Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kişiler esas alınarak yapılan siyasetler olumlu sonuçlar vermiyor

25.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i ziyaret etmesini nasıl karşıladığım sorulduğunda vereceğim cevap olumsuzdur. Neden derseniz, kişiler esas alınarak yapılan siyasetler olumlu sonuçlar vermiyor da ondan. Siyasi mücadele kişiler üzerinden yapılırsa, geçmişteki benzer girişimler göstermiştir ki karşı cepheden taraftar kazanma şansı olamıyor. Üstüne üstlük zamanlama hatası da yapılırsa partinin kendi safları karışıyor.

Nitekim bu sefer de böyle oldu. Ziyaretin Maraş katliamının 42. yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle özellikle Alevi derneklerinden haklı ya da haksız tepkiler yükseldi. MHP cephesi işi odaya ayakkabı ile girilmesine çekerek konunun özünü saptırmaya çalıştı.

Çakıcı gibi kişilerin provokasyonlarına karşı daha soğukkanlı tavır almak gerekiyor ki Genel Başkan soğukkanlı davranmasını iyi bilen bir siyasetçidir. Genel Başkanın yakın çevresi bu gibi konularda daha dikkatli olmalı, polemiklerden kaçınacak şekilde Onu doğru yönlendirmelidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 7 Mart 2021 Pazar. Aşk. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in ülke gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnadına yapacağız” dediğ...

Yazarlar
Website Security Test