Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Özhaseki’ye Soylu desteği!

22.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile ilgili kulislere yansıyan ‘yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun getirileceği’ haberlerinin ardından Soylu’nun sahaya inmesi kafaları iyice karıştırdı… Geçtiğimiz günlerde Bakan Soylu Başkent’in ilçelerinde şöyle bir nabız yoklarcasına esti geçti… Her ne kadar seçime çok az bir süre kala, bir aday değişikliğinin AKP tarafında olmasının güçlüğü konuşulsa da, özellikle diğer bakanların değil de Süleyman Soylu’nun sahada görünmesi konusu çok da yabana atılır gibi değerlendirilmiyor.

CHP’li Yılmaz’ın DSP sürprizi

Yerel seçime giderken DSP atraksiyonları şaşırtmaya devam ediyor. Mustafa Sarıgül’ün Şişli hamlesinin ardından Celal Doğan’ın Gaziantep çıkışını Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan CHP Çankaya eski Belediye Başkanı Haydar Yılmaz izledi. Yılmaz, tüm tepkileri göze alarak DSP adaylığını açıkladı. 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın bu bağlamda yaptığı hamlelerin CHP tarafında kopmalara neden olup olmayacağı konusu kulislerde tartışmaları beraberinde getirdi elbette. Millet İttifakı ile ilgili memnuniyeti olmayan CHP’lilerin, DSP tarafına geçip geçmeyeceği konusu şimdilerde Başkent’in siyasi gündeminde ön saflarına oturdu bile…

İttifak fırsatçıları!

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi son aşama da nihayet tamamlandı. Son gün olan 19 Şubat tarihinde mesai saati bitimine kadar tüm siyasi partiler il ve ilçe seçim kurulu başkanlıklarına aday listelerini vermiş oldu. Böylece meclis üyelikleri ile ilgili gerilim resmi anlamda bitmiş oldu… Ancak bitmeyen durum; ittifak sürecinden yararlanmak isteyen bazı grupların durumdan vazife çıkartması.

Özellikle kendi ikbali peşinde olan ve de içinde olmak istedikleri parti ile uzaktan yakından aslında hiç de ilgisi olmayan bu kişilerde, söz konusu liste sürecinde gözlemlenen refleksler şöyle gelişti;

İttifak ortağı her iki parti ile de ilişkilerini iyi tutmak ve nerede yer bulabilirim arayışları ile listelerde olmak için kapalı kapılar ardında sürekli kulisler yapıldı. Ancak maalesef evdeki hesap çarşıya uymadı bu durumda olanlar için. Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da oldular… Koşturdukları da yanlarına kaldı göründüğü kadarıyla.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test