Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kaybımızın ardından…

22.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

12 Şubat Salı günü gecesi, Ağabeyim M. Necati Özfatura, Cenab-ı Hak’ın (cc) rahmetine kavuştu.

Rahmetli, çok mütevazi, güler yüzlü, iyiliksever, samimi inanç sahibi, yumuşak huylu, vatanperver birisiydi. Kimsenin kalbini kırmazdı. Derdi olanları bıkmadan dinlerdi.

Işıklar Askeri Lisesi ve Harp Okulu’nu (1950) bitirmişti. Önce topçu, sonra uçaksavar, daha sonra da (ABD’de eğitim gördükten sonra) füzeci oldu. Ayrıca Ordu Dil Okulu’nun Rusça Bölümünü bitirdi. 1964 yılında da (dışarıdan) Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Rusça, Fransızca ve İngilizceye vakıftı.

Askerlik hayatı hep başarılarla geçti. Bataryası üç yıl üst üste NATO atışlarında birinci oldu. Ayrıca, Batarya Komutanı olarak çok sayıda İstanbul birinciliği oldu. Eskişehir’de görevli iken tüm füze sistemlerinin planlanmasını yapmıştı.

Bu başarılara rağmen 12 Mart döneminde, namaz kıldığı için re’sen emekli edildi. Yılmadı, hakkını aradı ve davasını kazanarak tekrar orduya döndü. Üç yıl sonra kendi isteğiyle emekli oldu ve Türkiye Gazetesi’nde yazmaya başladı. Özellikle dış politika konusundaki yazıları, tahlil ve tahminleri hep doğru çıktı. (Bosna, Afganistan ve Orta Doğu ile ilgili kitapları çok yararlı kaynak eserlerdir.) (Dış politika ile ilgili arşivi de çok zengindir.) 45 yıl boyunca bıkıp usanmadan, okuyup yazdı.

Rahmetlinin cenazesi çok kalabalıktı. Şiddetli yağmur ve soğuğa rağmen, hepsi de mezar başına gelmişti. Kalabalıktan tabuta dokunmam bile mümkün olmadı.

Cenazeye gelenlere, telefon ve mesajları ile başsağlığı dileyenlere, taziye ziyaretinde bulunanlara ayrı ayrı teşekkür ederiz. Özellikle de dualarını, hatimlerini, salavatlarını gönderen çok sayıda dostumuza minnetarız.

Rahmetlinin ne kadar çok seveni olduğunu görmek, tüm ailemize gurur verdi. Acımızı hafifletti. Rabbim (cc) hepsinden razı olsun. Sağlık ve uzun ömür versin…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Erkan katrancı

01.03.2019 - 13:47
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah başınız sağ olsun selcuktan bülent dayımın yigeniyim

Azmi Polat

22.02.2019 - 23:54
Merhum ve mağfur M.Necati ağabeye Allahtan rahmetler dilerim. Cenabı hak makamını Ali, mekanını cennet eylesin. 1975 li yıllardan beri Türkiye Gazetesindeki yazılarını takiple ve zevkle okur müstefit olurdum. Çok büyük bir adam dı. Bütün öngörüleri doğru çıkmıştır. Buna FETÖ şeytanı da dahildir. Burhan bey neseb olarak belki sana yakındı amma fikren zikren bana daha yakındı diyebilirim. Görüyorum ki hala akıl başta değil, yaşta takılıp kalmış. Bir türlü başa uğramamaış. Size selametler ve hidayetler dilerim. sizin de az yaşınız yoktur şunun şurasında. Allah iman vicdan feraset ve hidayet nasibeylesin hepimize tabi.
Diğer Yazarlar

Boris Johnson'ın, göreve geldiği 2019 aralık ayından bu yana ve özellikle pandemi boyunca, halkın gözüne girmek için elinden geleni yapmasına rağmen, etiğe aykırı kara...

Gazeteci yazar Murat Kışlalı, GÖZLEM’in Türkiye’nin gündemindeki olay ve gelişmelerle ilgili sorularını cevapladı. Kışlalı, “ekonomide ve hukukta reform” açıklamaları,...

Yazarlar
Website Security Test