Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Manipülasyon yapılıyor

7.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sayın Cumhurbaşkanı Merkez Bankası başkanı kendisini dinlemiyor diye görevden aldı. Başka birini göreve getirdi. Yaz ayları dönemi gündeme geldiği için otomatik olarak faizlerde, enflasyonda aşağıya doğru bir temayül olacaktı. O geldi geçti ve şimdi yüzde 12,5 enflasyon diyorlar. Bu oran aralık ayında yüzde 11,84 olarak açıklandı. Fiyatlar yükselme trendine girecek ve daha da yukarı doğru gidecek. Muhtemelen haziran ayına kadar fiyat yükselmeye devam edecek.

Yazın fiyatlar düşer ve yine düşme trendi gündeme gelir. Unutmayalım ki yılın 3’üncü çeyreğinden itibaren tekrar enflasyon kafasını yukarıya doğru kaldırır ve hiç şüphe duymuyorum ki yine 2020 yılı enflasyonun nereden bakarsınız bakın, yüzde 12, yüzde 13’lerin altında tecelli edeceğini pek sanmıyorum. Türkiye’nin uygulanmakta olduğu dış politikasının getireceği bir takım baskılar sonucu dövizdeki yükselmelere karşı, altın da bunun içerisinde, ister istemez fiyatlarda da yükselme meydana gelecek. Nasıl oluyor da faiz düşerken enflasyon yükseliyor? Çünkü manipülasyon yapılıyor. 1970 yılında öğrenciyken bir hocamız vardı.

Devlet planlama teşkilatından geliyordu. Bize bir anısını anlatmıştı; Demirel döneminde bir proje söz konusu, bürokratlar projeyi hazırlıyor ama yapılabilir bir proje olmadığını anlıyorlar. Demirel, ‘Bu proje uygulanabilir, rakamları değiştirin ve eğriyi yukarıya doğru döndürün’ diyor. Bu ve buna benzer durumları göz önünde bulundurmak lazım. İnşallah her şey iyi olacak diye düşünelim. Allah bizi bu Suriye ve Libya batağından korusun. Borsa’yı hareketlendiren rakamlar Amerika ya da İngiltere’den geliyordu. Katar’ın borsadaki işlemi yüzde 25,9’lara gelmiş. Amerika’nın önüne geçmiş durumda. Eskiden Katar sermayesi konuşulmazken, biz iş ortağı olmuşuz haberimiz yok. Katar, Filistin ile ilgili karar açıklanırken alkışlıyordu, biz Filistin’e sahip çıkıyorduk. Bu insanlarla nasıl işbirliği yapılır onu düşünmek lazım.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Haziran 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Dezavantajlı şartlarda yemek pişirip Instagram fenomeni olan Taha Duymaz sosyal medyanın gündeminde. Taha Duymaz çektiği videolarla sosyal medyayı ikiye böldü.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Haziran 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar payla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test