Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnsanlarının geleceğini karartanlar!..

13.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üzgünüm, stres doluyum, sıkılıyorum, “gazeteci olarak” acı duyuyorum, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak “ülke içte ve dışta çok zor günler yaşarken birbirlerini yiyen siyasetçilerin üsluplarından” utanıyorum ve içimden yazı yazmak gelmiyor!..

Onun için arşivimi karıştırdım ve “Tarihte kendi geleceğini karartan tek canlı insan olmuştur” başlıklı bir yazı buldum.

Bir yerlerden kesmiş ya da almış olduğum bir yazı; tam da “ülkemin, ülke insanımın, ülke gençlerimin ve çocuklarımın geleceğini karartan “yobaz zihniyetlerin fink attığı” bir sürece isyan eden, gerçekleri dile getiren bir yazı, imzası yok… Yazana teşekkür ederim, imzasını koyamadığım için de özür dilerim. Okuyalım…

“Modern davranışlarına 50.000 yıl önce kavuşan insan; beyin ve zeka olarak genetik değişimine uygun hızla evrilebilseydi, şu anda galaksiler arasında seyahat ediyor olurduk.

* 2. Mısır İmparatorluğu dönemi fizikçi ve gök bilimci Kamose – Menes, “anıt mezarların ve piramitlerin ölümden sonra kimseyi canlandırmayacağını” söylediği için öldürüldü. Soyu devam etmedi.

* Antik Mısır'ın diğer bir filozofu Amentebat “İnsanları mumyalayarak öbür dünyaya gönderemezsiniz” dediği için ailesi ile birlikte yok edildi. Soyu devam etmedi.

* Romalı Flavus Lucretius Claudius, matematikçi, gökbilimci ve filozof; “Roma Tanrı’larının masal olduğunu” söylediği için katledildi. Soyu devam etmedi.

* Antik Yunanlılar, devrin en büyük filozofu Sokrates’i 2500 yıl önce “Yunan tanrılarına inanmadığı” için öldürdüler. Soyu devam etmedi.

* Giardano Bruno, İtalyan filozof. “Kapalı evren görüşünü” ilk reddedenler arasında. “Dünya, Güneş etrafında dönüyor” dediği için Kilise tarafından Roma'da diri diri yakıldı. Soyu devam etmedi.

* Sadece Avrupa engizisyon mahkemelerinde 50.000 aydın, düşünür, filozof, sanatçı yakıldı. Soyları devam etmedi.

* Paleolitik Çağ’dan itibaren son 40.000 yılda istatistiksel olarak sayıları 143 milyon olarak hesaplanan üstün zekalı insan “Dinlere, Tanrı’lara, dogmalara, tabulara, masallara” inanmadığı için öldürüldü ve hiç birisinin soyu devam etmedi.

* Soyları devam etseydi bugün dünya insan popülasyonunun %5’i değil, %35'i üstün zekalı olacaktı.

* Endülüs ve İskenderiye kütüphaneleri yanmamış, yakılmamış olsa idi, bilim, sanat, felsefe üreten değerli insanlarla birlikte fosil yakıt yakmadan, daha temiz bir dünyada yaşıyor olacaktık. Bizim de zeka seviyemiz bugünkü aptal halimizle kıyaslanmayacak kadar yüksek olacaktı.

* Akşam sokağa çıkınca birbirinize bakın ve bilin ki hepimiz geride kalan düşük zekalı insanların torunlarıyız. Akıllı, üstün zekalı nesil tarih boyunca yobazlar tarafından öldürüldü. Akıllı ve zeki insanların genleri bize aktarılamadı.”

Dedim ya, çok üzgünüm ve canım yazı yazmak istemiyor!..

 

İnternetten “esen” rüzgarlar!..

HEREDOT: Milattan önce 5 yüzyılda yaşamış “tarihin babası” olarak anılan “Bodrum (Halikarnassos) doğumlu” tarihçi ve antik yazar.

 

Okuyucu Soruları

Alevi sporcunun başına gelenler; doğru mu?

 

İzmirli bir okuyucum soruyor; “Kun Fu’nun Wushu dalında 6 defa Türkiye Şampiyonu olan Avrupa ve İslam Ülkeleri Oyunlarında gümüş madalyalar kazanan, birçok uluslararası turnuvadan altın madalya ile dönen Sadık Pehlivan, internette okuduğuma göre, Alevi olduğu ve bir gün toplu kılınan sabah namazına geç kalarak katılmadığı için hakaretlere uğrayarak Milli Takım’a çağrılmamış. Meclis’e de milletvekillerinin soru önergeleriyle yansıyan olay, doğrudan Kung Fu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz’ün alevi sporculara gösterdiği katı tutum ile ilgili imiş. Sporculara zorla namaz kıldırıyormuş, kılmayanlara kafir yakıştırmaları yapılıyormuş, hakaretler ediliyormuş, hatta darp bile ediliyorlarmış. Konu, bakanlığa da aksettirilmiş, ama cevap çıkmamış. Siz spor da yazan bir gazetecisiniz. Bu konu hakkında ne diyorsunuz?

 

CEVABIMDIR: Eğer bu iddialar doğru ise, Kung FU Federasyonu Başkan Vekili, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı resmen ve alenen “paspas ediyor” demektir.

Zira Anayasamızın 24’üncü maddesi der ki; “Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Kimse, ibadete, dini ayin ve törenlere katılmaya, dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.”

Hele “spor gibi evrensel bir olay”, eğer “doğru ise”, Kung Fu yöneticisinin yaptıkları ile kirletilemez!..

Spor Bakanlığı “soruşturma açmalı” ve gereğini yapmalıdır!..

 

Sözün Özü

"Zihinlerin kontrol altına alındığı geleceğe dönük bir kâbus senaryosunu" anlatan ve “Big Brother / Büyük Kardeş sizi gözlüyor” sloganı ile ünlü “1984” kitabının yazarı George Orwell diyor ki; “Gazetecilik, birilerinin yayımlanmasını istemediği haberleri yazmaktır. Gerisi halkla ilişkilerdir.”

 

Soru!..

Eh… “Sayıları azmış gibi” ülkede art arda yeni partiler kuruluyor, kurulacak. Ahmet Davutoğlu: “Gelecek Partisi / Ali Babacan: Deva Partisi… / Rıfat Serdaroğlu: Çoban Ateşi Hareketi…

Bu “3 siyasi adım” insanın aklına “tek soru” getiriyor; “Gelecek”te “Çoban Ateşi” yanacak ve ülke “Deva” bulacak; öyle mi; cevap okuyucularımın; ne dersiniz?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test