Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yarış adil şartlarda yapılmadı

22.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Propaganda sürecinde hangi ittifakın başarılı olduğunu tartışmaktan önce, bizce altı mutlaka çizilmesi gereken konu; propaganda sürecinin eşit ve adil koşullarda yapılmadığının vurgulanmasıdır. Böylesi bir atmosferde geçen kampanya için objektif bir değerlendirme yapmak da zordur. İktidar bloğunun zorlama gündem oluşturma bombardımanına karşın, muhalefetin ekonomi ağırlıklı seçim stratejisini doğru ve olanakları ölçüsünde başarılı buluyorum.

Partilerin ve ittifakların seçim stratejileri ile saha yapılanmaları farklıydı. İktidar partisi AKP, stratejisini ve kampanyasını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan üzerinden yürüttü. Muhalefet, özellikle de ana muhalefet CHP ise, seçimin yerel seçim olmasından hareketle, belediye başkan adaylarını öne çıkarmaya çalıştı. Bu bağlamda parti liderlerinin karşılaştırılmasının çok anlamlı olmayacağını düşünüyorum. Yalnız SP lideri Temel Karamollaoğlu’nun iktidarın onca yüklenmesine ve partisinin yetersizliklerine karşın, kamuoyunda yarattığı etkileşime dikkat çekmek istiyorum.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Mersin, Bursa: CHP/Millet İttifakı; Konya, Manisa, Gaziantep: Cumhur İttifakı.

Seçim sonuçlarının ülkemiz ekonomisine ve siyasetine çok önemli etkileri olacaktır. Sonuçlara göre farklı yol haritalarının oluşacağını kabul etmekle birlikte; seçim sonrası, ülkemizi ve halkımızı, genel anlamda zor ve zorlu bir dönemin beklediğini şimdiden söyleyebiliriz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test