Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Futbolda ve sponsorlukta Altınordu modeli herkesin ilgi alanına girmeli

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

 

Futbolda yeni bir bakış açısını getiren altyapının bilimsel çalışmalarla nasıl başarı getireceğinin modeli alan Altınordu Seyit Mehmet Özkan ve Barış Orhunbilge gibi işe gönlünü koymuş isimlerle zirveye taşınıyor.

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper arasındaki yol arkadaşlığı formülü sponsorlukta yeni bir bakış açısının  da önünü açmış gibi görünüyor.

Türk futbolunun ekonomisi ile ilgili hep olumsuz haberler veriliyor. Çünkü durum çok parlak değil. Ekonomi iyi olmayınca sportif başarı da sürdürülebilir olmaktan uzak kalıyor. Bu kara tablo içinde bir yıldız parlıyor.

Altınordu modeli Türk futbolunda yeni bir çığır açıyor. Şimdiden dünya arenasına iki isim soktular bile. Cengiz ve Çağlar’ın gibi dünya futboluna iki yıldız kazandırdılar.

Devamı da geliyor. Çünkü işi bilimsel yapıyorlar. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın liderliğinde gerçekleştirilen bu anlamlı çalışma Altınordu CEO'su Barış Orhunbilge gibi isimlerle yeni boyutlar kazanıyor, örnek model olarak ses getiriyor.

Ve en önemlisi bu model Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper ve Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç gibi isimlerle yeni yol arkadaşları kazanıyor.

Şimdi bu yol arkadaşlığının hikayesini anlatalım.

Türkiye akaryakıt konusunda yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Selim Şiper Petrol Ofisi’nde CEO görevini resmen üstlenmesinin hemen öncesinde, Seyit Mehmet Özkan ile yapılan geniş bir röportajı okur.

Bildiği ancak ilk kez yakından gördüğü Altınordu felsefesinin, hayata-geleceğe bakış açısının Petrol Ofisi’nin kurumsal felsefesi ve yaklaşımları ile tamamen örtüştüğünü görür.

İşte Petrol Ofisi ile Altınordu arasındaki bu ‘Yol Arkadaşlığı’ fikri böylece doğmuş olur. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper ile Seyit Mehmet Özkan’ın ilk yüz yüze görüşmesinde imzalar atıyor ve yol arkadaşlığı başlar.

Süreç içinde Petrol Ofisi Altınordu’ya katkılarına, otomobil yağlarındaki güçlü markası Maxima ile forma – kol sponsoru olarak devam eder.

Daha sonra Petrol Ofisi PO/Gaz markası ile Altınordu’nun hazırlayıcı takımı Niğde Anadolu FK’ya da sponsor olur.

Şimdi her iki taraf da popülist başarıların tamamen dışında, farklı alanlarda olsalar da; aynı ruhu taşıyan, aynı felsefeyi paylaşan iki güzide kuruluşun Türkiye’nin geleceğine doğru çıktığı uzun bir yolculuk – Türk futbolunun yarınları için önemli bir yatırım olarak görülür. Selim Şiper yol arkadaşlığını şöyle yorumlar:

. Altınordu ile görüşmeler sadece 3 gün sürdü. Ben Petrol Ofisi CEO’su olarak ilk resmi imzamı bu işbirliği için attım.

. Altınordu da, Petrol Ofisi de, ülkemizin köklü, alanlarında lider ve Türkiye’nin geleceğini düşünen kuruluşları.

. Farklı alanlarda faaliyet gösterseler de aynı felsefeyi benimsemiş, aynı yaklaşımlara sahip, aynı yönde ilerleyen ve benzer hedefleri olan iki kuruluştan bahsediyoruz.

. Dolayısıyla Petrol Ofisi olarak, Altınordu FK ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğini, alışılagelmiş bir sponsorluğun dışında, büyük bir uyum ve sinerji ile sürdürdüğümüz ‘Yol Arkadaşlığı’ olarak görüyoruz.

Peki olay Altınordu cephesinden nasıl görülüyor. Bu projeye adeta hayatını adayan Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit mehmet Özkan bakın neler diyor:

. Bizim ana sloganımız İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu. Altınordu organizasyonundaki her birey için ‘iyi’ olmak önceliklidir ve bu kavram sadece futbolcu ile ilgili değildir.

. Bu toprakların çocuklarına örnek olabilmek amacıyla birlikte yürüyeceğimiz ‘dost’larımızın da ‘iyi’ olmasına özen göstermek zorundayız.

. Petrol Ofisi, bu nedenle bizim can dostumuzdur, yol arkadaşımızdır. Bizim için Petrol Ofisi, sadece A Takım formasının önüne basılı bir arma değildir.

. Petrol Ofisi için de Altınordu formasının, bir tanıtım mecrası olmadığını çok net biliyoruz. Altınordu ve Petrol Ofisi, ‘Bu toprakların çocukları için her şeye değer’ diyerek yola çıkan iki dosttur.

. Başta Petrol Ofisi CEO’su Sayın Selim Şiper olmak üzere, tüm Petrol Ofisi ailesine, bu toprakların çocukları adına çok teşekkür ediyoruz.

Altınordu projesi tüm futbol kulüplerimizin yakından incelemesi gereken bir vaka… Anlatmaya hazırlar. Tüm kulüpler yerinde incelemek için mutlaka ekiplerini göndermeli. Petrol Ofisi’nin Altınordu’ya verdiği destekte tüm kuruluşlarımızın sponsorluk konusunda tez olarak ele almaları gereken bir bakış açısı…

 

Petrol Ofisi bir ilke imza attı

Yol arkadaşı Petrol Ofisi olunca iş yakıt meselesini de konuşmayı gerekli kılıyor. Ve orada çok önemli bir ilki de öğrenmiş oluyoruz.

Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO 2020 değişim süreci ile birlikte 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm dünyada gemilerin kullanacağı denizcilik yakıtlarının sülfür oranı yüzde 3.5’dan yüzde 0.5’e düşüreceği bilgisini öğreniyoruz.

Bu yetmiyor Petrol Ofisi’nin bu gelişmeye ilişkin hazırlıklarını aylar öncesinde tamamladığı bilgisini alıyoruz. Ve bilgiler şöyle devam ediyor:

. Petrol Ofisi bu konuda ilk ikmalini İstanbul’da Kumkapı açıklarında gerçekleştirdi ve 100 ton yeni nesil denizcilik yakıtı VLSF ikmali yaptı.

. Sistemin yürürlüğe girmesine aylar kala ülkemizdeki ilk yeni nesil denizcilik yakıtı VLSF ikmalini gerçekleştir.

. Dünya denizciliği, 1 Ocak 2020 itibari ile tarihi bir gelişme yaşayacak. Ama Petrol Ofisi şimdiden bu yeniliğe hazır.

. Belki de bu yeniliği müşterilerine sunan dünyadaki tek dağıtım şirketi olarak Petrol Ofisi yeni dönemde Türkiye’nin önünü açacak bir gelişmenin habercisi olacak.

 

 

 

Bir kooperatif hikayesi de zeytinden geldi

 

Kooperatifler yeniden eski günlerine geri dönüyor. Son olarak Milas'ta zeytinle ilgili gelişmeler bu alandaki yeni bir başarı hikayesinin adımı olarak görülüyor.

Son dönemde kooperatifçilik sanki küllerinden doğuyor gibi… Karaman’ın Ayrancı ilçesindeki bu konuyla ilgili gelişmeleri geçen hafta sizlere aktarmıştık.

Şimdi bir başka gelişmeyi paylaşmak istiyoruz… Tarımsal kalkınmanın önemine inanan Ankaralı memur, işadamı ve bürokratlardan oluşan bir topluluk 2017 yılında tarihi çok eskilere dayanan Muğla Milas’ta bir tarım kooperatifi kurdu.

Milas Uyku Vadisi Tarım Kooperatifi, zeytini ilk yetiştirenlerin topraklarında, doğru tekniklerle ürettikleri zeytinlerini, ödüllü zeytinyağlarına dönüştürdü. En iyi zeytinyağını üretmek için yola çıkan Milas Uyku Vadisi Tarım Kooperatifi şimdi ilk tesisi açarak seslerini duyuracaklar. Böylece antik çağlardan beri bu topraklarda üretilen zeytinyağı, bu adımla dünyaya açılacak.

Bu noktaya gelmeden önceki gelişmeleri şöyle özetlemek mümkün…

. En iyi zeytinyağını üretmek amacıyla, bahçelerden en sağlıklı ve güzel zeytini almak için bilimsel verilere dayanan çalışmalar yaptıran Milas Uyku Vadisi Tarım Kooperatifi, zeytin meyvesinden en iyi yağı elde edebilmek için, bahçesinden, şişelenmeye kadar geçen bakım ve üretim süreçlerini titizlikle planladı.

. Titizlikle yürütülen çalışmaların sonucu olarak 2018 yılında Zeytin Dostu Derneği’nin düzenlediği 12. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda, Milas Uyku Vadisi’nde üretilen zeytinyağları iki adet ‘Premium Kalite Ödülü’ kazandı.

Kooperatifin Yönetim Kurulu Üyesi M. Murat Karaahmet heyecanının şöyle paylaşıyor…

. Milas –Bodrum Karayolunun 10.kilometresin de, tesis oluşturma çalışmalarını diğer çalışmalarımızın paralelinde başlattık, yoğun emek ve çabayla kısa sürede tamamlayarak, bölgemize katkı yapacak örnek tesisimizi üretim yapacak seviyeye taşıdık. Bu hikâyeyi yöre insanının katkılarıyla, hep birlikte yazmaya devam edeceğiz.

 

 

YÖREX rekor kırdı Rifat Başkan teşekkür aldı

 

Yöresel ürünlerin öne çıkarılması için yıllardır Antalya'nın en önemli etkinliği olan YÖREX'e en büyük destek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geliyor.

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) düzenlediği Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin daha fazla destek vermesi gerektiğini vurgulamıştık geçtiğimiz yıl…

Bu defa öyle de oldu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu etkinliğe tam destek verdi. Ve beklenen başarı geldi. Etkinliği 5 günde 276 bin 288 kişi ziyaret etti ve rekor kırıldı.

Antalya Ticaret Borsası’nın “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla bu yıl onuncusunu düzenlediği ve acılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı etkinliğe Türkiye’nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 647 firma, 164 oda borsa, 18 kalkınma ajansı katıldı.

ATB Başkanı Ali Çandır bu yıl 250 bin ziyaretçi hedeflediklerini belirterek şu bilgileri paylaştı:

. ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 10 bin metrekare alanda 5 gün boyunca yöresel ürün şöleni yaşadık.

. 276 bin 288 kişi fuarı gezdi. Yöresel ürünlerimizin hak ettiği değeri bulması için daha fazla çalışacağız. Her yıl gelişen projemiz sorumluluğumuzu daha da artırıyor.

. Özellikle 10 yıldır yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etmek istiyorum.

. Yerel üretici ile ulusal market zincirleri YÖREX’te 212 ikili görüşme gerçekleştirdi. Çok sayıda iş bağlantısı sağlandı.

. Artık ulusal market zincirlerinin raflarında yöresel ürünlerimizi daha fazla göreceğimize inanıyorum.

. Yöresel Ürünler Fuarımızı hayata geçirirken kıyıda köşede kalmış ürünleri ulusala taşıyalım hedefi koymuştuk.

.  Bu hedefimizi gerçekleştirmeye başladık. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test