Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Mayıs 2020 Pazartesi

11.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Mayıs 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Sil Baştan

Bazen sana da aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyormuşsun gibi geliyor mu? Aynı suratlar…Aynı suretler…Birbirinden aynı günler…Aynı konuşmalar…Aynı koşturmalar…Aynı şikayetler…Aynı döngüler…Demek ki hâlâ ders alamamışsın yaşadıklarından?

Yaşam öykümüzün rehberi Satürn Kova Burcu’ndaki seyrinde geri harekette bulunuyor…Ve yeniden Oğlak Burcu’na geçiyor…29 Eylül’e kadar…Ve bize yeniden yeni bir bakış açısı sunuyor kendimizi düzenlemek, hayatımıza çeki düzen vermek ve kontrol etmek için.

Gökyüzü çok şey anlatır…Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç:Senin hedefin belli, amacın belli. İnmek istediğin durak belli, ama inecek düğmesine basmakta tereddüttesin. Aslında ne kadar cesur olduğunu ikimizde biliyoruz. Aklına koyduğunu yapabilecek güçte olduğunu. Geride bıraktığımız üç uzun senede, seni, hedefine yaklaştıracak birçok deneyim yaşadın. Okudun, zihnini uzun yolculuklara çıkardın. Şimdi artık farklı bir gözle bakıyorsun hayata. Yeni bakış açın, sana yeni statü kazandırıyor biraz da. Artık, ne olmak istiyorsun bu hayatta? Kariyer planında nasıl ilerleyeceğini gösterecek deneyimler yaşayabilirsin. Deneyimlerinle birlikte daha sıkı sarılabilirsin işine. Hayatında iş ve başarı, odak noktaların olabilir. Ajandanın her bir sayfası yapılacak işlerle dolabilir. Yeni iş olanakları bulmakta biraz zorlanabilir, mevcut statünü korumak isteyebilirsin. Kararlı ve sabırlı olmalısın. Yine bu dönem otorite konumundaki kişiler, baba ya da yöneticilerinle ilişkilerinde gerginlikler yaşayabilir, isteklerini kabul ettirmekte zorlanabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa:Kütüphaneni doldurmaya, kendine uzun yolculuklara hazır mısın? Satürn’ün yaklaşık üç yıllık yolculuğunda, kendini daha fazla öğrenmeye, okumaya adayabilirsin. Felsefe, tasavvuf, astrolojiyle ilgilenebilir, bu alanda kendini geliştirmeye, öğrenemeye adayabilirsin. Teknoloji ve medya yatırımlarında kendini göstermek isteyebilirsin. İsteklerin, aynı zamanda yeni müfredatında olabilir. İsteklerinde ne kadar ciddisin, kalıcı adımlar atabilir misin? Gerçekten istediğin bunlar mı? Yeterince disiplinli ve çalışkan olacak mısın? İşte bu soruları yanıtlamaya hazırlanabilirsin Satürn transitiyle. Aynı zamanda, ihmal ettiğin yüksek öğrenimin, akademik kariyerin yeniden gündemine gelebilir. Üniversiteye dönebilirsin. Yurt dışıyla eğer iş yapıyorsan, bu süreç içerisinde biraz dikkatli olmanda fayda var. Sözleşmeleri daha dikkatli kontrol etmeli, iş yapış modellerini yeniden gözden geçirmelisin.

İkizler ve Yükselen İkizler:Krizlerini fırsatlara çevirecek misin, ya da havlu atıp oyunu terk mi edeceksin? Satürn 2020 senesi sonuna kadarki transitinde, seni büyütmek, olgunlaştırmak ve disiplin boşluğunu doldurmak için türlü konu başlıkları getirebilir hayatına. Borç-alacak dengeni düzenlemek isteyebilir, ödemediğin, ihmal ettiğin vergi makbuzları başına dert açabilir. Eşinin ya da ortağının mali durumundaki çalkantılar seni de etkileyebilir. Mirasla ilgili konular da gündemine gelebilir. Hak ettiğin bir mirası alma süresi uzayabilir ya da beklediğinden daha az oranda miras alabilirsin. Kemik ve kas sağlığına özen göstermeli, bu konudaki sorunları göz ardı etmemelisin. Daha önce ihmal ettiğin bir sağlık sorununla ilgili operasyon geçirerek, yeniden sağlığına kavuşabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: İki kişilik yaşıyorsun hayatı çoğu zaman. Kendinden önce başkalarını düşünerek.  Hani hep denir ya, en sevdiğin, en vazgeçemediğin konudan sınanırsın diye. Tam da bu sözü haklı çıkarmak için geliyor Satürn, üç yıl boyunca evlilik evine. Zorlayıcı bir sınav bekliyor seni. Eşinle gönül bağın ne kadar güçlü? Parmağındaki halka neden boğuyor seni? Eğer, daha önceden yolları ayırmaya karar verip resmi bir adım atmadıysanız, Satürn ayrılık, boşanma için yol gösterebilir size. Diğer bir noktada ise, eğer hayatında kimse yoksa, ruhen ya da bedenen senden olgun biri hayatına girebilir. Partnerinle ilgili konularda sorumluluk üstlenebilirsin. Ciddi ilişkileri yürütebiliyor musun? Yoksa ilk fırsatta kabuğuna çekilip kaçıyor musun? Üç senin sonunda görebilirsin bu soruların yanıtlarını.

Aslan ve Yükselen Aslan:Yoğun ve detaylı çalışma temposuna hazır mısın? Kendine bir çalışma stratejisi belirleyebilir, çalışma programına çeki düzen getirebilirsin. Çok fazla çalışmak zorunda kalabilirsin, bu durumun gölgeli yanıyla da sağlığınla ilgili sıkıntılar baş gösterebilir. Özellikle, diz, kemik ve diş sorunları, sedef, egzama gibi deri hastalıkları sağlık karnene işlenebilir. Aslında hobi olarak başladığın bir uğraşı, ana iş kolun haline getirebilir, hobinden para kazanabilirsin. Alıştığın iş ortamından ayrılabilir, radikal kararla sektör değiştirebilirsin. Daha sağlıklı yaşamaya ağırlık verebilir, günlük beslenme programını baştan sona yenileyebilirsin. İş hayatında, birlikte çalıştığın kimselerle çatışma yaşayabilir, uzlaşacak zemin bulmada zorluk çekebilirsin. Sorumluluklarına yeni bir halka daha katabilir Satürn, bu uzun yolculuğunda. Evcil bir hayvan evlat edinebilirsin. Mesela tekir bir kedi J

Başak ve Yükselen Başak:Çocuk sahibi olmaya hazır mısın? Çocuk büyütmek, çocukla ilgili sorumluluk üstlendirmek için geliyor Satürn senin aşk ve çocukları anlatan evine. Zaten ebeveynsen, bu kez çocuklarının karakter gelişimi, eğitimi gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsin. Çocuklarının üzerinde daha fazla disiplin kurmak isteyebilir, onları egemenliğin altına almak isteyebilirsin. Ya da kendi anne- babalığını sorgulattıracak, bu noktada gel-gitler yaşatacak olaylar yaşayabilirsin. Aşk, hayatında ise daha ciddi beraberlikleri arzu edeceğin bir dönem. Ama işler tam da istediğin gibi gitmeyebilir. Yanlış gönüllere girebilir, yanlış tercihler yapabilirsin. Bay/Bayan doğruyu bulabilmek pek de kolay gözükmüyor ne yazık ki. Yine bu dönem, sana iyi gelecek bir hobiye başlayabilir, ihmal ettiğin spora yeniden dönebilirsin. Önemli olan zorluklara göğüs gerip, sebatla çalışabilmek ve üretebilmek tüketmeden kendini.

Terazi ve Yükselen Terazi:Bilgi dağarcığını genişlettin, öğrendin, okudun, dinledin ve anladın. Yeni bir söylem geliştirdin kendine, kelimelerinle buldun dengeni. Dengeni buldun sıra dengini bulma zamanında. Köklerinden güç alma, hayatına temel atma zamanı. Satürn’ün 12 mevsimlik yolculuğunda, aile olmanın önemi, birlik ve beraberliğin değeri gibi konularda çeşitli sınav soruları bekliyor seni. Aile hayatında yaşayabileceğin olası sorunlar, kariyer alanına da etki edebilir. Hayatını kökünden değiştirebilirsin. Bu değişim hem evine, hem iş ve kariyer planına yansıyabilir. Yeni bir işe girebilir, kendi işini kurmak isteyebilirsin. Yaşayacağın olaylar, karşılaşacağın insanlar, geleceğinin temellerini atmakta sana destek olabilirler. Tabi bu destek gümüş tepsiyle sunulmayacak maalesef, sorunlarla, zorlamalarla, zorunlu kopuşlarla gelebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep:Satürn’ün üç yıllık uzun yolculuğunda, daha fazla öğrenerek, araştırarak, yazarak yaşam deneyimlerini edinebilirsin. Bitiremediğin tezini yazabilir, sosyal medya, web sitesi tasarlamak gibi konularda disiplinli ve kararlı hareket edebilirsin. İletişim tarzın, kelimeleri kullanışın, ifadelerin değişim gösterebilir. Daha net, kararlı ve kısa cümlelerle anlatabilirsin kendini, aynı zamanda karşı tarafı da dinlemeyi öğrenebilirsin. Sakin ve alçak sesle konuşmak, sana kazanç olarak geri dönebilir üç yılın sonunda. Aynı zamanda kardeşinle, yakın çevrenle ilgili konularda sorunlar canını sıkabilir, kardeşinin sorumluluğunu üstlenebilirsin. Kısa yolculuklarına biraz daha özen göstermeli, yola çıkmadan önce otomobilinin bakımına itina göstermelisin. Yapacağın sözleşmeleriyse ,imzalamadan önce iki kere okumanda fayda var.

Yay ve Yükselen Yay:  Yaprak döktün, çiçek açtın, sadece sokağına yağmadı karlar, şakaklarına da düştü beyazlar. Sanırım, değişmeyen hiçbir nokta kalmadı hayatında. Gitmesi gerekenler gitti, kapanması gereken yaralar kapandı, eski defterler rafa kalktı. Arkadaşından, eşinden, dostundan öğrenmen gereken her ne varsa öğrendin belki de canın acıya acıya. Aldandın, hoşgörü sınırını zorladılar sana nefes bile aldırmayarak. Eskisi gibi değilsin artık. Ben değerliyim diyorsun. Ama bu “değer” duygunu ne kadar koruyabilirsin? Şimdi Satürn sana yeni bir test sorusu hazırlıyor. Kendi değerinin farkına varacağın, özsaygını koruyacağın olaylarla sınayabilir seni. Aynı zamanda bütçende kısıtlama getirebilir. Gereksiz harcamalarını kısarak, yatırım yapmanı, paranı korumanı isteyebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak:Satürn’ün doğuştan ev sahibisin zaten. Bildiğin, tanıdığın, aşina olduğun enerji alanına giriyorsun. Fazla çalışmanın, disiplinli olmanın, gerçekçi düşünmenin, tedbirli olmanın, planlı hareket etmenin bu zamana kadar ne kötülüğünü gördün ki? Herkes seni böyle tanıdı, böyle bildi. Peki aslında öyle misin? Düzenli olman gerekirken, neden etrafta dağınıkla yaşıyorsun? Çekmecelerin neden alt üst? Hayatındakiler mi dağınık, yoksa sen mi dağılmalarına izin veriyorsun? Şimdi toparlanma zamanı. Kendini bulma, kendini yapılandırma zamanı. Kendi kimliğini, isteklerini, beklentilerini ortaya koyma, etrafına çeki düzen verme dönemi. Disiplinini, kendine olan saygını korumalısın. Yine bu dönem fazla kilolarınla vedalaşabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova:Zihin sesini susturmaya hazır mısın? Arınma ve temizlenme dönemi hayatında. Endişelerinden, kuruntularından, kaygılarından eğer gerçekten hazırsan kurutulmaya, Satürn sana istediğini verebilir. Gizli düşmanın aslında zihnin, bilinçaltında yarattığın lavlar. Yanardağ misali püskürtüyorsun her seferinde lavlarını ruhuna, yüreğine. Körüklüyorsun nefsinle yangınını.  Ama artık sakinlik zamanı. Sabır zamanı. Topraklanma zamanı. Niye senden önce zihnin konuşuyor? Neden senin hayatında bu kadar söz sahibi bilinçaltın? Bu dönem, zihnini susturmayı öğrenebilir, konuyla ilgili uzman desteği alabilir, ruhuna iyi gelecek spritüel öğretilere yönelebilirsin. Kendini onarabilirsin, kendini tanıyabilir ve isteklerini, vizyonunu daha büyük harflerle yazabilirsin.

 

Balık ve Yükselen Balık:Bütünün hayrına olan, her şeyde “ben de varım” diyorsun Satürn’ün Oğlak burcundaki seyahatinde. Daha fazla sosyal projelerde çalışabilir, derneklerde toplum yararı için dirsek çürütebilirsin. Hani çevrende herkes sana hayalperest diyor ya. İşte tam bu noktada Satürn seni disipline etmek istiyor. Hayallerin sürdürülebilir mi, ne kadarı gerçek? Hayallerine gerçekten kavuşmak istiyor musun? Yoksa gelip geçici bir heves mi dilinden dökülenler? Umutlarını, hayallerini kalıba sokup hayatına katmak için sınav soruları uzanıyor önünde. Sosyal çevrende, arkadaş ilişkilerinde kısıtlamalar yaşayabilir, kimi arkadaşlarınla yollarını ayırabilirsin.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test