Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye'nin meseleleri uzlaşma olmadan çözüm bulmaz

3.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Demokrasinin esası uzlaşma rejimi ve diyalogdur. Demokraside sandığa gitmek ve sandıktan çıkan sonuca riayet etmek çok önemlidir. Demokrasinin önemli birçok kuralı vardır. Ancak devamlılığının sağlanmasının yolu, muhalefet ve iktidarın asgari müştereklerde anlaşabilmesi ve birleşebilmesi ile mümkündür. İşte buna uzlaşma diyoruz, uzlaşmanın olabilmesi için de diyaloğun olması lazımdır.

İktidar ve muhalefet şu anda birbirlerine demokrasiyi tamamlayan partiler olarak bakmıyorlar. Birbirlerini “yok etmek” nasıl mümkünse öyle yaklaşıyorlar. A ya da B partisi olarak sadece ben varım düşüncesiyle hareket ediyorlar. Bu arada Türkiye’nin meselelerinin hiçbiri çözüm bulamıyor. MHP ise yapılan kamuoyu anketlerinden hareketle görülüyor ki erime noktasına geçti. MHP büyük bir oy kaybı içerisinde gözüküyor. İki parti “Ahbap-Çavuş” hikâyesiyle, bir bütün olursak kendimizi kurtarabiliriz düşüncesi içine girmişlerdir. O itibarla, Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşması hırçın ve öfkeli bir konuşmadır. Kuvvetli olan, öfkeli olmaz. Zafiyet içinde olan insan zafiyetini gizleyebilmek adına öfkesinin gücüne sarılır. Şu an Devlet Bahçeli partisinin özellikle de İYİ Parti tarafına oy kaybettiğinin farkındadır. Fakat “oy kaybettik” diyemediği için bu şekilde hırçınlaşıyor ve oy kaybını yaşatan partilere hücum ediyor.

MHP barajın altında kalma ihtimaline karşın kendisini kurtarmaya çalışıyor. Sayın Devlet Bahçeli’nin konuşmaları, demokrasiyi benimsemiş bir siyasi liderin konuşma tarzı değildir. Demokrasi tarafların birbirleri ile diyalog kurması ve uzlaşması ile olur.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 7 Ağustos 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale travertenlerindeki görüntü sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 6 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Ankara bir diş hekimi ile hamile karısı, iddiaya göre Muğla'nın Fethiye ilçesine giderken yolda darp edildi. Hamile kadının düşük riskinin olduğu belirtildi.

Günlük Burç Yorumları Aşk 5 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test