Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Siyasetçiler, huzur arıyor, bu millet; nerede?..

15.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TÜİK bile inkar edemez oldu; yayınladıkları rakamlar ortaya koyuyor ki, Türk insanı "giderek" mutsuzlaşıyor!..

Neden acaba?..

Ey siyasetçiler, lütfen bir düşünün, düşünün de, öyle meydanlara, TV'lere, gazetecilerin önlerine çıkın. Bir insan "huzur içinde" değilse, bir aile evinde "huzur" yoksa, bir ülkede siyasetçiler "huzurun, mutluluğun temel ilkesi olduğunu" unutmuşsa, vah o ülkenin ve o ülke insanının hâline. Zira, "mutsuzluk" işgal eder, o ülkenin her yanını!..

Bakınız Kuran ne diyor:

Ra'd suresi / 28; "Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur. "

Nahl suresi / 80; "Allah, evlerinizi sizin için bir huzur ve sükûn yeri yaptı ve sizin için davar derilerinden gerek göç gününüzde, gerekse konaklama gününüzde, kolayca taşıyacağınız evler; yünlerinden, yapağılarından ve kıllarından bir süreye kadar (faydalanacağınız) bir ev eşyası ve bir ticaret malı meydana getirdi. "

Nahl suresi / 112 ; "Allah, (ibret için) bir ülkeyi örnek verdi: Bu ülke güvenli, huzurlu idi; ona rızkı her yerden bol bol gelirdi. Sonra onlar Allah'ın nimetlerine karşı nankörlük ettiler. Allah da onlara, yaptıklarından ötürü açlık ve korku sıkıntısını tattırdı."

Bakınız, Peygamberimiz Hazreti Muhammed ne diyor; "Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın."

Okuyunuz, "Huzur duasını" her sabah; "Allah'ım, sen rahmeti sonsuz olan Arş-ı Ala'nın yüce Rabb'i Rahmân'sın. Sen, merhametinle yüreklerimize sükûnet ve huzur bağışlayan ve aklımıza istikamet veren Rahîm'sin. Rahmân ve Rahîm esmalarının hatırı için, besmele-i şerifin ve Ayete'l-Kürsi'nin hatırı için, senden huzur ve saadet dilenen bu ellerin dileğine cevap ver. Âmin."

Ve bir başka duayı hatırlayınız; "Allah karşınıza incitmekten haya eden insanlar çıkarsın."

Sizler yoksa, Hazreti Muhammed'in ölümünden (MS. 632) 291 yıl sonra doğan "hadisçi" İmam - ı Hakim'in hadislerinin gereğini yapmaya mı çalışıyorsunuz:

"Dünya, müminin zindanı ve kıtlık yıllarıdır. Dünyadan ayrılınca zindandan ve kıtlıktan kurtulmuş olur."

"Dünyanın tatlılığı, ahiretin acılığıdır. Dünyanın acılığı ise, ahiretin tatlılığıdır."

Ya da, Hazreti Peygamber'in ölümünden 241 yıl sonra doğan "hadisçi" Tâberani'nin şu hadisine mi sarılıyorsunuz; "Belayı nimet, rahatı musibet saymayan, kâmil mümin değildir."

"Bunları yapmak istiyorsanız" dahi, hatırlayın; "Bir saniye sonra, ne olacağımız meçhul iken bu dünyada. Kalp kırmak akıl işi değildir. Unutmayın ki, kalplerin mimari yüce ALLAH'tır!.."

Ve de bilin ki; "Her insan huzur verir; kimi gelince, kimi gidince." Sizler, bu ülkeyi yönetiyorsunuz ya da yönetmeye talipsiniz; "gelince huzur verecek insanlardan" olun!..

Konuşmalarınıza başlamadan hatırlayın bunları, ne olur!..

 

 

Okuyucu Soruları

"Beka" için sandık ne diyecek?..

Bir okuyucum soruyor; "Cumhur İttifakı'nın liderleri 'Beka... Beka...' derken ve seçim propagandalarını da onun üzerine kurdular. Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise Beka sorununu tümüyle reddetti. Diyor ki:

'Biz devlet başkanı seçmiyoruz, şehri yönetecek kişiyi seçiyoruz. İstanbul'da genel siyasetin, kutuplaşma siyasetinin gölgesinde kalırsak yazık olur, İstanbul adına üzülürüm. Böyle olmaması için de azami gayret gösteriyorum. Beka dediğimiz şey bayrak, toprak, millet, devlettir. Bu kavramlar, üzerinde tartışma yapılacak şeyler değil. İttifakların oluşma şekli bu tartışmayı gündeme getiriyor. Terörle yan yana gözüken bir partinin, bir ittifakla işbirliği yapması ister istemez bu tartışmayı gündemde tutuyor. Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna.' Erdoğan ve Bahçeli'nin mi, yoksa Yıldırım'ın mı görüşü doğru?.."

CEVABIM: "Beka", Türk Dil Kurumu sözlüklerinde 'kalıcılık, ölümsüzlük' olarak karşılık bulur. Türkiye Cumhuriyeti'nin 'beka sorunu yoktur" ve ilelebet de olmayacaktır. "Var" demek, Türk Devleti'ni küçük ve Türk Milleti'ni güçsüz gösterir.

"Huzur veren" siyasetçi olarak tanıdığım Binali Yıldırım, "çok güzel anlatmış", Beka Sorunu'nu!..

Devlet Bahçeli, "daha düne kadar birbirlerini ve partilerini çok ağır sözlerle eleştiren" iki liderin ve iki partinin "bir ittifakta yan yana gelişinin sebebi" olarak gösterdi ve ortaya attı, "Beka'yı!.."

Bekleyelim bakalım, 31 martta "sandık" ne diyecek, "bu slogana?..

 

 

Sözün Özü

 

Sen, "Mansur Yavaş" ile ilgili "büyük bir ihtimalle gerçek olmadıkları ortaya çıkacak" iddiaları çarşaf çarşaf yayınla, ama Mansur Yavaş'ın cevabından "3 paragraf ile bile" bahsetme. Dahası "hiç bahsetmediğin" Mansur Yavaş'ın cevaplarını da, gazete sayfalarında, TV ekranlarında bu defa da "çarşaf çarşaf çürütmeye" çabala; bu mudur gazetecilik; yazıklar olsun!..

 

Tüyler ürpertici itiraf!..

Adını yazmamayım; Ahmet Hakan'ın programında (Videosu internette dolaşıp, duruyor) "zamanında önemli görevler üstlenmiş" bir "eski" AKP Milletvekili diyor ki; "... ABD / Cemaat (yani, Fetullah Gülenciler) ve biz (yani, AKP)  el ele vererek Türkiye'nin üzerinden askeri vesayeti kaldırdık. Sonradan ortaya çıktı ki, Cemaati, ABD bu iş için görevlendirmiş..."

Ve de, bir "yani" daha; bu eski milletvekili, cemaatçiler için  "onlar arkadaşımız, dostumuz, akrabamızdı" diyerek,  "beraberce Ergenekon / Balyoz gibi iftira, yalancı şahit ve delillerle davalar açtırıp, TSK komutanlarını mahkumiyetlerle, tutuklamalarla perişan ve tasfiye ettik" itirafında bulunuyor, "eski" Genel Kurmay Başkanı ve "bugünün" Savunma Bakanı'ndan "tık" yok.

Dahası, benim anlı ve de şanlı Ana muhalefet partimden de, "Cumhuriyete, TSK'ye, Atatürk'e sahip çıkan" İyi Parti'den de "tık" yok.

Vah ki, ne vah!..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, bölgenin yerel televizyonu Çay TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yayına bağlanan Rize Valisi Kemal Çeber ise Alim'...

Günlük Burç Yorumları Aşk 27 Mayıs 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabından yapılan paylaşımla iktidarın gündemine oturdu. Soyer'in hesabından atılan tweet ve sonrasında yaşananl...

Günlük Burç Yorumları Aşk 26 Mayıs 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Çilek sosyal medyada dolaşan bir video nedeniyle Twitter'da gündem oldu. Dolaşan videoda çileğin içinden kurtçuklara benzeyen böcekler çıktığı görülüyor. Sosyal medya ...

GSM operatörleri Ramazan Bayramına damga vurdu. Türkiye'de birçok noktada şebeke sorunu yaşayan kullanıcıların şikayetleri üzerine operatör şirketleri açıklama yaptı. ...

Günlük Burç Yorumları Aşk 25 Mayıs 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Yazarlar
Website Security Test