Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Taylan Kulaçoğlu kimdir, neden gözaltına alındı?

17.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Daha önce RedHack soruşturmasında gözaltına alınan ancak sonrasında serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu tekrar gözaltına alındı.

Twitter'da 10 binden fazla takipçisi bulunan Taylan Kulaçoğlu, Ayvalık'ta gözaltına alındı.

2013 yılında RedHack soruşturması kapsamında iki kez gözaltına alınan, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenmesi sonrası gözaltına alınmıştı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan haberde, "'İsimsizler Hareketi' adı altında Twitter'da bir hesap açılmış ve Telegram'da da bir kanal açarak örgütleme faaliyeti başlatılmıştı. İsimsizler'i kuran Taylan Kulaçoğlu, "Bizden olanları İsimsizler Hareketi'ne üye yapın" diyerek bunu takipçilerine duyurdu. İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye'de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyor." ifadeleri yer aldı.

Birgün ise haberi, "Trol sosyal medya hesapları ve iktidar destekçisi medya tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı" şeklinde duyurdu.

Twitter'da '#TaylanKulaçoğluYalnızDeğildir' etiketi de açıldı ve 20 binin üzerinde tweet atıldı.

Taylak Kulaçoğlu'nun Twitter profili;

17 Mayıs günü gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu dün serbest bırakılmıştı. Kulaçoğlu bugün tekrar gözaltına alındığını duyurdu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar
Yazarlar
Website Security Test