Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Milli Birlik

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ülkenin tüm duyarlılığı İstanbul seçim sonuçlarına odaklanmış iken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları"nı açıkladı.

GÖZLEM’in değerli yazarları yeni program ile ilgili ayrıntılı yorumlar yapacaktır. Bu konulara girmek haddime değil. Ama damat Bakanın açıklamalarında, merkezinde kooperatif yapısının bulunacağı  “tarımda milli birlik projesi” savını görünce dikkat kesildim. Nasıl başarılacaktı bu “milli birlik”?

 

Bin bir entrika

Ülkeyi yönetenler, işi gücü bıraktı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul seçimlerini “gasp edebilmek” için bin bir entrika çevirmeye çalışıyor. Oysa yeni programda dile getirilen aşılması gereken bir sürü sorunu var ülkenin. Yönetenlerin kafasında İstanbul’u kaçırmamak için yeni bahane üretme kurguları varken, ülkenin çok ciddi sorunlarına çözüm bulmak mümkün mü?

Örneğin, Cumhurbaşkanı Moskova’da S-400 konusunu Putin ile görüşürken, İstanbul seçimleri kafasının önemli bir yerini meşgul ediyorsa, ABD yetkililerinin tehditlerine nasıl dikkat kesilebilir? ABD yönetiminden F-35 savaş uçakları ile ilgili gelen küstahça açıklamalara nasıl bir karşıt görüş verilebilecek? Akdeniz’de İsrail ve Kıbrıs Rum kesiminin kışkırtmalarına nasıl karşı konabilecek? Seçim kampanyası sırasında çokça sözü edilen “beka” sorunu “bölücü” siyasetlerle aşılabilir mi? Ülkenin yarısını hesaba katmayan bir yönetim anlayışının bunlar gibi yaşamsal sorunların üstesinden gelmesi mümkün değildir.

 

Pelikan Gizli Örgütü

AKP’nin, başta Amerikan maşası FETÖ üyeleri olmak üzere çeşitli tarikatlarla kurduğu işbirliğinin anlatıldığı METASTAZ kitabını 2 Barış yazdı. (Pehlivan ve Terkoğlu) Birgün gazetesinin 7 Nisan tarihli Pazar ekinde Can Uğur’un Barış Terkoğlu ile yaptığı bir söyleşi var. Burada AKP’nin içinde bulunduğu karışıklıklarla ilgili şunları söylüyor Terkoğlu:

“… bildiğimiz şey bugün Saray merkezli siyaset aslında çok partiyi barındırıyor. Pelikan denilen bana göre ‘yeni paralel devlet’ örgütlenmesi de bu partilerden biri… Merkezinde Albayrak kardeşler var…. Bana göre Erdoğan sonrası için bir iktidar hazırlığındalar. O güne kadar bir tür gizli parti gibi şekilleniyorlar.”

Berat Albayrak’ın “milli tarımdan” söz etmesi karşısında bu nedenle şaşırdım. Terkoğlu’nun savladığı planlar içinde olan birilerinin ülke çapında programlar uygulaması nerdeyse olanaksız.

 

Kara Delik Fotoğrafı

Bilim insanları dünyamıza 53 milyon ışık yılı mesafedeki Başak (Virgo) takımyıldızındaki M87 Galaksisinin merkezindeki süper masif kara deliğinilk kez fotoğrafını çekti. Bilim adına büyük bir başarı.

Ülkemizde ise olaylar tam tersi bir yönde gelişiyorne yazık ki. Akıl ve bilimden giderek uzaklaşılıyor. Yöneticilerimiz halktaki kaygıları hiçe sayarcasına İstanbul’u Ekrem İmamoğlu’na kaptırmamak için bin bir hile peşinde. Oysa halkımızın ezici çoğunluğu, bu gerginlikten bıkmış durumda, siyasi iktidarı ellerinde tutanlardan gevşeme, rahatlama bekliyor.

Geniş kitleler, önümüzdeki yılların kolay geçmeyeceğini, başta ekonomik kriz olmak üzere çok derin sıkıntıların yaşanacağını hissediyor. İktidar sahipleri bu hissiyatı mutlaka dikkate almak zorunda. Başka çıkış yolu yok!

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV ekranlarında sosyal medyada gündem olan sözler söyledi. Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınındaki kaynaklara dayandırdığı iddias...

Günlük Burç Yorumları Aşk 7 Temmuz 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları Aşk 6 Temmuz 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test