Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni dönem ''evimde yemediğimi satmam'' diyenlerin olacak

4.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Şimdi konuşmacılar markalaşmayı anlatırken kalite, fiyat gibi unsurların yanına hatta önünü güvenilirliği koymaya başladılar.

Şimdi güvenilirlik zamanı… İşletmeler, hizmet sektörü, turizm sektörü hep bu konuyu öne çıkarıp kendini anlatmaya, tanıtmaya çalışıyor. Çünkü daha güvenilir olan önümüzdeki dönemde marka olacak. Bunun mesajlarını geçtiğimiz hafta yapılan iki markalaşma toplantısında konuşan herkesten aldık. Bundan sonra yapılacak toplantılarda da bu konu hep gündemde olacak. Evet, Güvenilir Ürün Platformu’nun “CNR Food İstanbul” ve “Bayim Olur Musun?” etkinliklerinden yaptığı toplantılardan bahsediyoruz.

CNR Food İstanbul’da ilk konuşmayı Dinçer Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tevfik Dinçer yaptı. Ürünlerin pakete, ambalaja girmesi için yıllarca mücadele veren Dinçer o söylediklerinin bugün daha iyi anlaşıldığının altını çizdi ve şu mesajları verdi:

. "O zaman virüs yoktu ama biz hijyen önemli dedik. Ürünler steril şekilde ambalaja girsin istedik. Bu mücadele için PAKDER’i kurduk. İyi ki o zaman bu çalışmaları yapmışız. Şimdilerde kimse dökme mal almıyor. Herkes ambalajlı ürünler alıyor. Sağlık öne çıktı."

. "Marka olabilmeniz için çok uğraş vermeniz gerekiyor. Marka olabilmek için öncelikle kaliteli mal üretmeniz lazım. Size en büyük notu verecek olan tüketicidir. Felsefemiz her daim şu olmuştur. Kendi evimde tüketmeyeceğim ürünü satmam. 35 yıllık markayız. Bizimle birlikte birçok firma sektörümüzde yola çıktı, ama kalite mantığını sürdüremeyenler işi bıraktı. Biz kalan markalar içerisinde ilk iki içerisindeyiz."

Dinçer’ın “evimde tüketmeyeceğimi satmam” sözleri bütün toplantıların ana söylemi oldu. Ceylanpınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ceylan, pandemi sürecinde üreticilerin yanında olmanın kendileri açısından önemli olduğunu söyleyerek, işin ana damarının ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu.

Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu da bir adım daha öne çıktı ve üretmenin yanına bir de lezzeti koydu.Seyidoğlu’nun üçüncü kuşak yöneticisi Mehmet Göksu’nun dijitalleşme ile ilgili söyledikleri de önemliydi. Cafe Esperro Franchise ve İş Geliştirme Müdürü Selçuk Balkan, İrfan Usta Lahmacun Kurucusu İrfan Temel, David People Markalar Koordinatörü Can Sepkin sözlerinde de kendi alanlarına ilişkin mesajların yanı sıra hep güvenilirlik teması işlendi.

Güven ve güvenilirlik markalaşmanın olmazsa olmazı olacak. Öyle bir noktaya gelecek ki iş reklamlar, tanıtımlar hep bu alana yönelecek. Güvenilir olmayan ilgi görmeyecek.

Siz güvenilirliği isterseniz Mehmet Tevfik Dinçer’in “Evde yemediğimi satmam" diyerek anlatırsanız istersiniz başka türlü. Ama öne çıkmak. Marka olmak için mutlaka bu konudaki farkınızı ortaya koymanız gerekecek.

 

 

Mobilyadan sonra Makedonya ve

Kosova’nın enerjisini de verecekler

Davut Doğan mobilyadan sonra enerjide de hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyüme kararını açıkladı.

Adının hakkını veriyorlar… Onları kısaca Doğanlar Yatırım Holding diye biliyoruz. İsimlerinde geçen yatırımcılığı hakkını veriyorlar. Mobilya da önce Doğtaş diye bir marka yarattılar. Sonra Türkiye’nin en köklü mobilya firmalarından Kelebek’i satın alarak yatırımlara devam ettiler. Pandemi, kriz dinlemediler mağaza açmaya devam ettiler ve büyüme oranlarını yüzde 60’ların üzerine çektiler.

Doğanlar Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan 2021’de de büyümeyi bu oranın üzerine çıkaracakları sinyali verdi ve ekledi:

"2021’de yurtiçinde 93, yurtdışında 41 yeni satış noktasıyla büyümeye devam edeceğiz."

Dedik ya yatırım adında var. Mobilyada bu başarının ardından enerjide büyük adımlar atacakları mesajı verdiler. Şu anda 8 olan enerji tesisi sayısını çok yakında ikiye katlamayı hedefliyorlar. Davut Doğan bu konuda şu mesajı verdi:

"Biz yatırımcı bir aileyiz enerji ilgi alanımızda. Özellikle yenilenebilir de önümüzdeki dönemde etkili olacağız. Hatta bu konuda yurtdışına açılmanın adımlarını bile attık. Makedonya ve Kosova’da temaslarımız bitti gibi. Enerji bizim büyüyeceğimiz bir diğer sektör olacak."

Makedonya ve Kosova’da Doğtaş’ın mobilya satışları çok iyi. Davut Doğan bu ülkenin Doğtaş’ı sevdiğini söylemişti. Davut Doğan’ın mobilyadan sonra şimdi bu iki ülkenin enerjisini de vermeye hazırlanıyor. Bu arada belirtelim enerjide halka açılma çalışmaları da büyük bir hızla devam ediyor. Sonrasında inşaat ve perakendede hazır projelerin hayata geçmesine gelecek sıra…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test