Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları 17 Aralık 2020 Perşembe

16.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları 17 Aralık 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yaşa ve Öğren

Okuyorsun… Çok uzun zamandır hem de… Bir çok sınava girdin…Çoktan seçmeli sorularla karşılaştın…Farklıydı o zamanlar…Çıkabilecek soruları biliyordun…Yaşam sarmalında ise soruların belirsizliği canını sıkıyor…Aslında bir baksan geçmişine…Görmezden geldiğin konular, üstünü örtmeye çalıştığın durumlar seni bu açmaza sürükleyen…Yaşadıkların üzerinde derin derin düşünmen gerekmiyor mu? Sen sadece günü kurtarma peşindesin… Yarınını değil… Artık düşün…

Satürn… Artık iyice kanıksadığımız, olmazsa olmaz Satürn… Satürn, bu hayat yolunu bulmamızda en büyük destekçimiz… Evet… Etkileri çok ağır… Satürn’ün eğitim tedrisatından geçmek kolay değil… Biz doğu yolu bulana kadar, düzeltebiline kadar yanlışlarımızı, tamamlayana kadar eksiklerimizi bizi bırakmamaya kararlı… Bugünden itibaren yeni bir öğretiye geçiyor Satürn Kova Burcu’na giriş yaparak… Aslında fragmanını gösterdi Mart ayının son çeyreğinde… Asıl film şimdi başlıyor… Kendinden kendine iyi seyirler.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç:Bütünün hayrına olan, her şeyde “ben de varım” diyorsun Satürn’ün Kova Burcu’ndaki seyahatinde. Daha fazla sosyal projelerde çalışabilir, derneklerde toplum yararı için dirsek çürütebilirsin. Hani çevrende herkes sana hayalperest diyor ya. İşte tam bu noktada Satürn seni disipline etmek istiyor. Hayallerin sürdürülebilir mi, ne kadarı gerçek? Hayallerine gerçekten kavuşmak istiyor musun? Yoksa gelip geçici bir heves mi dilinden dökülenler? Umutlarını, hayallerini kalıba sokup hayatına katmak için sınav soruları uzanıyor önünde. Sosyal çevrende, arkadaş ilişkilerinde kısıtlamalar yaşayabilir, kimi arkadaşlarınla yollarını ayırabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa: Senin hedefin belli, amacın belli. İnmek istediğin durak belli, ama inecek düğmesine basmakta tereddüttesin. Aslında ne kadar cesur olduğunu ikimizde biliyoruz. Aklına koyduğunu yapabilecek güçte olduğunu. Geride bıraktığımız üç uzun senede, seni, hedefine yaklaştıracak birçok deneyim yaşadın. Okudun, zihnini uzun yolculuklara çıkardın. Şimdi artık farklı bir gözle bakıyorsun hayata. Yeni bakış açın, sana yeni statü kazandırıyor biraz da. Artık, ne olmak istiyorsun bu hayatta? Kariyer planında nasıl ilerleyeceğini gösterecek deneyimler yaşayabilirsin. Deneyimlerinle birlikte daha sıkı sarılabilirsin işine. Hayatında iş ve başarı, odak noktaların olabilir. Ajandanın her bir sayfası yapılacak işlerle dolabilir. Yeni iş olanakları bulmakta biraz zorlanabilir, mevcut statünü korumak isteyebilirsin. Kararlı ve sabırlı olmalısın. Yine bu dönem otorite konumundaki kişiler, baba ya da yöneticilerinle ilişkilerinde gerginlikler yaşayabilir, isteklerini kabul ettirmekte zorlanabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler:Kütüphaneni doldurmaya, kendine uzun yolculuklara hazır mısın? Satürn’ün yaklaşık üç yıllık yolculuğunda, kendini daha fazla öğrenmeye, okumaya adayabilirsin. Felsefe, tasavvuf, astrolojiyle ilgilenebilir, bu alanda kendini geliştirmeye, öğrenemeye adayabilirsin. Teknoloji ve medya yatırımlarında kendini göstermek isteyebilirsin. İsteklerin, aynı zamanda yeni müfredatında olabilir. İsteklerinde ne kadar ciddisin, kalıcı adımlar atabilir misin? Gerçekten istediğin bunlar mı? Yeterince disiplinli ve çalışkan olacak mısın? İşte bu soruları yanıtlamaya hazırlanabilirsin Satürn transitiyle. Aynı zamanda, ihmal ettiğin yüksek öğrenimin, akademik kariyerin yeniden gündemine gelebilir. Üniversiteye dönebilirsin. Yurt dışıyla eğer iş yapıyorsan, bu süreç içerisinde biraz dikkatli olmanda fayda var. Sözleşmeleri daha dikkatli kontrol etmeli, iş yapış modellerini yeniden gözden geçirmelisin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Krizlerini fırsatlara çevirecek misin, ya da havlu atıp oyunu terk mi edeceksin? Satürn bu transitinde, seni büyütmek, olgunlaştırmak ve disiplin boşluğunu doldurmak için türlü konu başlıkları getirebilir hayatına. Borç-alacak dengeni düzenlemek isteyebilir, ödemediğin, ihmal ettiğin vergi makbuzları başına dert açabilir. Eşinin ya da ortağının mali durumundaki çalkantılar seni de etkileyebilir. Mirasla ilgili konular da gündemine gelebilir. Hak ettiğin bir mirası alma süresi uzayabilir ya da beklediğinden daha az oranda miras alabilirsin. Daha önce ihmal ettiğin bir sağlık sorununla ilgili operasyon geçirerek, yeniden sağlığına kavuşabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan: Hani hep denir ya, en sevdiğin, en vazgeçemediğin konudan sınanırsın diye. Tam da bu sözü haklı çıkarmak için geliyor Satürn, üç yıl boyunca evlilik evine. Zorlayıcı bir sınav bekliyor seni. Seviyor musun? Seviyorsan bağlanmak neden korkutuyor seni? Bir yandan eş’li hayat istiyorsun, öte yandan aynı evde yaşamak, mevcut düzenini bozmak seni zorluyor. Bazen diyorsun ki: “Evleneyim ama yine kendi evim dursun. Arada sırada kendi evime de kaçabileyim.” Şimdi Satürn yüzleştiriyor ilişkinle. Evliliğe ne kadar hazırsın? Ya da kararlı mısın ayrılığa? Hangi sorunları görmezden geliyorsun?

Başak ve Yükselen Başak:Yoğun ve detaylı çalışma temposuna hazır mısın? Kendine bir çalışma stratejisi belirleyebilir, çalışma programına çeki düzen getirebilirsin. Çok fazla çalışmak zorunda kalabilirsin, bu durumun gölgeli yanıyla da sağlığınla ilgili sıkıntılar baş gösterebilir. Özellikle, sinir sistemi rahatsızlıklarına ve tansiyona dikkat etmelisin. Aslında hobi olarak başladığın bir uğraşı, ana iş kolun haline getirebilir, hobinden para kazanabilirsin. Alıştığın iş ortamından ayrılabilir, radikal kararla sektör değiştirebilirsin. Daha sağlıklı yaşamaya ağırlık verebilir, günlük beslenme programını baştan sona yenileyebilirsin. Yeni bir ev satın alabilirsin .İş hayatında, birlikte çalıştığın kimselerle çatışma yaşayabilir, uzlaşacak zemin bulmada zorluk çekebilirsin. Sorumluluklarına yeni bir halka daha katabilir Satürn, bu uzun yolculuğunda. Aslında evde bir can beslemeye istekli olabilirsin patili bir can. Ama sen ve titizliğin. Bilemedim şimdi.

Terazi ve Yükselen Terazi:Çocuk sahibi olmaya hazır mısın? Çocuk büyütmek, çocukla ilgili sorumluluk üstlendirmek için geliyor Satürn senin aşk ve çocukları anlatan evine. Zaten ebeveynsen, bu kez çocuklarının karakter gelişimi, eğitimi gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Çocuklarının üzerinde daha fazla disiplin kurmak isteyebilir, onları egemenliğin altına almak isteyebilirsin. Ya da kendi anne- babalığını sorgulattıracak, bu noktada gel-gitler yaşatacak olaylar yaşayabilirsin. Aşk, hayatında ise daha ciddi beraberlikleri arzu edeceğin bir dönem. Ama işler tam da istediğin gibi gitmeyebilir. Yanlış gönüllere girebilir, yanlış tercihler yapabilirsin. Bay/Bayan doğruyu bulabilmek pek de kolay gözükmüyor ne yazık ki. Yine bu dönem, sana iyi gelecek bir hobiye başlayabilir, ihmal ettiğin spora yeniden dönebilirsin. Önemli olan zorluklara göğüs gerip, sebatla çalışabilmek ve üretebilmek tüketmeden kendini.

Akrep ve Yükselen Akrep:Bilgi dağarcığını genişlettin, öğrendin, okudun, dinledin ve anladın. Yeni bir söylem geliştirdin kendine, kelimelerinle buldun dengeni. Dengeni buldun sıra dengini bulma zamanında. Köklerinden güç alma, hayatına temel atma zamanı. Satürn’ün 12 mevsimlik yolculuğunda, aile olmanın önemi, birlik ve beraberliğin değeri gibi konularda çeşitli sınav soruları bekliyor seni. Aile hayatında yaşayabileceğin olası sorunlar, kariyer alanına da etki edebilir. Hayatını kökünden değiştirebilirsin. Bu değişim hem evine, hem iş ve kariyer planına yansıyabilir. Yeni bir işe girebilir, kendi işini kurmak isteyebilirsin. Yaşayacağın olaylar, karşılaşacağın insanlar, geleceğinin temellerini atmakta sana destek olabilirler. Tabi bu destek gümüş tepsiyle sunulmayacak maalesef, sorunlarla, zorlamalarla, zorunlu kopuşlarla gelebilir.

Yay ve Yükselen Yay:Satürn’ün üç yıllık uzun yolculuğunda, daha fazla öğrenerek, araştırarak, yazarak yaşam deneyimlerini edinebilirsin. Bitiremediğin tezini yazabilir, sosyal medya, web sitesi tasarlamak gibi konularda disiplinli ve kararlı hareket edebilirsin. İletişim tarzın, kelimeleri kullanışın, ifadelerin değişim gösterebilir. Daha net, kararlı ve kısa cümlelerle anlatabilirsin kendini, aynı zamanda karşı tarafı da dinlemeyi öğrenebilirsin. Sakin ve alçak sesle konuşmak, sana kazanç olarak geri dönebilir üç yılın sonunda. Aynı zamanda kardeşinle, yakın çevrenle ilgili konularda sorunlar canını sıkabilir, kardeşinin sorumluluğunu üstlenebilirsin. Kısa yolculuklarına biraz daha özen göstermeli, yola çıkmadan önce otomobilinin bakımına itina göstermelisin. Yapacağın sözleşmeleriyse ,imzalamadan önce iki kere okumanda fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:  Yaprak döktün, çiçek açtın, sadece sokağına yağmadı karlar, şakaklarına da düştü beyazlar. Sanırım, değişmeyen hiçbir nokta kalmadı hayatında. Gitmesi gerekenler gitti, kapanması gereken yaralar kapandı, eski defterler rafa kalktı. Arkadaşından, eşinden, dostundan öğrenmen gereken her ne varsa öğrendin belki de canın acıya acıya. Aldandın, hoşgörü sınırını zorladılar sana nefes bile aldırmayarak. Eskisi gibi değilsin artık. Ben değerliyim diyorsun. Ama bu “değer” duygunu ne kadar koruyabilirsin? Şimdi Satürn sana yeni bir test sorusu hazırlıyor. Kendi değerinin farkına varacağın, özsaygını koruyacağın olaylarla sınayabilir seni. Aynı zamanda bütçende kısıtlama getirebilir. Gereksiz harcamalarını kısarak, yatırım yapmanı, paranı korumanı isteyebilir.

Kova ve Yükselen Kova:Satürn’ün doğuştan ev sahibisin zaten. Bildiğin, tanıdığın, aşina olduğun enerji alanına giriyorsun. Fazla çalışmanın, disiplinli olmanın, gerçekçi düşünmenin, tedbirli olmanın, planlı hareket etmenin bu zamana kadar ne kötülüğünü gördün ki? Herkes seni böyle tanıdı, böyle bildi. Peki aslında öyle misin? Düzenli olman gerekirken, neden etrafta dağınıkla yaşıyorsun? Çekmecelerin neden alt üst? Hayatındakiler mi dağınık, yoksa sen mi dağılmalarına izin veriyorsun? Şimdi toparlanma zamanı. Kendini bulma, kendini yapılandırma zamanı. Kendi kimliğini, isteklerini, beklentilerini ortaya koyma, etrafına çeki düzen verme dönemi. Disiplinini, kendine olan saygını korumalısın. Yine bu dönem fazla kilolarınla vedalaşabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık:Zihin sesini susturmaya hazır mısın? Arınma ve temizlenme dönemi hayatında. Endişelerinden, kuruntularından, kaygılarından eğer gerçekten hazırsan kurutulmaya, Satürn sana istediğini verebilir. Gizli düşmanın aslında zihnin, bilinçaltında yarattığın lavlar. Yanardağ misali püskürtüyorsun her seferinde lavlarını ruhuna, yüreğine. Körüklüyorsun nefsinle yangınını.  Ama artık sakinlik zamanı. Sabır zamanı. Topraklanma zamanı. Niye senden önce zihnin konuşuyor? Neden senin hayatında bu kadar söz sahibi bilinçaltın? Bu dönem, zihnini susturmayı öğrenebilir, konuyla ilgili uzman desteği alabilir, ruhuna iyi gelecek spritüel öğretilere yönelebilirsin. Kendini onarabilirsin, kendini tanıyabilir ve isteklerini, vizyonunu daha büyük harflerle yazabilirsin.

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 6 Mart 2021 Cumartesi. Aşk. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in ülke gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İnadına yapacağız” dediğ...

Yazarlar
Website Security Test