Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Harekât Planı

11.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yapmış olduğu harekâta yönelik olarak piyasalarda yine heyecanlı günler yaşıyoruz. Kerhen de olsa ABD ile anlaşılmış görünen bu operasyon piyasalar tarafından tedirginlikle karşılandı.

Borsa İstanbul tarafında 105,000 sınırının aşılması beklenirken, gelen bu hareketlilik borsayı yeniden 100,000 seviyesinin altına itti. Öte taraftan döviz tarafında yukarı yönlü devam eden döviz hareketliliğinin yukarı yönlü ivme kazanmasına sebep oldu. Faizlerde ise aktif tahvil bazında baktığımızda %13,5 seviyesinde seyreden aşağı yönlü hareketi, tersine çevirerek %14’lerin üzerine taşıdı.

Tüm bu gelişmelere baktığımızda piyasaların tepkisinin, bir endişe ve tedirginliği yansıttığını söyleyebilirim bu çok normal bir durum. Bu tedirginliğin ileriki aşamalarında paniğe ve akılsız yıkıma yol açma ihtimali şimdilik takip ediliyor.

Yabancı fonlama ile ayakta duran piyasalarımızda, bizler her ne kadar ordumuz ve ülkemizin arkasında durursak duralım; boş hamasetin bizi kurtarmaya yetmeyeceğini bir kez daha karşımıza çıktığı bir olayla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecektir.

Ordumuzun arkasında olduğunu söyleyen, vatanı için ölmeye hazır olduğundan hiç şüphemiz olmayan Orta Anadolu insanımız bankalardaki döviz pozisyonları en fazla kesim olarak karşımıza çıkıyor. “Ordu millet”, “Her Türk asker doğar” doğrudur. Milletimizin bu meziyetleriyle onur duyuyorum.

Lakin kardeşim! Artık vatan için Ölmek değil, sevgi gösterisi, ülkeyi güçlendirecek çalışma, birikim ve yatırım çarkının Milli ve yerli olmasına bağlıdır.

Sen %54 adamın dolarını almış yatmışın, adam senin hisselerinin %65’ini almış, tahvilinin büyük kısmını almış, sen şirketlerini satmış binaya araziye yatırım yapmışsın, adam senin şirketlerini almış üretim yapmış, ihracat yapmış.

Füzeyi topu kendin yaptın, yetmez onu yapan sermayeyi, yan sanayiyi, kalifiye insanı, finansmanı yerli yapman şart.

Finansmanı yerli yapmak kafamızı %54 dolara gömerek olmaz, olamaz.

Operasyonun ilerleyen aşamaları piyasalar tarafından dikkatle izlenecek, Türkiye’ye karşı ABD senatosu ve AB konseyinin Türkiye’ye karşı sert tedbir alıp almayacağı önemli.

Söylem bazlı kalan itirazlar, memnuniyetsizliklerin hiçbir önemi yok. Orada kurulacak bir tampon bölge Türkiye’ye sığınmış dost insanların iskan alanına dönüştürülebilirse bizim için en iyi sonuç alınmış olacaktır.

Kırk yıldır devam eden bu dış destekli terör örgütünün, Türkiye’ye kaybı, değer biçilemez gencecik insan kaynağımız hariç; en iyimser rakamla 500 milyar doların üzerindedir.

Bu rakam Tüm güney doğumuzu İsviçre yapmaya yetecek bir miktardır, ne yazık ki kırk yılımızla birlikte berhava oldu.

Artık yeter & Edi bese

Türk Kürt kardeştir. Tüm terör örgütleri kalleştir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Twitter'da Enayi Enayi isimli bir hesap, 200 tweetlik bir flood hazırlayarak sosyal medyanın gündemine oturdu. Öykünün Enayisi kullanıcı ismiyle yazan hesap, kız arkad...

Günlük Burç Yorumları Aşk 10 Temmuz 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

A Haber'de yayınlanan bir haberdeki çelişki sosyal medya gündemine oturdu. Haberde su kesintisi yaşandığı bildirilirken arkada çalışan çamaşır makinesi sosyal medyanın...

Günlük Burç Yorumları Aşk 9 Temmuz 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 8 Temmuz 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Batman'da Ilısu Barajı ve HES projesinden etkilenen tarihi Hasankeyf ilçesindeki yeni görüntü sosyal medyanın gündeminde. Proje sahipleri ve yerel yönetim proje sonras...

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV ekranlarında sosyal medyada gündem olan sözler söyledi. Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınındaki kaynaklara dayandırdığı iddias...

Yazarlar
Website Security Test