Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öyle bir CEO ki biz onu o da bizi hiç unutmayacak

1.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

BSH'ın 17 yıl boyunca Türkiye CEO'su oldu ekibi onu Avrupa'nın başına duygulu bir veda ile yolcu etti

BSH Türkiye’nin hatta dünyanın beyaz eşya devleri arasında ilk sırada geliyor. Dünya genelinde 42 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor.

Bu 42 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550 bin metrekare alana kurulu Çerkezköy tesisinde yılda tam 6 milyon 200 bin ürün üretiliyor.

Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye, markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.

Yıllar önce BSH Grubu Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya bölgelerinden oluşan, 1.9 milyar kişinin yaşadığı 89 ülke ve 8 üretim tesisinin sorumluluğunu BSH Türkiye’ye verdi. Türkiye’nin sorumlu olduğu bölgede 8 bin BSH çalışanı, 6 iştirak ve 2 temsilcilik ofisi bulunuyor.

O günlerde (Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi) başına yani BSH Türkiye’de CEO görevine görevlerini yürüten Norbert Klein getirildi.

Tam 17 yıldır Türkiye’de müthiş işler başarıyor Norbert Klein… Bu başarı karşılıksız kalmadı ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ayrıldı Avrupa’nın başına geçti. Artık görevine BSH Avrupa Bölge Başkanı olarak devam edecek.

Ama evi Türkiye'de kalacak. Çocukları burada okumaya devam edecek. Eşi Türk olan Norbert Klein ikinci vatanı olarak adlandırdığı ve çok sevdiği Türkiye’den ayrılırken çok önemli noktaların altın çizdi:

"Türkiye’ye desteğe devam. Türkiye büyük bir potansiyel taşıyor. Türkiye’ye BSH Türkiye CEO’su olarak atanmamla birlikte 2002 yılında yerleşmiştim. O tarihten bu yana, tam 17 yıl kesintisiz bir şekilde şirketin Türkiye ve bölgedeki başarısı için mükemmel bir ekiple omuz omuza çalışma şansına eriştim. Türkiye’deki mükemmeliyet odaklı çalışmalarımızı ve hak edilmiş başarılarımızı, 2014 yılında İstanbul’un BSH Grubu Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya Bölgesi’nin merkezi olarak seçilmesiyle taçlandırdık. İstanbul ve bölge ülkeleri de kapsayacak şekilde genişleyen Türkiye organizasyonumuz, her geçen gün yükselen profiliyle, bu görevi layıkıyla yerine getiriyor. Bu teşkilatın bir üyesi olarak sizlerle birlikte çalışmış olmaktan her zaman onur duydum. Türkiye, benim ikinci vatanım. Evim, ailem, her şeyim. Bu duygularla, Türkiye’ye ve size veda etmiyorum. Biliyorum ki, bir parçam hep bu güzel ülkede, bu harika şehirde ve sizlerle kalacak. Almanya ise, içinde Türkiye’nin payını her geçen gün artırdığı BSH Grubu’nun global gelişimi için çok daha etkin olabileceğimiz bir merkez. Beni, BSH Grubu’nun merkezindeki Türkiye’nin elçisi olarak kabul edebilirsiniz. Dolaylı ya da dolaysız, Almanya’daki görevim boyunca Türkiye’nin ve bölgenin iyiliği ve gelişmesi için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz. Kalbim her daim sizlerle olacak."

Norbert Klein, BSH Grubu’nun Türkiye ve bölgedeki 17 yıllık başarı hikayesini Avrupa’ya taşıyacak. Norbert Klein’ın 2002 yılında Türkiye’de göreve başladığı dönemden itibaren BSH Türkiye’nin cirosu euro bazında 4 katına çıktı. Ayrıca Türkiye operasyonunun BSH bünyesinde tüm dünyada 4. sıraya yükselmesinde büyük rol oynayan Klein’ın döneminde BSH Grubu’nun Çerkezköy’deki tesisi dünyadaki en büyük üretim merkezi haline geldi.

Norbert Klein’ın yerine BSH Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve BDT Bölgesi Başkanı olarak görev alacak isim ise Hendrik Kretzer oldu. Yaklaşık 21 yıldır BSH Grubu’nda önemli pozisyonlarda yer alan Hendrik Kretzer aynı zamanda Norbert Klein’in çok iyi dostu. Yeni CEO son olarak BSH Asya-Pasifik Bölge Başkanı olarak görev yapıyordu.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yola çıkan Mustafa Savaş'a en büyük destek kadınlardan geliyor

 

Aydın’da değişim sudan başlayacak!

Aydın Ege’de seçim yarışının en yoğun olduğu illerin başında geliyor. CHP’li belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’na karşı AK Parti ya da Cumhur İttifakı Mustafa Savaş’ı sahaya sürdü.

Mustafa Savaş Aydın milletvekili ve kentin çok sevilen isimlerinden biri… Bankacı kökenli. Aydın’a hem vekil olarak, hem de daha öncesinden çok önemli hizmetleri olmuş. Geçtiğimiz günlerde Valilik tarafından gerçekleştirilen Aydın Ekonomi Zirvesi’ne çok büyük destek vermişti. O Zirve’de yaptığı konuşmada kentin geleceğini ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermiş ve atılan adımları anlatmıştı.

Şimdi Mustafa Savaş Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı…  Kentin sorunlarını bilmenin avantajını kullanıyor.

Ve seçim stratejini suya endekslemiş durumda. Turizm sektörünü çok heyecanlandıran bir vaad ile işle başlamış durumda… Diyor ki:

- Aydın’da su fiyatını yarıya indireceğiz ve 5 yıl boyunca suya zam yapmayacağız.

Neden böyle bir sloganla yola çıktığını da şu sözlerle açıklıyor:

- Aydın halkı Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor.

Mustafa Savaş inciri, zeytini, kestanesi, turizmi ve jeotermal kaynakları ile Türkiye’nin en zengin kentlerinden biri olması gereken Aydın’ın hak etiği noktada olmadığı vurguluyor ve ekliyor:

- Öyle bir belediye yönetimi yapacağız ki yerel kalkınmada örnek projeleri hayata geçireceğiz. Aydın sebzeden meyveye Türkiye’de oynanan fiyat oyunlarını kıracak. Aydın üretimi ile İstanbul’daki fiyatları da etkileyecek. Aydın mutla olacak, İstanbul’daki tüketici de mutlu olacak. Tarım, turizm ve termal. Üçün de istihdam dostu alanlar. Üçü de birbiriyle konuştuğunda üretim ve istihdamı, ihracatı artırmaya yarıyor. Normal belediyecilik hizmetleri zaten yapılacak, onlar olmazsa olmaz ama biz yerel kalkınmayı başlatacağız. Finans konusunda zaten bir ekonomist olarak tecrübemiz var. Aydın bu sefer iktidarla birlikte yürümek şansını yakalayacak. Aydın çok bakir. Küçük dokunuşlarla potansiyel gerçekleştirilebilir. Sadece Hükümet’in verdiği bütçelerle bu işler başarılamaz ama biz Ankara’yı büyük projeler için ikna edebiliriz. Tarım Bakanımıza, Aydın’da yem fabrikası olmadığını söyledik. Şimdi gündemlerine aldılar.

Mustafa Savaş’ın projeleri ve sözleri Aydın’da seçim yarışının sıkı geçeceğini gösteriyor. Özlem Çerçioğlu’nun işi kolay olmayacak.

 

Su işi çok önemli

Mustafa Savaş’ın su vaadinin çok önemli olduğunu söyleyen turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Taceddin Özden şu görüşleri dile getiriyor: “Turizmde Antalya’nın gerisinde kaldık. Oysa biz turizme ilk başlayan kentiz. Su işi otellere rahatlama getirecek. Turizme başka destekler de planlıyor Mustafa Savaş… Turizme destek vereni Aydın halkı bağrına basar.!

 

 

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Wyndham Türkiye'deki yatırımlarına hiç ara vermeden devam etti

 

Türkiye’ye güvendiler otel sayısını 76’ya çıkardılar

Dünya markalarının Türkiye’de otel yatarımlarına fren yaptığı dönemde onlar tam gaz gitmeye devam ettiler. Ve Türkiye'de Wyndham Hotels & Resorts markaları altında faaliyet gösteren otellerin sayısı 76'ya ulaştı.

Dünya çapında 80’in üzerinde ülkede yaklaşık 9 bin 200 oteli bulunan, otelcilik sektörünün önde gelen oyuncusu Wyndham Hotels & Resorts’ün Türkiye ile ilgili attığı adımların doğruluğunun keyfini yaşıyor.

Türkiye'deki en büyük uluslararası otel şirketi konumunda bulunan Wyndham Hotels & Resorts, pazardaki varlığını geçtiğimiz yılda da artırarak büyük şehirlerde ve Anadolu’daki hızla gelişen bölgelerde 13 yeni otel açtı. Şirket, Ankara, Diyarbakır, Isparta, İstanbul, İzmir (Tire), İzmit, Niğde, Ordu (Ünye), Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon (Vakfıkebir) gibi bölgelerde açtığı yeni otellerle Türkiye’deki toplam otel sayısını 76’ya yükseltti.

Türk yatırımcıların frene bastığı dönemde bu cesur adımları atan Wyndham Hotels & Resorts Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Edwin Broers bakın neler söylüyor:

. Türkiye, kültür, tarih, doğa ve yapılacak aktiviteler açısından adeta bir hazine ve her türlü ziyaretçiye sunabileceği bir şeyler var.

. Bu pazarda böylesine güçlü bir varlık ve marka temsiline sahip olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ve varlığımızı daha da artırmak için ortaklarımızla sürekli görüşüyoruz.

. İster büyük ve canlı şehirlerde olsun, isterse gelişmekte olan bölgelerde olsun, insanların ziyaret ettiği her yerde onları ağırlayabileceğimiz bir otele sahip olmayı hedefliyoruz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test