Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeter ki ABD iyileşsin!

1.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir kodum bile yok! Şarkı sözü gibi geliyor ama öyle değil… Şarkı da değil, şaka da değil… Ailece fiilen yaşadığımız maske gerçeğimiz… Bir maske kodumuz olamadı gitti!

Pandemi süreci 11 Mart’tan bu yana memlekette, neredeyse bitecek! O gün bugündür ne kadar denediysek nafile bizim eve maske kodu girmedi… Dolayısıyla hükümetin kodlu sistem ile dağıttığı maske de gelmedi… Ve fakat sokakta da olmamızı gerektiren zorunluluklarımız var… Eee maskesiz ne olacak… Satan da yok… Başladık kendi çözümümüzü üretmeye…

İtiraf ediyorum; iki tane buldum bir yerden gizli saklı verdim parasını satın aldım… İki maske hangi birimize yetecek… Yıkadık, kuruttuk, bir daha yıkadık… Yıkama kurutmaya devam…

Sonra şöyle bir seçenek oluştu; Bu biraz da sahtekarlık ama! Kendimi ihbar ediyorum bu anlamda… Ama mecbur kaldık…

Hani şu CeHaPe’li Başkan Mansur Yavaş var ya… Hani şu paralel olan! Hani millete yardım etmek için çırpınan ancak AKP’li yöneticiler tarafından her türlü tırpanlanmaya çalışılan Başkanlardan Mansur Yavaş… Aslında beni suça iten o oldu! Nasıl mı?

Şöyle ki;

Bu paralel Başkan, belediye otobüslerine kimseyi maskesiz bindirmiyor… Bindirmiyor ama maskesi olmayan vatandaşa da maske veriyor… Otobüse binerken maske veriyor, metroya binerken keza öyle… Para falan almıyor… Öyle dağıtıyor maskeleri… Şimdi bunu da buradan yazmak ne kadar doğru o da düşündürücü… İster misiniz şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin maske dağıtımına da engel olunsun…

“Ver maskeleri biz dağıtacağız” diyen olur mu ki?

Devam ediyorum…

Otobüse binerken maskemizin olmadığını söylüyoruz ve yenisini alıyoruz… Ertesi gün yine aynı numara… Ama otobüse binerken aldığımız her maskeyi ne olur ne olmaz diye kullanıp atmıyoruz… Hepsini yıkıyoruz ve de itina ile kurutuyoruz. Yani yeniden kullanıma hazır hale getiriyoruz!

İşte memleketin Başkentinde bizim evin maske saçmalığı böyle sürerken, bir bakıyoruz son dakika haberi; Türkiye Amerika’ya maske yardımı yapacak… Haydaaa! Ya aynı memlekette, milletin seçtiği belediye başkanlarının millete yardımına itiraz ederken, “devlet içinde devlet oluşturuluyor, şov yapılıyor” derken, kalkıp okyanus ötesine yardım göndermek de neyin nesi oluyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama:

“Biz kendimize yeterli olmanın ötesinde, dostlarımıza destek verecek seviyelere ulaştık. Bugüne kadar 55 ülkeye malzeme desteği verdik. Son olarak ABD’ye, maske, siperlik, N95 maske, tulum ve dezenfektanlardan oluşan malzemeleri yarın gönderiyoruz.”

Dostumuz ABD’ye gönderilen malzemeler arasında 500 bin cerrahi maske, 4 bin koruyucu önlük, 1500 koruyucu gözlük, 400 adet N95 maske, 500 yüz koruma maskesi ve 2 bin litre dezenfektan yer alıyor!

Yeter ki dostumuz ABD iyileşsin! Bizim de kodumuz olmayıversin…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 15 Temmuz 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 14 Temmuz 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 13 Temmuz 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test