Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Özhaseki’ye karşı Soylu alternatifi…

8.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP her ne kadar “31 Mart Yerel Seçimleri için belediye başkan adaylarını açıklamakta geç kaldı” eleştirileri almış olsa da, özellikle Ankara’da işler CHP’nin Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş’ın lehine ilerliyor… AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin, AK Partili eski Başkan Melih Gökçek ile olan “sakıncalı muhabbeti” devam ederken, şimdilerde konuşulan durum;  “Özhaseki’nin adaylığı geri çekilecek ve yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aday olacak”

Bu değişikliğin öncelikli gerekçesi ise AK Parti’nin yaptırdığı çok sayıda ankette, sürekli olarak Özhaseki’nin, CHP’li Yavaş’ın 7-8 puan geride kalması…  Üstelik de anketleri yapan şirketlerin iktidara yakın olmalarına rağmen bu sonuçlar ortaya çıkıyor.

AK Parti, Özhaseki’nin bu durumu karşısında nasıl bir hamle yapacak, hangi formül ile durumu aşacak bunu zaman gösterecek. Ancak kulislerden yansıyan bilgilere göre; Özhaseki, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek kendi iradesi ile alandan çekilecek! Ve Soylu AK Parti’nin Ankara adayı olacak. 

Yine kamuoyuna yansıdığı kadarıyla söz konu değişiklik AK Parti içerisinde tümden kabul gören bir durum değil.  Ve seçime çok az bir süre kala yapılacak bir aday değişikliği, “Ankara’da yenilgiyi en başından kabul etmek” olmayacak mı?

Yani Ankara, yıllardır iktidar olan bir partinin büyükşehir belediye başkanları ile yönetiliyor olsa da; AK Parti tarafında evdeki hesap pek çarşıya uymamış, hatta çarşı epeyce karışmış gibi…

 

Millet İttifakı uyumu

Başkent’te Cumhur İttifakı tarafında hal böyleyken, CHP Büyükşehir başkan adayı Mansur Yavaş her geçen gün etki alanını genişletiyor. CHP’li Yavaş, parti tabanının desteği ile birlikte Millet İttifakı’nın diğer ortağı İYİ Parti tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılanıyor. Bu ilginin yansıması CHP Genel Merkezi’nde yapılan “Haydi Kadınlar Ankara’yı Kazanmaya Gidiyoruz” toplantısına da fazlasıyla yansıdı.

Her ne kadar ev sahipliğini CHP yapmış olsa da, programda CHP’li kadınlarla birlikte salonu dolduran İYİ Partili kadınların coşkusu, Mansur Yavaş’ın adaylık sürecinde yarışta çok da zorlanmayacağını yansıtır nitelikteydi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 22 Şubat 2019 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 21 Şubat 2019 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık.

Günlük Burç Yorumları 20 Şubat 2019 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık.

Günlük Burç Yorumları 19 Şubat 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu...

Günlük Burç Yorumları 18 Şubat 2019 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. 18 Şubat 2019 burçları ne bekliyor? Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Ter...

Günlük Hafta Sonu Burç Yorumları 16 ve 17 Şubat 2019 Cumartesi, Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, ...

Yazarlar
Website Security Test