Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçimin yenilenmesini istemek vatandaşa saygısızlıktır

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Demokrasi milli iradeye dayanan bir resimdir. Demokrasi de oylar tartılmaz, eşit olarak düşünülür ve sayılır. Bir tek oy iktidar sahibi kılarken, bir oy iktidardan alır. Dolayısıyla İstanbul'da yapılan seçim hukuku zemininde bitmiştir durumdadır. İtiraz edenler mızıkçılık yapanlardır. Tamamen kendilerine göre, keyfi iradelerine göre bunu yapıyorlar. Yaptıklarıyla yalnızca seçim sistemine çomak sokmuyorlar aynı zamanda demokrasimizi de küçültüyorlar. Böylece şu anda İstanbul'daki seçim nereden bakarsanız bakın Ekrem İmamoğlu'nun lehine bitmiştir. Oylar çalındı diyorlar ama bunu derken kendilerini suçluyorlar. İktidar kendilerinde, güvenlik kendilerinde, denetim kendilerinde tüm bunlara rağmen CHP nasıl oy çalabilir? Seçimin yenilenmesini istemek İstanbul'da oy kullanan vatandaşın oyuna saygısızlık demektir. Oysaki demokrasinin özü oya saygıdır. Cumhuriyet tarihinde böyle bir durum sadece 1946'da yaşandı. O seçimde açık oy, gizli sayım yapıldı. Bu da ikinci bir ayıp olarak karşımız çıkıyor. Sonuçta vatandaş demokrasiye bağlılığını ispatlamıştır. Demokrasimiz bu seçim sonucunda ülke genelinde başarı kazanmıştır. İstanbul gibi bir dünya şehrinde alınan bu sonucun alkışlanması gerekir. Cumhurbaşkanı'nın bu sonuca evet demesi beklenirken direnmesini anlamıyorum. Hangi türlü itirazlarda bulunurlarsa bulunsunlar sonuç belli olmuştur. O sonucu değiştirme uğraşı boşunadır. Bu boş uğraşlarla kaybeden Türk milletidir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test