Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İslam'a ihanet ediyorlar!..

1.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Şimdi bir hoca kılıklı çıkmış (Bu kaçıncısı, TV ekranları onlarla, sosyal medya videoları ile dolu), caminin bir köşesinde oturmuş diyor ki; "Allah'ım bu seçimler İslam'la kâfirin mücadelesidir. AK Parti'yi bu seçimden zaferle çıkar Ya Rab.. Oy vermeyen kâfirleri de ıslah eyle Ya Rab."

Kilis Müftüsü, İslam alimi Muharrem Efendi (Sağıroğlu)'nin torunuyum... Fuat Uluç'un oğluyum... Yıllardır "bu konuda okuyan ve yazan" bir gazeteciyim.

Onun için diyorum ki; "Bu iğrenç adamlar, resmen ve alenen milleti bölüyor, AKP'ye oy vermeyen 25 milyonu kafir ilan ediyorlar. Gençlerimizi İslam'dan soğutuyorlar ve İslam'a en büyük kötülüğü yapıyorlar. Peki nerede 'fetvacı' Diyanet İşleri Başkanlığı? Nerede Cumhuriyetimizin 'cumhuriyet' savcıları ve hakimleri? Nerede ülkeyi yöneten ve yönetmeye talip olan siyasetçiler? Nerede 'Cumhuriyet ve Atatürk' denince, 'attıkları zaman mangalda kül bırakmayan' milliyetçi / ülkücü MHP'nin "bekacı" Genel Başkanı, yöneticileri ve milletvekilleri? Nerede 'Atatürk'ün partisiyiz' diye övünen CHP'liler, genel başkanları, milletvekilleri, yöneticileri? Nerede İYİ Parti'nin 'Atatürkçü ve Cumhuriyetçi' Genel Başkanı, yöneticileri, milletvekilleri, nerede? Nerede? Nerede?.."

Bu "sapıklar", Hazreti Peygamberimize de, Kuranımıza da ihanet ediyorlar, çünkü İslam'ı bilmiyorlar, Hazreti peygamberimizi bilmiyorlar. Hazreti Peygamberimizin, "Daha Müslüman olmamış Arapları" bir yana bıraktım, hicret ettiği Medine'de, o zaman o bölgede yaşayan "başta Yahudiler olmak üzere azınlıkları" bile korumak ve "Araplarla beraber huzur içinde birlikte yaşamalarını sağlamak için" ilan ettiği Medine Sözleşmesi'nden bile bihaberler!..

Yazıklar olsun, onlara ki; bu ülkeye, bu millete, bu gençlere acımıyorlar, hiç olmazsa İslam'ı saysınlar, Peygamberimizi anlasınlar, Kuran'a inansınlar; nerdeeee?..

 

Sözün Özü

Bu hafta "Sözün Özü" Emekli Amiral Ekmel Totrakan'dan; "Bugün Avrupa Birliği'ni, en üst düzey temsilciler seviyesinde, 'daha şubat ayı içinde 9 gencin idam cezalarını infaz ettiren' Sisi'nin ülkesi Mısır'ın Şarm eş -  Şeyh tatil beldesinde toplanan "İstikrarda Yatırım AB - Arap zirvesine katılmalarından" dolayı tenkit etmek haklı olabilir ama, "Ermenilerin Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde yaptığı Hocalı katliamının / soykırımının en büyük destekçisi Rusya ile kanka olmayı" nasıl haklı bulabiliriz?

 

Okuyucu Soruları

Sıra "Pontus katliamı" iftirasında mı?..

Bir okuyucum soruyor; "Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, "2015'te Ermeni tasarısı üzerinde büyük bir mücadele yapıldı. Bu dezenformasyona karşı bir mücadeleydi. 2019'da, şu anda başlamış olmakla birlikte, Yunanistan, Amerika ve Rum diasporası ağırlıklı bir sözde Pontus soykırımı söylemi ile büyük bir hücumla üzerimize gelmek üzeredir. Ve daha önce o cephede yer almayan bazı grupların da sırf iktidara ve Türkiye'nin idari yapısına olan husumetleri yüzünden bunlarla birlikte hareket edeceğine dair aldığımız haberler var" dedi. Bu iftira kampanyasına karşı ne yapacağız?..

CEVABIMDIR: Yıllardır Gözlem Gazetesi yazarı ve Yayın Kurulu üyesi Orhan Ayber kardeşim, "bu konuyu defalarca yazdı ve tedbir alınmasını" istedi. Ne yazık ki, kimsenin umurunda olmadı. Rum / Yunanlı papazlar Sürmene Manastırı'na kadar gelerek, beraberlerindeki Yunanlı turistlere, "Buraları bir zamanlar bizimdi. Pontus Rumları katliama uğradı" nutukları atarken, seyrettik. Yunanlılar göz göre göre Ege'deki 18 adayı ve kayalığı işgal ederken biz, Yunan Başbakanı'nı misafir edip "kapalı" Ruhban Okulunu ziyaretine ve orada konuşma yapmasına müsaade ettik. Fener Patrikhanesi'nin kendisini 'Ekümenik' ilan etmesine ses çıkarmadık. Sıra "Pontus katliamı" iftirasına geldi. Yıllar boyu "Ermeni soykırımı iftirası" ile uğraştık, şimdi "Pontus Katliamı" iftirası ile uğraşacağız. Hep "yumurta kapıya dayanınca" işe başlıyoruz, bu defa da öyle olacak!..

 

Bizde var mı?..

Barcelonalı futbolcu Gerard Pique "İspanyol televizyonları, VAR sisteminden konuşmaktansa siyasi tutukluların davasına daha fazla zaman ayırsa ülke olarak biraz daha ileriye gideriz" demiş ve bu sözleri İspanya'da "siyasi tartışmalara" yol açmış.

Bilmem ki, Türkiye'de "siyasi tartışmalara yol açacak" sözler söyleyecek kültürde futbolcu var mı, acaba;  yabancısı, yerlisi dahil?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Boris Johnson'ın, göreve geldiği 2019 aralık ayından bu yana ve özellikle pandemi boyunca, halkın gözüne girmek için elinden geleni yapmasına rağmen, etiğe aykırı kara...

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in Türkiye’nin gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, “ekonomide ve hukukta reform” açıklamaları,...

Yazarlar
Website Security Test