Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muhalefet’in Akıldaneleri!..

29.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğrusu ya, kim ne derse desin, “65 yıldır gazetecilik yapan” ve siyasetin de yazıcısı olan bir TC vatandaşı olarak diyorum ki; “muhalefet edemeyen” bir Muhalefet var, ülkemizde…

O da yetmezmiş gibi, TV ekranlarında, WEB bloklarında ve gazete sayfalarında “muhalefet yanlısı” olduklarını söyleyerek, “AKP’ye ve iktidarına sabah / akşam günün uyanık kaldıkları her saatinde veryansın eden” Akıldanelerin çoğunun da Muhalefetten fazla farkları yok!..

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da, AKP yöneticileri de merak etmesinler ve endişelenmesinler, “Muhalefet bu kıratta kaldıkça ve Akıldaneleri de ‘bunlar’ oldukça” hiçbir seçimi kaybetmezler. Yeter ki, “yerel seçimin ikinci raundunda yaptıkları hataları yapmasınlar” ve halkı öfkelendirmesinler!..

Bir örnek vereyim, bu “akıldaneler” ile ilgili; Kamuoyu yoklamaları gösteriyor ki, “bir erken seçim olursa”, sandığa atılacak her oyun, hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde, hem milletvekili seçiminde kıymeti olacak… Birkaç bin oy daha değerli…Birkaç yüz bin oy çok daha fazla değerli!.. Hele hele “bir – iki milyon oy sonucu tayin edecek!..

Böyle bir tablo varken, “Akıldanelerin bir bölümü”, nedense “AKP’nin içinden çıkan ve bir seçimde daha çok AKP tabanından oy alacakları ortada olan” iki Yeni Parti’ye ve Genel Başkanlarına veryansın edip duruyorlar!..

Gerekçelerine bakın; “Eğer Babacan da, Davutoğlu da iktidara gelirlerse… seeee… Ne zaman; acaba birkaç 10 yıl sonra olabilir mi; ne gezer… Ama Akıldaneler diyorlar ki; “Ne değişecekmiş efendim, gene aynı zihniyet Türkiye’yi yönetecekmiş… O partilere oy verilmemeliymiş..miş miş de… miş miş…”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Seçime girsinler” diye “o partilere grup kurduracak” formüllerin peşinde iken ve “bugünlerdeki bir seçimde onların alacağı 7 – 8 yüz bin oyun bile, belki de seçimin sonucunu değiştirebileceğini” düşünürken, Akıldanelerin çabasına bakın siz!..

Adeta, “AKP ve iktidarının gizli destekçileri” gibiler; Genel Başkan Erdoğan, “parti tabanına ‘bu iki yeni partiye oy gitmesini önlemek için, Gönül Seferberliği başlatarak’ gideceğini” söylüyor; Muhalefetin Akıldaneleri de “O partilere oy vermeyin” kampanyası yapıyor!..

Vay canına okuyucularım ve de vah ola böylesi muhalefete!..

 

Sözün Özü

Bu haftaki Sözün Özü, 20. yüzyılın İskoç psikiyatri kuramcısından; “Öldüğünüzde ölü olduğunuzu bilmezsiniz, Bu sadece başkaları için zordur. Aynı şey aptal olduğunuzda da geçerlidir!.. – Ronald David Laing”

 

İnternet’ten “esen” rüzgarlar!..

Coronavirüs geldi, “65 +” böyle oldu!..

 

Kuru ekmeği böyle tutarak yiyen ve böyle bakan bir canlıya nasıl eziyet edebiliyoruz?

 

Okuyucu Soruları…

Bu hafta, bir “örnekleme” sorusu var!..

 

“Eski MHP’li olduğunu” yazan bir okuyucumun bir sorusu var, diyor ki: Hazreti Muhammed’te de, Mustafa Kemal Atatürk’te de, Alpaslan Türkeş’te de, Devlet Bahçeli’nin ve etrafındakilerin siyasi rakipleri için söylediği çok ağır ve hatta “küfür” mahiyetindeki sözlerin bir kelimesi bile yoktur, hem de “en azılı, hayatlarına kastetmiş düşmanları için” bile. Sayın Devlet Bahçeli; hiç mi Kuran’ın ayetlerine, Hazreti Muhammed’in hadislerine, Atatürk’ün ve Türkeş’in söylemlerine bakmıyor, Anıt Kabir’i ve Türkeş’in mezarını, “gönül ve vicdan rahatlığı” içinde nasıl ziyaret edebiliyor?

CEVABIMDIR; Bu soruya ben cevap veremem, cevabı Sayın Bahçeli ile partinin genel başkan yardımcısı ve genel sekreteri vermeli. Ve de elbette, MHP milletvekilleri ile parti teşkilatının yöneticileri ve Ülkücü gençler de… Bilmem ki ne diyecekler?..

 

Camilerimiz işgal mi edilmişti?..

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 29 Mayıs İstanbul’un fethi 567’nci yıldönümü için demiş ki; “Şimdi vakit geldi. 29 Mayıs Cuma günü, fethin sembolü olan o günde camilerin fethini gerçekleştireceğiz inşallah. Bunun da ilhamını Cenâb-ı Hakk kalbimize düşürdü. Bir gece böyle… Sabahleyin hemen aradım yetkilileri. Onlara da teklif ettim. Onlar da müzakere sonucu hemen Cumhurbaşkanımız açıkladı. Allah razı olsun ondan. Biz de inşallah Cuma günü İstanbul’da büyük bir meydanda Cuma namazımızı bir namazgâh ile...”

Cenâb – ı Hakk, “Camilerimizin fethini” bir gece kalbine nasıl düşürdü, “Camilerimiz işgal altında mıydı” bilemem de, “soracağım” başka bir şey var; “Camilerimizin minarelerindeki şerefelerin hoparlörlerini işgal eden provokatörleri” acaba ne zaman yakalatacak?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test