fedakarlığı, hassaslığı, merhameti ve kabullenmeyi katabilirsin. Bu arada finansal verilerini de gözden geçirmelisin. Bu konuda duygusal kararlar almaktan kaçınmalısın.

Başak ve Yükselen Başak:Niye her şey aynı? Niye hep aynı karakterde kişiler hayatında? Duygularını uçlarda yaşayan, gülerken ağlayan, zoru görünce sırra kadem basan, başkasının etkisinde kalan ve sana bağımlı olan. Neden sence yüzleri değişse de karakterleri aynı oluyor? Yoksa sen de mi böylesin? Güneş, tam 30 günlük yolculuğunda sana karşıdan, eşinden yansıtıyor ışıklarını. İlişkin özelinde kendinde fark etmen gereken gölge yönlerini açığa çıkarıyor. Bu arada, eğer yoksa bir ilişkin, kendini birlikteliğe hazır hissedebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi:Med-cezirler içinde yüzdüğün deniz. Sürekli gel-gitler halindesin. Ne çok etkileniyorsun dış dünyadan. Halbuki sadece sen kendine bakabilsen. Kendini doktor koltuğunda bulman çok şaşırtıcı değil. Şimdi Güneş, 30 günlük sürecinde sana ışıklarını sağlık üzerinden gönderiyor. Sağlığının kıymetini anlayacağın zamanlar, sağlıkla kalmanın, sağlığını korumanın önemini hissedebilirsin. Bu arada hastalıklarının önemli güç kaynağı bilinçaltında yarattıkların olabilir. Önce bilinç altını temizleyerek başlayabilirsin işe.

Akrep ve Yükselen Akrep:Sen en çok suyu seversin. Su, senin için temizlenmek demektir, temizlemektir, arınmaktır. Suyu seversin ama asla sudan bahanelerin olmaz. Çünkü senin için çözülmeyecek sorun yoktur. Suyu seversin ama gözyaşına tahammül edemezsin. Kimseyi ağlatmazsın yanında. Bu demek değil, senin duyguların ikinci bir emre kadar yok edildi. Duyguların da, en derinde, en gizli köşesinde gönlünün. Şimdi Güneş, 30 günlük yolculuğunda duygularını sahneye çıkarmak için şartlarını sunuyor sana. Duygu denince akla ilk “ aşk” ve “ çocuk” gelmez mi? İkisi de aşkın yolculuğunun halkası değil mi? Bu süreçte aşka inancın geri gelebilir, birlikteliğinde uyumlu olabilirsin, romantik olmayı öğrenebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay:Aslan yattığı yerden belli olur diye boşuna dememişler. Sen nasıl görünürsen görün, asıl görünümün evdeki halindir. En yalın, en çekincesiz, makyajsız, maskesiz, mesafesiz. Ve şimdi Güneş, 30 günlük yolculuğunda hane halkın üzerinden aydınlatıyor seni. Aile olmak ne demek? Fedakarlık ailen için olursa, ne anlam ifade eder? Karamsarlığını, hangi duvarlara gizledin? Kendini ailene adayabilir misin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Doğumlar hayatı nasıl değiştiriyor tıpkı ölüm gibi. Aslında özde ikisi de aynı. Dünya değiştiriyorsun. Dünyanı değiştiriyorsun. Senin de dünyanı değiştirdi öyle değil mi kardeşinin yolculuğu? Bu aralar daha fazla özlüyorsun onu mevsim bahara döndükçe. Güneş, tam 30 günlük süreçte, kardeşin ve iletişim biçimin üzerinden yansıyor sana. Kendini karamsar hissedebilirsin. Öte yandan inancını güçlendirecek yazılarda okuyabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova:Hayat güzel… Bir de hesapsız yaşanabilse. Özgürce. Ama olmuyor, bir yerde hesapla uğraşmak zorunda kalabiliyorsun. Tıpkı, Güneş’in 30 günlük yolculuğunda sana vaad ettiği şeyler gibi. Maddi dünyan mercek altında. Duygusal motivasyonla aldıkların bütçene yük olabilir. Harcamalarında mantıklı davranmayı unutmamalısın. Yoksa hesapların canını acıtabilir.

Balık ve Yükselen Balık:Bugün…Yeni başlangıçlara koşuyorsun. En sevdiğin mevsime doğru. Güneş, tam senle buluşuyor. Bir doğum şenliği havası. Tam 30 günlük süreçte kendini yenileyebilirsin. Hayal gücünü ortaya koyabilirsin. Kendinde hoşlanmadığın yönlerin üstünü çizebilirsin. Alınganlık gibi, tembellik gibi, karamsarlık gibi, gerçekten uzak yaşamak gibi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test