Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ofis mobilyasında bayrağı yükseğe taşıyor

28.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır


Türkiye ofis mobilyasında dünya markası olmanın yollarını arıyor.

Daha düne kadar sandalye bile yapamıyorduk diye başlardı sözlerine Adem Yılmaz… Ofis mobilyasındaki gelişmeleri Türkiye’nin dünden bu yana yaşadığı evrimi hep ondan öğrenmiştik. Bu yılın başında kaybettik bu büyük insanı…
Ve cenazesinde herkesi görmüştüm. En çok da en büyük rakibi olan Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu’nu görünce şaşırmıştım.
Hatta Hüseyin Tosunoğlu ile cenaze namazı çıkışında Adem Yılmaz’ı konuşmuştuk. Çok iyi dost olduklarını orada öğrenmiştim.
Hüseyin Tosunoğlu ofis mobilyasında bayrağı çok yükseklere taşımak gerektiğini söylemişti o konuşmada…. Türkiye’nin marka çıkarması muhtemel sektörlerinden birinin ofis mobilyası olduğunun altını çizmişti.
Altını çizdiği yolda çok hızlı bir ilerleme kaydetti Hüseyin Tosunoğlu’nun başında olduğu Bürotime… Artık geliştirdiği ürünlerle Türk tasarımlarını dünya sahnesinde ödüllendiren Bürotime ortaya çıktı.
Global marka olma vizyonuyla yurt dışında yeni pazarlara açılmayı sürdürüyor. Firma, açılışını gerçekleştirdiği showroom ağına son olarak Makedonya ve Lübnan’ı da ekledi. İşte Bürotime’ın adım adım gelişmesi:
. 2018 yılı içerisinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın önemli lokasyonlarında açılışını gerçekleştirdiği franchise’lar ile yurt dışındaki varlığını güçlendirdi.
. Geliştirdiği ürünlerle Türk tasarımlarını dünya sahnesinde ödüllendiren global marka olma vizyonuyla yurt dışında yeni pazarlara açılmayı sürdürdü.
. Bürotime; 4 Ekim 2018’de Makedonya’nın başkenti Üsküp’te showroom açarak Balkanlar’daki zengin franchise ağına bir yenisini daha ekledi.
. Makedonya’nın köklü firmalarından Sps Engineering iş birliğiyle açılan, 367 metrekare alana sahip konsept showroomda Red Dot Design, iF Design ve German Design gibi önemli tasarım ödüllerine sahip Bürotime ürünleri yer alıyor.
Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu bu başarıyı Bürotime Genel Müdürü Şaban İren, Bürotime Uluslararası Satış Direktörü Ahu Akder gibi yıldız oyunculardan kurulu ekibi ile gerçekleştiriyor.

Adem Yılmaz vefatından birkaç
hafta önce bu mesajı göndermişti

Yeni Yıl Piyangosu
Yaşıyorsanız...
Seviliyorsanız...
Sevdikleriniz de sağsa...
Size yakınlarsa; onları sık görüyor, konuşuyor, koklaşıyorsanız...
Çaresiz hastalığınız bulunmuyorsa...
Aranızda kavga gürültü yoksa...
Canınızı çekeni yiyebiliyorsanız; karnınız toksa...
İki kadehle yaren sohbetiniz varsa...
Kahveye çağıran dostunuz bulunuyor, ödenmeyecek borcunuz bulunmuyorsa...
Eviniz çatılıysa...
Aracınız bozulmuyorsa...
Kapıdaki bisikletinize binilebiliyor...
Atlayıp, uzaklara gidebiliyor, dağarcığınıza yeni yer, yeni kültür katabiliyorsanız...
Okuduğunuz kitaba girebiliyor, ondan alabiliyorsanız...
Müzik ruhunuzu besleyebiliyorsa...
Kırları gördüğünüzde, dağlara baktığınızda, ufka daldığınızda, martı çığlığı duyduğunuzda, köpek başı okşadığınızda, çam kokusu aldığınızda çiçeklere dokunduğunuzda içinizde çiçekler açıyorsa...
Her aklınıza geldiğinde bunları yapıyor, YAPABİLİYORSANIZ...
Siz 'PİYANGO'YU tutturmuşsunuz demektir.
YENİ YILDAN BAŞKA BİR ŞEY İSTEMEYİN!
Yeter ki EKSİLMEYİN!
Bırakın Milli Piyango da başkasına çıksın!Haluk Yıldız, İtalya'da büyük başarılara imza attı, ödülü bileğinin hakkıyla aldı.

İtalya’da en büyük iki yatırımcıdan biri oldu

Pera’da muhteşem bir gece… İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi, İtalyan Ticaret Odası Başkanı Livio Manzini, İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Demet Sabancı’nın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.
Bu mehteşem gecede en anlamlı ödül Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız’a takdim edildi. Geçtiğimiz yıl İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini’yi satın alarak üretim haritasını genişleten Kastamonu Entegre, gerçekleştirdiği bu yatırımla birlikte “İtalya’daki En Büyük İki Türk Yatırımcı”dan biri oldu.
Türkiye ve İtalya arasında ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesi için, 130 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren İtalyan Ticaret Odası tarafından verilen çok anlamlı ödülün verildiği geceye Kastamonu Entegre’nin ana şirketi Hayat Holding’in İcra Kurulu Başkanı Avni Kiğılı da katılmıştı.
Ödülü aldıktan sonra Haluk Yıldız’dan şu bilgiler geldi:
. İtalya’daki tesislere ilk etapta 180 milyon USD tutarında yatırım yaptık. İkinci etap tamamlandıktan sonra İtalya’da yüzde 20 pazar payı hedefliyoruz.
. Bu tesislerde yüzde 100 geri dönüşümlü hammadde kullanarak, başta İtalya olmak üzere Avrupa mobilya sektörüne yönelik ham ve melamin kaplı yonga levha üretimi yapacağız.
. Yeni yatırımlarla birlikte yurt dışındaki yatırımlarının tutarının 1 milyar doları aştı. 2019 yılında yurt dışı pazarlarda büyümeye odaklandık.
. Bu yatırımla İtalya’ya halen başka ülkelerden ithal edilen ve mobilya endüstrisi tarafından tüketilen 800 bin m3 ham ve melamin kaplı yonga levhayı Kastamonu Italia tarafından ikame ederek, İtalyan ağaç bazlı panel sektörüne ve ekonomisine de katkıda bulunmuş olacağız.
. Ürünlerin yerel olarak üretilmesi, ekolojik ayak izini azaltmanın yanı sıra İtalya'daki geri dönüşümlü ahşap ürünlerin kullanımını da artıracak.


Hizmet ihracatının Oscarları verildi. Törene devletin zirvesi katıldı. Yeni dönemde hizmet ihracatından çok şey bekleniyor...

Hizmet ihracatın yeni gözdesi
Hizmet ihracatı moralimizi düzeltiyor. İhracatın lokomotifi haline geldi. Çok iyi bildiğimiz bir alan olmaya başladı. Özellikle bu ihracatçı birliğinin başkanlığını da yapan İlker Aycı’nın kaptanlığında THY örnek olmaya devam ediyor.
Hizmet ihracatının önemini devlet de çok iyi kavramış durumda. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllerine devlet tam kadro katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bu önemli etkinliğe katılan isimlerdi.
Hizmet İhracatı Özel Ödülleri’nin Mapa İnşaat, Kalyon İnşaat, Limak Holding ve Cengiz İnşaat’a verildiği gecenin ev sahibi TİM Başkanı İsmail Gülle hizmet ihracatına ilişkin şu noktalar dikkat çekti:
. Bizlerin hedefi, dış ticaret fazlası veren Türkiye. Bu anlamda hem mal hem de hizmet ihracatında, bu hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.
. 200 milyar dolar seviyelerinde ilerlediğimiz bu dönemde, Gelecek stratejilerimizde de hizmet ihracatına özellikle önem veriyoruz.
. İstanbul Yeni Hava Limanı’nın Cumhuriyetin 95. yılında 60 ülkeyi ve 20 trilyon dolarlık ekonomileri birbirine bağlayarak Türkiye’nin hizmet ihracatına büyük katkı sağlayacak.
. Cumhurbaşkanımızın huzurunda tekrar dile getirmek isterim ki, bizlerin hedefi, dış ticaret fazlası veren Türkiye.


Hizmet İhracatında ilk 10 sırayı alan kuruluşlar:

. Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı
. Güneş Ekspres Havacılık A.Ş. (SunExpress)
. Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
. Ekol Lojistik A.Ş.
. Gap İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş.
. Tav Havalimanları Holding A.Ş.
. Rönesans Holding A.Ş.
. Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş.
. Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş.
. Atlasjet Havacılık A.Ş.

Sektörlerinde ilk 3'te yer alan kuruluşlar:

1- Bankacılık ve Diğer Mali Hizmetler: Türkiye Halk Bankası A.Ş., isminin açıklanmasını istemedi, Upt Ödeme Hizmetleri Anonim Şirketi
2- Mimari, Mühendislik ve Diğer Teknik: Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., Mercedes-Benz Türk A.Ş., Stm Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.
3- Teknik Müşavirlik: N K Y Mimarlık Mühendislik İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti., Yüksel Proje Uluslararası A.Ş, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş,
4-Bakım Onarım: Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. Ve Tic. A.Ş., Mro Teknik Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş.
5- Yazılım ve Bilişim: Ekin Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş, Netaş Telekomünikasyon A.Ş., Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.
6- Telekomünikasyon: Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV Ve İşletme A.Ş., Arvato Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş., Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.
7- Müteahhitlik: GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret A.Ş., Rönesans Holding A.Ş., Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş.
8- Eğitim (Devlet Üniv.): İstanbul Teknik Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi
9- Eğitim (Vakıf Üniv.): Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi
10- Konaklama: Voyag Turizm Otelcilik İşletmesi ve İnşaat San. Tic. A.Ş., Aygün Turizm İnş. San. ve Tic. A.Ş (Titanic Hotels), Hilton Enternasyonel Otelcilik A.Ş.
11- Gastronomi: D-et Ve Et Ürünleri Gıda Pazarlama Ticaret A.Ş. (Nusret), Simit Sarayı Yatırım ve Tic. A.Ş., BTA Havalimanlari Yiy. ve İç. A.Ş.
12- Seyahat Acentaları: Odeon Turizm İşletmeciliği A.Ş., İati Turizm Ticaret A.Ş., Mp Turkey Turizm A.Ş.
13- Sağlık: Acıbadem Sağlık Grubu, Mlp Sağlık Hizmetleri A.Ş., Moment Eğitim Araştırma Sağlık Hizm. Tic. A.Ş. (Koç Healthcare)
14- Yolcu Taşımacılığı: Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, Güneş Ekspress Havacılık A.Ş. (SunExpress), Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
15- Liman ve Yer Hizmetleri: Tav Havalimanları Holding A.Ş., Çelebi Havacılık Holding A.Ş., Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü
16- Yük Taşımacılığı ve Lojistik: Ekol Lojistik A.Ş., Netlog Lojistik Hizmetleri A.Ş., Arkas Konteyner Taşımacılık A.Ş.
17- Görsel-İşitsel: Ay Sanat Prodüksiyon Ve Yapım A.Ş., DTV Haber Ve Görsel Yayıncılık A.Ş. (Kanal D), TİMS Yapım Medya Film Prodüksiyon Sanayi Ticaret A.Ş.

 


Ozan Sayın, Aydın'ın turizmde eski günlerini yakalaması için rehberler odası başkanlığına aday oldu.

Rehberler odası seçimi çekişmeli geçiyor

Türkiye’de turizmin başlangıç noktası olarak bilinir Aydın… Ege’nin bu güzel kenti turizme iyi başladı ama bugün sanki biraz istediği noktada değil. Bu konudaki sıkıntıyı da en çok bölgede bulunan rehberler dile getiriyor.
Bu yüzden Aydın Turist Rehberleri Odası’nın seçimleri (ATRO) her zamankinden daha tartışmalı geçiyor.
Seçim 4 Ocak’ta yapılacak. Genel Kurul’da başkan adaylarından Ozan Sayın adı öne çıkıyor. Çünkü Ozan Sayın, Aydın’ın turizmdeki sıkıntılarını en çok dile getiren ve çözüm üreten isim olarak aylardır çalışmalar yapıyor.
Başkan adayı Ozan Sayın’ın yönetim ve denetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:
Celal Küçük, Hakan Uğur Kasap, İskender Öztürk, İsmail Umut Kurt, Nafia Demircan Kumaş, Ozan Gündüzalp, Tolkın Ramazanova. Çiğdem Vidinel, Mehmet Adıgüzel, Turgut Uygun

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 17 Haziran 2019 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, B...

Günlük Burç Yorumları Aşk 16 Haziran 2019 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Hafta sonu burç yorumları. Haziran ayı burç yorumları.

Yazarlar
Website Security Test