Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Üniversitelerde ek atama için sınav tarihleri öne mi çekildi?

10.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Atamayı bekleyen öğretmenler sosyal medyada, sınav tarihlerinin öne çekilmesiyle ilgili isyanlarını dile getiriyorlar. Sınav tarihleri öne çekilen fakülteler hangileri? Sınav tarihlerinin öne çekilmesinin nedeni ek atamalar mı? Atama bekleyen öğretmenler Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorlar.

FAZIL ANIL KILIÇLI

Sosyal medyada atama bekleyen öğretmenler bazı fakültelerdeki sınav tarihlerinin öne çekildiğini söyleyerek üniversite yönetimlerine ve hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorlar.

Konuya ilişkin yazan bir atama bekleyen öğretmen, "Rektörlerin sırf ek atamaya yetişsin diye eğitim fakültelerinin sınavlarını öne alması yıllardır atama bekleyen mezun öğretmenlerin hakkına girmektir. Onlar da bizim geçtiğimiz süreçlerden geçsin. Kriz fırsata çevrilmesin" yorumunda bulunuyor.

"#CBÜnilerdeNelerOluyor" etiketine yazan öğretmen adayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunurken atılan tweet sayısı 25 bini geçti.

Atama bekleyen öğretmenlerin şikayetleri arasında birçok şeyin ertelendiği süreçte üniversitelerdeki sınavların ertelenmemesi konusu geniş yer kaplıyor.

Öte yandan atama bekleyen öğretmenlere sınavları erken tarihte yapılacak öğrenciler de destek veriyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Anonim

10.05.2020 - 19:51
CBUnilerdeneleroluyor bu etkinliği yapanlar öğrenciler değil atamayı bekleyen bir grup Öğretmenlerdir. Üniversitelerle bir ilişkileri yoktur bu etkinliği yapanların.
Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Haziran 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar payla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test