Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yıl Biterken...

7.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yıl biterken, Ülkemizin iç karartıcı durumunu özetlemek istiyorum. Zira; mahalli idare seçimi yaklaştıkça iktidar (yandaş medyanın da destek ve yalanları ile )her zaman olduğu gibi yoğun bir beyin yıkama kampanyasına girişecektir. Gerçekleri saptıracaktır. Din istismarının boyutlarını yükseltecektir. Başarısızlıklarını, başarı gibi gösterecektir. Devamlı olarak, muhalefeti suçlayacak, ayrımcılık yapacak, gerilimi arttıracaktır.

Peki, nedir gerçek durum?

1- Dünyada en çok mahkûmu olan 2.Ülkeyiz. (JÜBD-TGL-İsrail).

2- Yalan haberde Dünya 1.’siyiz. Uyuşturucudan ölümde Avrupa 1.siyiz, çocuk pornosunda Dünya 3.süyüz. (Son 10 yıldaki kayıp çocuk sayısı 78 bindir. )(Haziran 2017 ile Haziran 2018 arasında 22 bin çocuk hamile kalmıştır.) (7,5 milyon çocuk yoksuldur.%38 oranında.)

3- Sefalette Dünya 5.siyiz.

a ) Sosyal yardıma bağımlı hale getirilenlerin sayısı 31 milyon, açlık sınırında yaşayanlar 16,5 milyon; yoksulluk sınırının altında yaşayanlar 23. milyondur.

b) Asgari ücretin altında bir rakamla çalışanların sayısı 1,8 milyondur. Asgari ücretle 6,7 milyon kişi çalışmaktadır.

c) Fert başına milli gelir,10.537 Dolardan 8.716 Dolara gerilemiştir.

d) Yıllık et tüketimimiz kişi başına 14 kg’dır. (ABD’de 120.-/AB’de 80.-kg’dır.)

e) On aylık Bütçe açığı 67,l Milyar TL’dir. Buna rağmen lüks-israf-saltanat devam etmektedir. (TBMM halıları gerek yok iken l Milyon 350 Bin TL harcanarak değiştirilmiştir. Yapılan tadilatların tutarı 1. Milyon 835 bin TL’dir.

f) Dolar milyarderi sayımız 36 olmuştur.(64,7 Milyar Dolar ile Dünya 14.süyüz) TL bazında milyoner sayımız 192.419’dur. (Bir trilyon 279 milyar)

g)85 Bin Türk Londra’da ev almıştır (Bir de, Barselona, Miami, İsviçre, vs. vardır.)

h) İşsizlik, enflasyon, iflâs, icrai takibat, karşılıksız çek, batık alacaklar vb. konulardaki rakamlar, tam bir 'faciadır.

4- AKP iktidarında 3 Trilyon-758.-Milyon TL vergi toplanmıştır. (Kişi başına vergi yükü,602.-Dolardan-1.770.-Dolara çıkmıştır. İşin en vahim yönü de, bu toplamın %80’i aşan bölümü, endirekt vergilerdir)

Bu arada dış borçlarımız;130.-Milyar Dolardan-467.-Milyar Dolara yükselmiştir.

Velhasıl, saymakla bitmez. Bu iktidar, hem dünyamızı hem de ahiretimizi perişan etmiştir. (şu anda, denetimsiz biçimde,  4561 Kur’an Kursu ve 3.964özel yurt mevcuttur. Bir milyonu aşkın yavrumuz risk altındadır.)

Sevgili halkım. Lütfen, feraset ve basiret sahibi ol. Aklını kullan. Sağlıklı düşün. Geleceğine, evlâtlarına, ülkene, sahip çık. Kula kulluk etme. Aklını ve vicdanını kimseye ipotek etme...

 

HATIRLATMA:

Cumhurbaşkanı BİR TV konuşmasında, İzmir’de su sıkıntısını kendilerinin hallettiğini, söyledi. Bu tümüyle yanlıştır. AKP’nin, su konusunda, İzmir’e hiçbir katkısı olmamıştır. Yapılan Gördes barajı, su tutmamaktadır, deliktir bugüne kadar hiç yararı olmamıştır.

1984 yılında başkan olduğumda İzmir'in su sıkıntısı felaket durumda idi. Her iki dönemimde yapılan yatırımlar ile (Tahtalı Barajı’nın önemli bir bölümünü de belediye yapmıştır) su sıkıntısını tam anlamı ile hallettik. Benden sonra da, hiç, sıkıntı yaşanmadı. Lütfen ekibimin başarısına sahip çıkmayınız.

 

TAVSİYE

Türkiye'yi yönetenlerin, yönetmeye talip olanların Dünya’da dönen dolap¬ları öğrenmek isteyenlerin; Dr. Ramazan Kurdoğlu'nun son çıkan BİYOPOLİTİK SAVAŞLAR kitabını okumasını, önemle tavsiye ediyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 21 Ağustos 2019 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğla...

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 20 Ağustos 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, K...

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 19 Ağustos 2019 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğl...

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 18 Ağustos 2019 Pazar. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, ...

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 16 Ağustos 2019 Cuma. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, K...

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 15 Ağustos 2019 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğla...

Yazarlar
Website Security Test