Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dünya nerede biz neredeyiz?

19.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ülkesini seven, yurtiçindeki ve yurtdışındakileri takip eden, beyninin hiç kimseye ipotek etmemiş, şahsi çıkarlarına değil, vatanına öncelik veren herkes, mevcut tablo karşısında kan ağlamaktadır. Dünyadaki baş döndürücü gelişmelere, peş peşe yaşanan dijital ve teknolojik devrimlere rağmen, ülkemiz gündeminde yaşanan ilkelliklere kahrolmaktadır.

1- Moore Kanunu’na göre, bilgisayar gücü, her 18 ayda iki katına ulaşmaktadır. (Son dönemde hızlanma daha da artmıştır.) Robot üretimi çok ciddi mesafeler katetmiştir. İşte bu şekil değiştiren (modüller) robotlar, cerrah robotlar, insan gibi davranan robotlar üretilmektedir. Robotlara insan beynini ve bilincini aktarma çalışmaları yapılmaktadır. Canlı dokulardan robot üretimi için çalışılmaktadır. İnsan beyninin makinelerle birleşmesi, “Biyonik insan” projesi önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bir çok organ yapay olarak üretilmektedir. 3D yazıcılar ile inanılmaz başarılar elde edilmektedir.

2- Uzayda yolculuk, uzay madenciliği, Ay’da, Mars’ta vb. noktalarda koloniler kurma konusunda çok ciddi bir yarış mevcuttur.

3- İnternet gözlükleri, sürücüsüz arabalar, duvar ekranları, sanal gerçeklik, yaşlanmayı önleme (Gerontoloji), nesneleri görünmez hale getirmek veya görünmezleri görünür yapmak, evrensel çevirmenler, hologramlar, klonlama, gen terapisi, tasarlanmış çocuklar, Yapay Zeka, tricoderler ve beyin tarayıcıları, Telekinezi (Zihin gücü ile maddeleri hareket ettirmek), zihin okuma, rüyaların fotoğrafını çekmek, ışınlama vb yüzlerce çalışma, hayal olan konuları gerçekleştirmektedir. Siber ve biyolojik savaşlar her tarafa yayılmıştır.

Peki, Türkiye bu müthiş gelişmenin neresindedir? Dijital devrime hazır mıdır? Kozmoloji, HAARP Teknolojileri, Genetik, Biyobilişim vb çok sayıda konuda ne yapmaktadır?

a) Nerede o yüksek teknolojiye öncelik verecek kaliteli eğitim sistemi.

b) Nerede o binlerce kaliteli beyni bir araya getirecek bir “Ar-Ge ve Proje Üretim” merkezi? Nerede o hür fikirli geniş ufuklu, liyakat sahibi, cesur, vatanperver, çıkar peşinde koşmayan kadrolar? Gerçek aydınlar? Örnek alınabilecek şahsiyetler? Satın alınması, korkutulması mümkün olmayan idealistler? Gerçek din adamları?

c) Nerede o orta ve uzun vadeli planlar? Yapısal reformlar? Demokratik alt yapı? Hukuk düzeni? Fikir, ifade, teşebbüs ve inanç hürriyetleri? Mal ve can güvenliği? Dürüst ihale düzeni?

d) Elbette, bugünkü baskıcı düzende yarışa ayak uyduramayız. Bol bol laf üretir, (Yandaş medyanın da desteği ile) halkı uyuturuz. Büyük büyük sözler edilir ama terör bitmez. Rahip Brunson’u kuzu kuzu ABD’ye teslim ederiz. İsraf, saltanat, yolsuzluklar, sürer gider. Tasarruf lafta kalır. Enflasyon azar. İşsizlik, ödemeler dengesi, bütçe açıkları, din istismarları zirve yapar. STK’ların, meslek odalarının, sendikaların velhasıl kimsenin sesi çıkmaz. Bol bol “Saray’dan masallar” dinleriz. Bütün bankaları batırır, gözümüzü İş Bankası’na dikeriz. Af, emeklilik yaşı, ekmek zammı ve Mc Kinsey konuları ile gündemi işgal ederiz. Yandaşlara kurullar kurarız.

TEKZİBE CEVAP:

29 Eylül 2018 tarihli Gözlem’de Türk Telekom’un tekzibini, Gazetemizin iyi niyet politikası sebebiyle yayınladık.

1- Bizim, bir paragraflık açıklamamıza, pehlivan tefrikası gibi tekzip gönderilmiş.

2- Konu TBMM gündemine de getirilmiş, çok sayıda gazetede (Ms, SÖZCÜ, YENİÇAĞ, CUMHURİYET vb) manşet olmuş, çok sayıda yazar tarafından da  (Ms. Necati Doğru 12,07.2018/ Murat Murathanoğlu 18.07.2017- 06.07.2017- 01.09.2018vs, Emin Çölaşan 25.07.2006- 21.03.2011- 07.07.2018 vs) kritik edilmiştir. İnternette ise konu ile sayfalarca tenkit mevcuttur. İktidara yandaş olmayan kalemlerden, bu konuda yazmayan yok gibidir. Ve ben de bilgileri buralardan derledim. Söz konusu dokümanların tümü arşivimde durmaktadır.

3- Her şey ortadadır. Konu milli bir skandaldır. OTAŞ, Türk Telekom’u (Daha doğrusu Türk halkını) zarara uğratmıştır. Ve sayın avukatlar mesailerini bu zararın telafisi için sarfetseler OTAŞ’ın üzerine gitseler, daha isabetli olacaktır.

4- Kaldı ki tekzibinizde benim belirttiklerimi teyit etmişsiniz. Ben 54 yıllık maliyeciyim. Hesap uzmanı, Defterdar, Üniversite Hocası ve Yeminli Mali Müşavir olarak bu konuları sizden iyi biliyorum.

 

Etiketler : burhan özfatura

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Astroloji Burç Yorumları Aşk 16 Temmuz 2019 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Ko...

Günlük Burç Yorumları Aşk 15 Temmuz 2019 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, B...

Yazarlar
Website Security Test