Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Üç günlük dünya hayatı…

1.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Mahalli idare seçimleri ortamına girdiğimiz günden itibaren genel başkanların (özellikle AKP ve MHP genel başkanlarının) davranışlarını ve konuşmalarını hayretle, ibretle ve endişeyle izliyorum.

1-Bu ne biçim bir kin, düşmanlık ve nefrettir? Nasıl olur da sizin gibi düşünmeyenlere, rakiplerinize bu kadar ağır sözler sarf edebilir, iftira ve tehditler savurabilirsiniz?
a)Cumhur İttifakı doğrudur, iyidir de; Millet İttifakı’na niçin “zillet, şer, illet, terör yandaşı” gibi hakaretleri yakıştırabilirsiniz?
b)Kaldı ki terörün azmasına vesile olan, şehirleri harabeye çeviren, çok sayıda evladımızın şehit olmasına ve yaralanmasına sebebiyet veren, Oslo ve İmralı görüşmeleri ile çözüm süreci mevcut iktidarın günahı değil midir?

2-Nedir bu “beka sorunu?” Böyle bir sorun varsa, sorumlusu 17 yıldır ülkeyi yöneten AKP ve tasdikçisi MHP değil midir?
a)Acaba bu sarayın Tek Adam yönetiminin beka sorunu mudur?
b)Şüphesiz, ülkemizin çok sorunu vardır: Enflasyon, işsizlik, fakirlik, yolsuzluklar, rüşvet düzeni, yasaklar, iflaslar, ahlaki kültürel dejenerasyon, zirve yapan tecavüzler, kadın cinayetleri, uyuşturucu, alkol, kumar, sapıklıklar, Din istismarı, yok edilen demokrasi, fikir, ifade, inanç ve teşebbüs hürriyetleri, can ve mal güvenliği, yargı bağımsızlığı, ekonomik çöküntü, eğitimdeki perişanlık ve kalitesizlik, rekor kıran bütçe ve ödemeler dengesi açıkları, Yunan işgalindeki adalarımız, şımaran Rum patrikhanesi, liyakatsiz kadrolar, gümrük kaçakçıları vb. sorunlar unutturulmak istenmektedir. Gündem saptırılmaktadır. Halkımız uyutulmak istenmektedir.
c)Özellikle de Türklüğün bekası sorunu vardır. Zira bu iktidar, tam anlamı ile Türk düşmanlığı yapmaktadır. İnanılmaz bir şekilde MHP’de destek vermektedir.
d)Niçin bu tür sorunlarla ilgili (beka sorunu dahil) TBMM’de verilen önergeler reddedilmektedir.
e)İkide bir dile getirilen, “merminin fiyatını biliyor musunuz” sözünün anlamı nedir? Bizimki “Varlık kuyruğu” lafı ne anlama gelmektedir? Varlık varsa kuyruk olur mu? Kaldı ki devamlı olarak geçmişi kötüleyerek başarısızlıkların gözden kaçırılması mümkün olabilir mi?
f)AKP’li belediye başkanlarının, gerçek anlamda inisiyatif sahibi olması mümkün müdür? Sarayın emirleri dışına çıkabilirler mi? Saray istediği an, bugün olduğu gibi, onları görevden almayacak mıdır? Halkın iradesini hiçe saymayacak mıdır?

3-İşin özüne gelelim. Üç günlük dünya saltanatı için bu kadar hırslı olmanın anlamı nedir? Ne demişler? Mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi? Mal da yalan, mülk de yalan. Var biraz da sen oyalan…
-12 Şubat’ta çok sevdiğim, gerçek anlamda inanç sahibi ve vatanperver Ağabeyim M. Necati Özfatura, vefat etti. 22 Şubat’ta, 1983 yılından bu yana hep yanımda olan, dürüst, çalışkan ve vefalı, güvenilir, verilen her görevi başarı ile ifade eden bürokratım Mehmet Kantar, ebediyete göçtü. Aynı gün master ve doktora tezlerimin yöneticisi, çok destek ve yardımlarını gördüğüm güzel insan Prof. Dr. İlter Akad, Hak’ın rahmetine kavuştu.
-Ecel randevu ile gelmiyor. Hiçbir zaman bu dünyanın geçici olduğunu, mutlak sonun ölüm olduğunu unutmamalıyız. Hep hazırlıklı olmalıyız. Kendimizi dünyevi hırslardan, kin, nefret, düşmanlık, ayrımcılık hastalıklarından, temizlemeliyiz. Arkamızdan güzel hatıralar bırakmaya gayret etmeliyiz. Ahrette çok zor bir hesaba çekileceğimizi, aklımızdan hiç çıkarmamalıyız…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Okuyucunuz

04.03.2019 - 00:24
Sevgili Burhan Bey,Siz bu sayfada her zaman dogrulari soyleyip, hicbir masumun imanina ve itikadina iftira atmadiniz, ve buna azami dikkat ediyorsunuz. Ama malasef abiniz Mustafa Bey Turkiye gazetesindeki kosesinde cok kisinin imanina ve itikadina dil uzatti ve sizin burda soylediginizin tam tersini yazdi ve cizdi. Bir mumine kafir diyenin, kendisinin kafir olacagi malumunuzdir. Malasef obur dunyada siz ve abiniz Mustafa bey ayni yerde olmayacaksiniz. Eger siz cennete giderseniz (benim beklentim odur, cunki sag kesimde imanli ve saglam itikadli kalip'da medyada dogrulari haykiran bir kac kisiden birisiniz), abiniz Mustafa bey cehenneme (Haviye'ye) gidecektir. Yok o cennette ise, siz cehenneme gideceksiniz.Yuce Allah kimseyi imanla ve akraba ile imtihan etmesin, dusmanimi dahi.
Yazarlar
Website Security Test