Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mesajlarda iyimser tablo vardı

15.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Başkan Trump ile yaptığı baş başa ve heyetler arası görüşmeler olumlu bir havada geçmiştir. İki lider yaptıkları ortak basın toplantısında verdikleri mesajlarda ikili ilişkiler açısından iyimser bir tablo çizmişlerdir.

Ziyaretin kapsamlı analizi önümüzdeki günlerde ve haftalarda ayrıntılı yapılacak ve tarafların kazanımları ile verdikleri ödünler daha iyi anlaşılacaktır. Ancak bu aşamada ziyaretin başarılı geçtiği, Erdoğan'ın Trump tarafından sıcak bir şekilde karşılandığı söylenebilir. ABD basını da bu yönde değerlendirmelerde bulunmaktadır. Ziyaret vesilesiyle Trump'ın Türkiye karşıtı çağrılara aldırmadığı görülmüştür. Bununla birlikte görüşmelerden büyük sonuçlar elde edilmediğine de işaret edilmiştir.

Türkiye açısından en önemli kazanım resmi görüşmelerde Amerikan tarafına Türkiye'nin terörle mücadelesinin açıkça anlatılması, Kürtlerle bir sorunun olmadığının asıl sorunun teröristler ve onlara sağlanan destek olduğunun vurgulanması olmuştur. Buna dair bir kitapçık da verilmiştir. Buna mukabil Trump'ın ve ABD heyetinin verilen mesajı aldığı ve YPG/PKK desteğinden vaz geçileceğine dair bir taahhüt ya da niyetten söz edildiği görülmemiştir. Sadece Trump'ın Kürtlerin Türkiye'de iyi durumda olduklarına dir sözleri dikkat çekmiştir

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 30 Ekim 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Prof. Dr. Hüsnü Erkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir yazı kaleme aldı.

Yazarımız Ali Naili Erdem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir yazı kaleme aldı.

Yazarlar
Website Security Test