Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye’nin kararlı girişimi rumları telaşlandırdı

14.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığı / enerji denkleminde birbiri ardına gelen hamlelerin son haftalarda hızlandığını; Türkiye’nin üstün askeri gücüyle ve diplomatik kararlılığını gösteren girişimlerle bölgeye girmeye başlamasının Kıbrıslı Rumların telaşlanmasına neden olduğunu görüyoruz. Rumların arama gemimiz personeli hakkında AB içinde tutuklama kararı çıkarmasına, Dışişleri Bakanlığımız, mukabil hukuki önlemlerin alınacağını belirterek sert tepki gösterdi.

Kamuoyumuz, bu hukuki adımların neler olacağının biran önce açıklanmasını doğal olarak beklemektedir. Caydırıcı gücümüzün ve elimizdeki kozların manevra alanımızı rahatlatacak ve genişletecek nitelikte olduğu düşünülmektedir. Bu kapsamda, Rumları destekleyen beyanlarda bulunan bölge dışı güçlere karşı, bölge içi diplomasiye ağırlık vermemiz ve özellikle sahada elimizi kuvvetlendiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin varlığını akılcı biçimde kullanmamız önemlidir. Bu çerçevede, dünyaya, artık Kıbrıs’ta bir Rum aldatmacasına dönüşen federasyon tezinin terk edildiğinin ve iki devletli bir anlaşma istediğimizin ilan edilmesinin önemli bir siyasi hamle olacağı değerlendirilmektedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 14 Ağustos 2020 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Galata Kulesi'nin müzeye çevrilmesi için başlatılan restorasyondaki uygulamalar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Günlük Burç Yorumları Aşk 13 Ağustos 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTuber Enes Batur, Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş yapmıştı. Birçok pahalı hediyenin havada uçuştuğu çekilişte ödüllerden biri olan Audi A3 marka otomobilin s...

Ordu'nun Fatsa ilçesinde erkek arkadaşı olduğu söylenen kişi tarafından yakılarak öldürülen Merve Yeşiltaş, sosyal medyanın gündeminde.

Günlük Burç Yorumları Aşk 12 Ağustos 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 11 Ağustos 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test