Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kardeşim Işılay...

2.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ülkemizin çok dürüst, çalışkan, milli ve manevi değerlere sahip, mütevazı, hayatını vatana ve halkımıza hizmete adamış, herkesin derdi ile ilgilenen ve yardıma koşan, hayırsever, tüm sosyal faaliyetlerin içinde yer alan örnek politikacısı Işılay SAYGIN kardeşimiz, Cenab-ı Hak’kın rahmetine kavuştu.

1- Cenaze törenindeki muhteşem kalabalık, kendisinin nasıl sevildiğinin ve takdir edildiğinin, delili olmuştur. Herkesin ağzında hayır dua ve takdir sözleri vardı. Yaptığı hizmetler ve hayırlar dile getiriliyordu.

2- Işılay kardeşimle İzmir Defterdarı olduğum, 1974-76 döneminde tanıştım. Mevcut belediye başkanları içinde, en çalışkanı, dürüstü, başarılısı idi. Başkaları gibi lüks makam aracı kompleksi yoktu. Aktarılan her kuruşu hizmete aktarıyordu. Partizanlık yapmıyor, kadroları yandaşlar ile doldurmuyordu. Buca’ya, (Hasan Ağa Bahçesi dahil) çok güzel eserler kazandırdı. Dik duruşu ve sözünü esirgememesi ile de dikkati çekiyordu. Kimseden pervası yoktu. Kendine güveni takdire şayandı.

3- O dönemden buyana, hep dost olduk. Bazen ayrı partilerde olsak bile, omuz omuza çalıştık. Özellikle belediye başkanlığım dönemlerinde, meslek edindirme kursları, kadın sığınma evleri (ilk kadın sığınma evini, Buca’da biz açtık, Işılay Kardeşimin adını verdik), yetiştirme yurtları, eğitim destekleri, yaşlılara ve engellilere destekler vb. çok sayıda konuda desteğini aldık. (Bu arada, iki evlâdımın nikah şahidi oldu.)

4- Hayatı boyunca, kimseden bir şey talep etmemiştir. Her görevi bileğinin hakkı ile almıştır. Hiçbir kapıya gitmemiş, görev istememiş, Özellikle de “ben kadınım, bana kontenjandan yer verin” dememiştir. Aksine, tüm partiler O’nun peşinde koşmuş, görev alması için ısrarcı olmuşlardır. Zira; herkese örnek olmuş, çok geniş bir dost çevresine sahip olmuştur.

5- Işılay kardeşim, hep sözüne sadık kalmıştır. Hiç bir zaman yan çizmemiştir. Meselâ:
a) 2007 Genel seçimlerinde, ANAYOL'u gerçekleştirebileceğimiz inancı ile ikimiz de aday olduk. Bilahere, her iki partinin genel başkanı da yan çizdi. Barajı aşamayacağımız belli oldu. Ancak, biz adaylıktan vazgeçmedik, sözümüzden dönmedik.
b) 1999 Mahalli İdare seçimlerinden, epey önce, Işılay Saygın, Ben ve Kutlu Aktaş, birkaç defa görüştük. Birbirimize rakip olmama; birimiz aday olursa, diğerlerinin (hangi partiden aday olursa olsun) ona destek verme; kararı aldık. Rahmetli Işılay, inanılmaz baskılara rağmen, sözünden caymadı ve aday olmadı.

Cenab-ı Hak rahmet eylesin, makamı Cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun. Lütfen, her fırsatta, ruhu için dua edelim, kendisini unutmayalım.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale travertenlerindeki görüntü sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 6 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Ankara bir diş hekimi ile hamile karısı, iddiaya göre Muğla'nın Fethiye ilçesine giderken yolda darp edildi. Hamile kadının düşük riskinin olduğu belirtildi.

Günlük Burç Yorumları Aşk 5 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Ağustos 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Ağustos 2020 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Ağustos ayında burçları neler bekliyor? Burçların ağustos ayı aşk hayatları.

Yazarlar
Website Security Test