Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yeni Parti, AKP'den mi çıkıyor?..

8.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İşin doğrusu, "AKP'nin 20 yıla yaklaşan iktidarını değiştirebilecek bir parti" mevcutlar arasında yok.

CHP'nin durumu ortada. İYİ Parti umutları neredeyse yok oldu. MHP, Bahçeli sayesinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a "biat eder" oldu!..

İç ve dış politikadaki krizlere, sosyal ve ekonomik krizler de eklenince, "enflasyon / hayat pahalılığı canavarı" açık açık dar ve sabit gelirli vatandaşların hayatlarına mutfaklarına insafsızca saldırınca, ülkenin her yerinden milyonların feryatları yükselmeye başladı.

Ve de işte tam bu tablonun içinde, "yeni parti arayışlarının başlaması" normaldi. "Merkez sağ bir parti için çabalar" bir sonuca varmadı.

Ve... "Merkez sağ bir muhafazakar partinin kurulacağı" haberleri, kulislerden taştı, "gerçekleşmeye doğru" hızlı adımların atıldığı ortaya çıktı.

AKP iktidarına karşı "AKP içinden çıkan" bir Parti; eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun destek verdiği ve de eski AKP kodamanlarının, küskünlerinin de yer alacağı" yeni bir parti!..

"AKP'den de, CHP'den de, MHP'den de, İYİ Parti'den de milletvekili alarak" Meclis'te "hemen grup kuracağının altı çizilen" bir parti!..

Dünya finans çevrelerinin, batılı demokrasilerde "memnuniyetle karşılanacak" ve de Ali Babacan'ın başkanlığında kurulacak bir parti!..

Ülke siyasetinde "kartların yeniden karılmasının yolunu açacak" bir parti!..

Olur mu; burası Türkiye; Türkiye'de "Olmaz" olmaz!..

 

Sözün Özü

Siyasetçilere sözüm yok, onlar siyasetçi; benim sorum "Maduro'yu savunan" gazeteci / yazar arkadaşlarıma. "Elinizi vicdanınıza koyun" ve söyleyin bana; bugünün Venezuela'sında yaşamak ister misiniz?.. Petrol ve doğalgaz rezervi ve üretimi bakımından Dünya'nın en başta gelen ülkeleri arasında olan Venezuela'yı "lideri" Chavez ve o kanserden öldükten sonra "kendisi"  yaşanmayacak (3.5 milyon Venezuelalı başka ülkelere göç etti) ve "enflasyonda çok açık ara Dünya  rekortmeni" bir ülke haline getirmediler mi?..

 

Oy günahkarları!..

Devletin en tepesinin hemen altındaki görevlerden, hem de birkaçını yapmış bir adam çıkar, bir avuçluk oy için gözü dönmüş şekilde "AKP'li adaya vereceğiniz oy cennet beratınız olacaktır" der, hem de "bu sözlerin en büyük günah olduğunu" unutur, zira "bilmemesine" imkan yoktur; bu sözler "Allah'a tövbe tövbe şirk (ortak) koşmaktır!.."

Çünkü, "kimin cennete, kimin cehenneme gideceğine" ancak ve ancak Allah karar verir!..

Bir başkası çıkar, "AKP'ye oy vermeyeni Allah çarpar" der ve de bu sözün ne anlama geldiğini düşünemeyecek kadar akıl yoksunudur; zira "Allah çarpar" beyanı sadece Allah'a aittir. Onun da "nakledicisi" İslam'a göre "sadece Hazreti Peygamberdir"; senin ne haddine?..

İşlediğin büyük günahın farkında mısın, ey kendini "Müslüman zanneden" adam; her şeyi bir yana bıraktım; "Ya 'oy verilecek aday', Allah nezdinde Cehennemlikse?.."

Allah, "Cehennemlik adaya oy vereni" acaba çarpmaz mı?...

İşte bu "her bakımdan Din cahili, beyinleri kararmış" adamlardır ki, "oy istedikleri" partiye de, adaylarını da ve de hele hele "İslam'a da" nasıl kötülük ettiklerinin farkında değiller!..

Diyanet İşlerinde "olur olmaz şeylere fetva verme tutkusu içinde olanlar" acaba ne diyorlar bu tabloya?..

 

 

Okuyucu Soruları

"Atatürk sosyal demokrat mıydı?.."

Bir okuyucum soruyor; "CHP'liler, durmadan 'Atatürk'ün partisiyiz' diyorlar, gene durmadan 'Sosyal demokrat bir partiyiz' diyorlar; Atatürk 'sosyal demokrat' mı idi?.."

CEVAP: Bugünün CHP'si, "Atatürk'ün CHP'si değildir"; onun için "Atatürk'ün Partisiyiz" sözü, bugünün CHP'sini anlatmaz, "Sosyal Demokrat bir parti olmak" da, "Atatürk'ün CHP'sini" anlatmaz!..

Olsa olsa, "Bugünün CHP'si, 'Atatürk'ün kurduğu bir partidir"; onun için "Atatürk'ün Partisi "ifadesinden çok, "Atatürk'ün kurduğu parti" nitelemesi daha uygundur!..

 

Bu da benim sorum; Doğru mu?..

 

Benim annem Kilisli idi. Sevgili kardeşim Hıncal Uluç orada doğdu. Babam orada tabur komutanlığı yaptı. Ben ortaokulu orada okudum. Dedem Kilis Müftüsü idi. Bir yakın arkadaşım, bana bir mail gönderdi. İçinden bir "resimli haber" çıktı. İşte o!..

Ben de, ailesinin yarısı Kilisli olan bir vatandaş ve de bir  gazeteci olarak ilgililere ve yetkililere soruyorum; "Doğru mu?.."

Daha "halkçası"; habere eklenen "Dağdan gelip bağdakileri kovuyorlar" ibaresi doğru mu?..

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Eylül 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık B...

"Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı."

Günlük Burç Yorumları Aşk 15 Eylül 2019 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık ...

Yazarlar
Website Security Test