Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bu da geçer yahu!

22.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rahmetli Türkeş, akla ziyan bir tavır veya hareketle karşılaşınca; “Bu da geçer yahu!” derdi.

Adaylar açıklandı.

Yeterli yetersiz!

Kimsenin aklına gelmeyecek kişilerin herkesin aklında olan kişileri solladığı günlerdeyiz.

Önceden belediye Başkanları doğdukları, büyüdükleri, temayüz ettikleri yerden aday olurlardı. Mahallelisi, komşusu, arkadaşı bilirdi ki “Bizim Hasan” buradan aday!

Şimdi istinasız her parti her bölgenin önde gelen evladını safına katıp aday yapmak yerine, istediği şahsiyeti istediği yere aday yapabiliyor!

Diyeceksiniz ki devir değişti.

Son yıllarında bir gün bir davette Çetin Altan’a rast geldim. Pek yakınlığımız yoktu. Nezaket çerçevesinde hal hatır sorduktan sonra dedim ki; “Suya tirit yazılar yazıyorsunuz. Esip gürleyen Çetin Altan gitti yerine dalga geçen bir Çetin Altan geldi.”  “Devir değişti” demişti.

Rahmetli Asfalt Osman “Osman Kibar” Ankara’ya geldiğinde o günün önemli merkezlerinden olan Bulvar Palas’ta kalırdı.

Adalet Partisi’nde Genel Başkan Ragıp Gümüşpala ölmüş yerine seçilecek adaylarla ilgili kulisler sürmekte. Koca Reis tabir edilen Sadettin Bilgiç banko aday! Ama Ege Osman Kibar’ın ağzına bakıyor! Büyük ağırlık ve söz sahibi Osman Kibar partinin en güçlü kişisi durumundaki Sadettin Bilgiç’in yolunu keser ve Süleyman Demirel’in adını öne sürer ve der ki; “Devir değişti şimdi koyu partici, kavgacı, hizipçi değil, görüş sahibi sarıp sarmalayacak, insanları kucaklayacak bir lidere ihtiyacımız var. Dolayısıyla Ege’nin adayı Süleyman Demirel’dir.”

Altı yıl sonra Osman Kibar haklı çıkacak ve Sadettin Bilgiç kırk arkadaşıyla birlikte Demokratik Parti sevdasına kapılıp, siyaset dünyasında boğulup gidecekti.

Yaşayan görür demişler.

Bizim kuşak yanına yaklaşılamaz nice adamın, unutulmuşluk deryasında yok olup gittiğine az mı tanık oldu.

Nevzat Tandoğan, Şemsettin Günaltay, Fuat Köprülü, Emin Sazak, Mükerrem Sarol, Namık Gedik, Turhan Feyzioğlu, Ferruh Bozbeyli, Mehmet Turgut, Kemal Satır, Kasım Gülek, Cemal Tural, Fahrettin Kerim Gökay, Yıldırım Akbulut, Mustafa Timisi isimleri bugün kime ne ifade ediyor.

               

Devir’in değiştiğini geçte olsa anlamanın huzuru (!) içinde hepsi ebediyete intikal etmiş dostlarla birlikte “-Bu da geçer yahu” demeyip de ne yapalım?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test