Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ocak 2020 Cuma

9.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Ocak 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Ruhum Tutuldu

Bir elinde kâğıt, bir elinde kalem… Yazıyorsun ne zamandan beri... Derin bir istek içinde… İlk defa bu kadar yaklaştın kendini tanımaya, sevmeye… Artık bir gerçeğin farkındasın… Sen kendine değer vermedikçe, kimseden istediğin değeri bulamayacaksın… Geri dönüşler yaşıyorsun kimi zaman geçmiş bir hançer gibi batıyor ciğerine… Neden? Niçin? Keşke? Bugünkü aklım olsaydı… Dönüp dolaşan karanlık gel-gitler zihninde... Savaşın kendinle aslında… Yorma kendini vicdan yüklerinle… Yaşaman gereken, öğrenmen gereken deneyimlerdi senin acı, azap sandıkların… Şükret ve sabret... Merhamet ve vefa duygunu hep seninle tut… Bir de başını dik

Gökyüzünde yeni bir Ay Tutulması’nın izleri… Bir yerde duygu…Bir yerde mantık…Bir yerde vefa, merhamet, iyi niyet…Öte yanda ciddiyet, sorumluluk, hesaplar, kitaplar…Bir yanda Güneş…Öte yanda Ay…İkisi birlikte 20 derecede karşı karşıya geliyorlar…Yeni bir Ay tutulmasının izi düşüyor böylece hayatımıza…Hayatımızdaki ikilemlerden kendimize yeni bir yön tayin edebiliriz… Hayatımızda yeni kararlar alabiliriz…Kendimizi, hayatımızı sorgulayabiliriz…Hayatımızın gidişatını elimize alabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır…Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç: Yaşamın en korunaklı çatısı aslında baba evi. Bilirsin ki o kapı sana her daim açıktır tıpkı anne-baba yüreği gibi. Şimdi bu dönem yeniden “yuvaya” bir dönüş gibi. Çocukluğunun eski masum zamanlarına bir özlem belki de içindeki. Hayatın iniş-çıkışlarında ihmal ettiğin anne-babayla ilgilenmek bu ara seni daha mutlu edebilir. Anne-babadan destek görmek, onların ilgilerini hissetmek, tüm bu hayat koşulları içinde seni mutlu edebilir. Kendini tanıma yolunda köklerinden beslenebilirsin. Aynı zamanda, yuvandan kendi çatının altına geçmeyi de isteyebilirsin. Kendi düzeninde, kendine ait bir oda belki de tek istediğin.

Boğa ve Yükselen Boğa: Bazen yeni bir  dil gerekli...Eskiye dair her kelime, düşünce, fikri geride bırakma zamanı gelmiştir belki de. Ama sen buna hazır mısın? Kibirden, aşırı gururdan ve egodan uzak olmalı cümlelerin. İncitmemeli yakın çevreni, kardeşlerini ya da kardeş gibi yakınlarını. Hep sen mi haklısın? Neden empati kuramıyorsun başkalarıyla? Neden hep öznesi birinci tekil şahısla başlıyor cümlelerin. Elbette kendini yapılandırmak, arzu ve isteklerin doğrultusunda yaşamak en doğal hakkın. Ama tüm bunları yaparken kendini başkalarının yerine de koyabilirsin. Böylece daha rahat bulabilirsin aradığın sokağı…

İkizler ve Yükselen İkizler: Değer nedir? Ölçülebilir mi mesela annenin değeri? Ay tutulmasının etkisi altında değer konusu zihnini kurcalayabilir. Bir yandan yüreğinin değeri, bir yandan banka cüzdanın değeri… Kalp mi taşıyorsun yoksa yürek mi? Yüreğinin ne kadar değerli olduğunun farkına varmalısın. Kırılmasına izin vermeden, aynı zamanda kırmadan başka gönülleri, istediğin, içinde taşıdığın tüm duyguları aktarabilmelisin. Denklemler basit aslında, tüm finansal göstergeler gerçeği gösteriyor sana.

Yengeç ve Yükselen Yengeç:Değişiyorsun uzun zamandır. Ruhunu ve bedenini aynı hızla dönüştürüyorsun. Saçların değişiyor mesela. Yüzün de eskisi gibi değil. Gözlerinde bir parlaklık, gülümseme. Azimli ve kararlısın en önemlisi de farkındasın günlerin getirdiklerinin.  Kendine sarılmayı öğrendin, yaralarına kendin pansuman yapmayı, kendini yaratmaya çalışıyorsun kendinden. Artık daha yakından tanıyorsun kendini. Bildiğin gibi…Her şey bir gün aslında döner zaten.

Aslan ve Yükselen Aslan: Korkuların, kaygıların içinde “bahçe” oluşturmak istiyorsun. Çiçek tarhları hayal ediyorsun kır karanfilleri, yaban gülleri ya da leylak…Ama sadece düşlüyorsun. Harekete geçmek için bir türlü ayağa kalkamıyorsun, kendi kendine direniyorsun. Tüm savaşın kendinle… Şimdi bu ay tutulmasının ışıkları sana istediğin hareketi sağlayabilir. Kurduğun hayalleri hayata geçirmek için yeni bir şans belki de. Sadece harekete geç, korkularını, kaygılarını bir yana bırak ve işine sarıl. Üretmekten, çabalamaktan vazgeçme.

Başak ve Yükselen Başak: Umut hep var olmalı hayatında. Güvendiğin dağlara karlar da yağsa, yitirsen de her şeyi bir kıvılcımla, umudun yol arkadaşın olmalı. Aklında hep olan ama bir türlü hayata geçiremediğin projen, Ay tutulmasının etkisiyle gerçeğe dönüşebilir. Projeyi tek başına değil, arkadaşlarınla birlikte hazırlayabilirsin. Ama fikir babası sen olabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi: Eskilerini atmaya kıyamıyorsun. Vakti gelip geçmedi mi sığ perspektifin? Bakış açını değiştirebilirsin tam da tutulmanın etkisiyle. Farklı bakış açısı ve yüreğini ortaya koyduğun her işin sana hediyesi başarı olabilir. Kariyerinde daha fazla alkışları duyabilirsin. Hani hep şikayet ediyorsun ya, kimse yaptığımın değerini bilmiyor diye. Bu süreçte arzu ettiğin takdiri, alkışı duyabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep: Bazen bir çıkış yolu yok gibidir yaşadıklarının. İneceğin istasyonları bilemiyorsun ya da mesafe koyamıyorsun kimseyle arana yürüyen merdivenlerde mesala.  Herkes sana yaslanıyor, sana nefes alacak alan bile bırakmıyor. Şimdi yola revan olma zamanı. Sırtında çantan, yeni yolculuklara çıkma zamanı. Çok uzağa değil yüreğine git yeter…

Yay ve Yükselen Yay:Hesapsız kitapsız sevebilmeli insan. Zihin susmalı, kalp kan pompalarken. Mantık, yerini duygulara bıraksa biraz da, fena olmaz mı? Gün sonunda almayı beklediğin “ Z” raporu değil ki yaşam. Ama illa bir bilanço yapmak istiyorsan, altı ay öncesine bir dön. Hazinelerine bak elindeki tuttuğun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Zor zamanlar diye düşünüyorsun. Karanlığa aktığını sanıyorsun  içinde yüzdüğün denizi göremiyorsun sadece. Böyle mi olmalı? Sen bu hayata sadece onun için mi geldin? Neden bu kadar değer veriyorsun kendini görmezden gelip? Şimdi biraz da kendine ait zaman çalmalısın hayatta.

Kova ve Yükselen Kova: Biraz da sağlığını düşünme zamanı. Giderek artan çalışma temposu, uzayan toplantılar, masa üstünde biriken dosyalar, yapılacaklar listesi. Yormaya başladı seni. Ara verme zamanı geldi belki de. Sağlığına gereken değeri vermelisin bu dönem.

Balık ve Yükselen Balık: Yeni bir yol haritası bulmak isteyebilirsin bu dönemde. Belki sana iyi gelecek, biraz nefes aldıracak bir uğraş girebilir hayatına. Biraz daha çocuksu, bencilce duygu fırtınası yaşayabilirsin. İstediğin olmadı mı küsmek gibi mesela… Zihninde soru işaretleri… Anneliğe dair. Acaba gerçekten anne olmak istiyor musun? Hazır mısın bir bebeğin sorumluluğuna? Bebeği bir kurtarıcı olarak mı düşünüyorsun yoksa? Ya da neden annelik yapıyorsun sürekli sevdiklerine? Ayın öteki yüzü gibi, geçmişte bıraktığın ilişkiler gölge yapıyor günlerine. Sevildiğini bugünlerde daha fazla hissetmek istiyorsun. Umutların, hayallerin var yazdan beri biriktirdiğin. Şimdi onları hayata geçirmek için harekete geçme zamanı..

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 21 Ocak 2021 Perşembe. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 20 Ocak 2021 Çarşamba. Astrolojik burç yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 19 Ocak 2021 Salı. Astrolojik burç yorumları.

Günlük Burç Yorumları 18 Ocak 2021 Pazartesi. Astrolojik Burç Yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 16 Ocak 2021 Cumartesi. Astroloji Burç Yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test