Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Netflix'in pedofili suçlaması yapıldığı Minnoşlar filmi gündemde

25.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'de büyük eleştirilerin odağında olan dijital yayın platformu Netflix'in pedofili suçlaması yapıldığı Cuties (Minnoşlar) filmi, sosyal medyada gündemden düşmüyor. Twitter'da bu kez ''#MinnoşlarYayınlanmasın'' etiketi açıldı. Türkçeye Minnoşlar diye çevrilen dizinin konusu ne? Minnoşlar fragman izle.

Netflix'in yeni dizisi Cuties (Minnoşlar) adlı filmi dünyada ve Türkiye'de gündem olmuş durumda. Filmin kaldırılması için binlerce kişi imza kampanyası başlattı. Yaşanan gelişmeler sonrası ise Netflix, çocukları cinsel obje haline getiren afiş için özür diledi. Fakat filmin yayınını durdurmadı.

Netflix'in özür dilediği poster şöyle;

Filmin fragmanı ise burada;

RTÜK'E BİLDİRİLDİ

Tartışmalara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da dahil oldu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alınması üzere RTÜK’e bildirim yapıldığı duyuruldu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Netflix platformunda, 9 Eylül 2020 itibarıyla 11 yaşındaki bir çocuğu konu alan bir film yayınlanmaya başlanacağı ve Netflix'in, söz konusu filmin tanıtımında "dişiliğini keşfederek aile geleneklerine meydan okuyan bir çocuk" tanımlanmasında bulunulduğu, bunun yanı sıra "çocuk filmi" görüntüsündeki yapımı izlemek için abonelerine izleyici kitle yaşının 18 yaş ve üzeri olduğu bilgisini paylaştığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, filmin, çocukların ihmal ve istismara açık hale gelmelerine neden olabileceği ve psikososyal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyeceği değerlendirilmiştir. Konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alınması ve filmin değerlendirilmesi için Bakanlığımız tarafından RTÜK'e 20 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla resmi yazı ile talepte bulunulmuştur. Çocuklarımızın herhangi bir mecrada metalaştırılmasına, ihmal ve istismara açık hale getirilmesine karşı her daim mücadelemizi sürdüreceğiz."

Film sosyal medyada da gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz hafta infial yaratan film için bu hafta da bir etiket açıldı. "#MinnoşlarYayınlanmasın" hastag'i, Twitter'da sabah saatlerinden itibaren Türkiye gündeminde yer alıyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test