Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Curcuna ve hayal

8.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Haberleri bazen günlerce izlemiyorum.  Arkadaşlardan falan duyuyorum olaylar olduktan bittikten sonra.

Trump çocuklarını ve damadını gitmeden önce, “sonra suçlanırlarsa” diye “önleyici bir af ile dokunulmaz kılmak” istiyormuş.

Adam hâlâ seçimlerin dürüstçe olmadığını iddia ediyor. Adalet Bakanı bile çıkıp “Neticeyi değiştirecek bir yasa ihlali olmadı” diyor. Kendi partisinden Eyalet valileri çıkıp neticeleri resmileştiriyorlar. Ama o hâlâ seçimi yöneten eyalet yetkililerine baskı yaparak, “seçimi kazandıracak sonuç” istiyor ve bunun ses kayıtları basına sızıyor. Tüm bunlara rağmen milyonlarca Amerikalı komplo teorilerine inanıyor. İnanılmaz sapıkça bir zevk vermeli bu kadar yalan söyleyebilmek. Trump seçilirken de “Obama’nın ABD’de doğduğuna dair doğum kağıdı yok!” diye iddia etti.

Bir kısım Demokratlar nasıl “Rusya” Trump’u seçtirdi” yalanından medet umdularsa, bir kısım Cumhuriyetçiler de “Seçimlere hile karıştı” yalanında ısrarlı olacaklar anlaşılan.

Trump bu arada “önleyici af” ile gitmeden yetkilerini kullanmanın yolunu arıyor.

Trump’ın çocukları ve damadını ve hatta kendini önleyici olarak affetme çabası. Galiba hep böyle olageldi bu işler. Şimdi şimdi daha çok insan farkına varıyor. Hayret verici bir türüz!

İranlı nükleer bilim uzmanının öldürülmesi de Trump atmosferi hakimken bir darbe daha sıkıştırmak.

Kendimiz gibi düşünenler ile fikir alışverişi yapıyor ve yaşam kozamızı örüyoruz. Ondan sonra şaşırıyoruz başka kozalar ile yolumuz kesişince.   Esas hâlâ şaşırdığımıza şaşırmak gerek!

ABD Seçimlerinde hile oldu!  Obama ABD de doğmadı! Ruslar ABD seçimini belirliyor!  Aşıyı Bill Gates çıkardı, insanları kısırlaştırıyor! Ve milyonlarla alıcısı var.  Uzaydan geldiler medeniyeti kurdular. Bu tür iddialar ile insanlar seçiliyor, milyonlar kazanıyorlar!  Benim gibi bazıları da hayret ediyor.  Komik değil mi?

Bu arada insanlar kollarına aygıtlar takarak uçabiliyorlar. Dünyanın her tarafı ile görüntülü konuşulabiliyor.  Elektrikli arabalar gerçek, nitrojen hatta hidrojen yakanlar da geliyor.

Kızımın ABD’de oturduğu evde yıllardır solar enerji çalışıyor. Benim de evime 6 ay önce takılanın ruhsatı nihayet çıktı; haydi bakalım hayırlısı! Takması iki gün, ruhsatın verilmesi, başvurmadan itibaren yaklaşık bir yıl!

+++++++

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test