Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ata yumruk atan Jokey Halis Karataş gündeme girdi

26.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yarış öncesi olduğu söylenen bir anda üzerine bindiği ata yumruk atan Jokey Halis Karataş bir anda sosyal medyanın gündemine girdi.

Twitter'da bir anda Türkiye gündeminin ilk sırasına fırlayan olayda, Halis Karataş olduğu iddia edilen Jokey, üzerinde bulunduğu ata yumruk atıyor.

"Halil Karataş" ismi bir anda Twitter'da bir numaralı gündem olurken, kullanıcılar Halis Karataş'ı sevdiklerini ancak böyle bir hareketi kabul edemeyecekleri konusunda yorumlarda bulunurken, Karataş'tan bir açıklama bekliyorlar.

ÖZÜR DİLEDİ

Verdiği tepkinin kabul edilebilir olmadığını söyleyen Karataş, yaptığı hareket için özür diledi.

Halis Karataş'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

"İstanbul’da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü. Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum."

"GAZİ KOŞUNDA AT BİNİP BİNMEMEYİ SORGULADIM"

Sosyal medya hesabı üzerinden "Biraz önce yaptığım açıklamaları her ne kadar tüm samimiyetimle yapmış olsam da ayrıca aldığım bazı kararları paylaşmak isterim." diyen Karataş açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Beni Halis Karataş yapan, bana başarılı bir kariyer sağlayan atlara olan sevgim, bugüne kadar bu eşsiz canlılara yapılan tüm kötü muamelelere isyan etmeme neden olmuştur. Bu nedenle bugün can acısıyla da olsa bir ata kötü muamele edenin ben olmam karşısında son derece üzgünüm ki 33 senelik kariyerim boyunca atlara ne kadar kollayıcı ve üzmeden bindiğimin herkes tarafından bilindiğine de eminim. Bunun yarışta at binmek için bir bahane olduğu da düşünülmesin lütfen. Bu konudaki samimiyetimi göstermek için de eğer dereceye girersem Gazi Koşusu'ndan kazanacağım montu hayvanları koruma derneklerine bağışlayacağımı söylemek isterim."

"1 AY BOYUNCA AT BİNMEME KARARI ALDIM"

Yaşanan olayın ardından 1 ay boyunca at binmeme kararı aldığını ifade eden Halis Karataş, "Ayrıca bana verilecek cezayı beklemeden 1 Eylül’den itibaren de 1 ay boyunca at binmeme kararı aldım. Bu süre zarfında kendimle yüzleşip, beni böyle bir hatayı yapmaya sevk eden şeyin ne olduğunu bulmayı umuyorum. Ancak bir daha ne olursa olsun böyle bir hata yapmayacağıma emin olduktan sonra tekrar at binmeyi değerlendireceğim. Kamuoyunun bilgisine..." diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

01

26.08.2020 - 20:22
Senin gibi biri nasıl yapar bunu birde filmini yaptılar at sevdası şampiyon yakışmadı sana kuponlarımızı arkada bekleye bekleye fotoya geç kalıp kaybettiriyodun sineye çekiyoduk ama bu olmadi bırak artık daha beter batmadan.
Yazarlar
Website Security Test