Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Vahşet çağı…

13.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son iki asırdır teknoloji hızla gelişiyor. Her gün yeni şeyler icat ediliyor. Uzay dahil peş peşe keşifler yapılıyor. Peki ama insanlık güzel ahlak gelişiyor mu?

1- Asırlar önce, “insan insanın kurdudur” demişler. Bugün bu kurtlar piranaya dönüşmüş durumdadır. Acımasızlık / katliamlar/ sömürü düzeni zirveye ulaşmıştır.

a) Kainattaki en vahşi/ acımasız/ gözü doymaz/ tahripkar/ sorumsuz, yaratık insandır. Verdiği zararlar başka hiçbir canlı ile mukayese edilemez.

b) Şu medeni geçinen zengin sınıfına giren ülkelerin, ABD/ Rusya/ Çin/ İngiltere/ Fransa/ İtalya/ Almanya/ Belçika/ Hollanda/ İspanya / Portekiz/ İsveç/ Norveç/ İsrail/ Japonya vb’nin tarihlerine bir bakalım; soygun, katliam, sömürü, ırkçılık, mezhepçilik, soykırım, vahşet ile dolu olduğu görülecektir. Dürüstlük, merhamet, utanma, adalet vb hiçbir insani haslete sahip olmamışlardır. Daima zalim olmuşlardır.

c) Rum, Ermeni, Bulgar, Sırp, Hırvat, Kazak, Arap vb milletler de bu sömürücülere hizmet etmiş/ tetikçilik yapmış/ kan dökmüşlerdir.

d) Dünyadaki meskun bütün kıtalar; Afrika, Amerika, Asya, Avustralya, Avrupa, bu zülüm ve katliamlardan nasibini almıştır. Oluk, oluk, zenci/ Kızılderili/ Aborjin/ Lapon/ Yahudi/ Müslüman ve Türk kanı akıtılmıştır. Özellikle de son dönemde İslam alemi hedef seçilmiştir. Petrol zenginliği, felaket gerekçesi olmuştur.

e) Afrikalılar, Hindular, Amerika’nın ve Avustralya’nın yerli halkları, Ortadoğu/ Azerbaycan/ Türkistan/ Türk Cumhuriyetleri/ Kırım/ Filistin/ Afganistan/ Keşmir/ Yemen/ Bosna Hersek/ Makedonya/ Vietnam/ Haiti vb ülkelerin halkları zulme maruz bırakılmışlardır. Açlığa, sefalete, ölüme mahkûm edilmişlerdir. Evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalmışlardır.

2- Günümüzde bu zülüm ve soygun düzeni, daha da iğrenç bir hal almıştır. Dünya, İllimünati çetesi ve Siyonist – Evanjelist grubu tarafından tam anlamı ile sömürülmektedir. Birleşmiş Milletler/ NATO/ AB/ IMF vs hep bu çetenin emrindedir. Harpler, terör, sabotajlar, salgın hastalıklar (kimyasal ve biyolojik terör) hep bu çetenin marifetidir. Evini, yurdunu terk edip, yollara düşen; aç-bilaç ve perişan durumdaki milyonlarca mültecinin (bebeği, çocuğu, yaşlısı, kadını, hastası ile) sorumlusu da bunlardır.

a) Çetenin dini, imanı, insafı, insanlığı yoktur. Tek amacı, daha fazla kazanç, daha fazla güç elde etmektir. Gözleri hiçbir zaman doymamaktadır. Her konuda (silah, enerji, gıda, ilaç, finans vb) monopol durumdadırlar.

b) Küresel servetin tutarı, 360,6 trilyon dolardır. Bunun yüzde 44’ü, 158,3 trilyon doları bu çetenin elindedir.

c) Dünyada 870 milyon aç, 1,3 milyar yoksul vardır. 2,1 milyar kişi temiz içme suyundan mahrumdur. Diğer taraftan gıda israfı 1,2 trilyon dolar olup, 1,6 milyar tondur.

d) Bu çete çıkardığı karışıklıklar sayesinde; 1,7 trilyon dolarlık silah satışı yapmıştır. Salgın hastalıklar üreterek, ilaç satışlarını zirveye taşımaktadırlar.

e) Türkiye’de bile her yıl sebzenin yüzde 25 ila 40’ı israf olmaktadır. (49 milyon ton ve 214 milyar TL) Günlük ekmek israfı da 4,9 milyon adettir.

SONUÇ: Ülkesini seven insanlar olarak, olayların gerçek sebeplerini araştırmamız, öğrenmemiz, dar kalıpları kırmamız ve geniş ufuklu olmamız gerekmektedir. En büyük düşmanımız, cehalet, teslimiyet ve aklımızı kullanmamaktır…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bir öğretmenin tarih dersinde Hz. Muhammet hakkında söylediği sözler dolayısıyla bir Müslüman genç tarafından başı kesilerek öl...

Günlük Burç Yorumları Aşk 30 Ekim 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Prof. Dr. Hüsnü Erkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir yazı kaleme aldı.

Yazarımız Ali Naili Erdem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir yazı kaleme aldı.

Yazarlar
Website Security Test