Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sayın Kocaoğlu ve İzmir gerçeği

5.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sayın Aziz Kocaoğlu, hafta başında önümüzdeki yerel seçimlerde aday olamayacağını açıkladı. Şüphesiz ki bu karar, kendi özgür iradesi ile verilmiştir. 15 yıl başkanlık görevini yürütmüş bir kişi olarak, kararını saygı ile karşılıyorum.

Ancak; başkanlık süresince izlediği hizmet anlayışını yorumlamak istiyorum.

1- Sayın Kocaoğlu, görevde bulunduğu sürede, geçmiş dönemlerde pek çok iktidarın yapamadığı veya yapmaya gücünün yetmediği KOOPERATİFÇİLİĞİ başarı ile uyguladı.

2- Ulaşımda toplu taşımaya verdiği önem ile tüm dünyanın takdirini kazandı ve uluslararası ödüle layık görüldü.

3- Elektrikli ulaşımda adeta devrim yarattı ve ülkemize örnek oldu.

4- İzmir, Aydın ve Manisa’yı kaplayan alanda -ki bu alan aşağı yukarı Hollanda’nın toplam yüzölçümüne yakındır- ortak yapılacak et, süt ve balık tesislerini gerçekleştirecek iradesi vardır (Şarbon hastalığını da dikkate almanızı rica ederim).

5- Kağıt maliyetlerinin son dönemdeki artışı karşısında Anadolu’daki yerel basının ışıkları bir bir sönerken, İzmir’deki yerel basına hayat verme gayretlerini takdir etmememiz olanaksızdır. Altı; bugün tüm çevrelerin ortak önerisi olan üretim ekonomisinin en güzel örneklerini kırsal bölgelerde vermiştir.

Sonsöz; Sayın Kocaoğlu’ndan sonra İzmir şayet iktidar yanlısı bir belediyenin yönetimine geçerse,“Bizim fıtratımızda böyle şeyler yok” deyip devrim niteliğindeki bu başarılar çöpe giderse, sadece kentimiz için değil, ülkemiz için de büyük kayıp olacaktır. CHP’yi yönetenlerin dikkatine sunarım.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları Aşk 4 Haziran 2020 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Dezavantajlı şartlarda yemek pişirip Instagram fenomeni olan Taha Duymaz sosyal medyanın gündeminde. Taha Duymaz çektiği videolarla sosyal medyayı ikiye böldü.

Günlük Burç Yorumları Aşk 3 Haziran 2020 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Simpsons çizgi filmi yine geçmişte yaptıkları bölümlerden kesitlerle gündemde. ABD Başkanı Donald Trump'ın öldüğü sahne ve polis binasının yakılması bugün tekrar payla...

Günlük Burç Yorumları Aşk 2 Haziran 2020 Salı. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

YouTube'da faaliyet gösteren Gerçek Hikayeler isimli kanal ''çocuk istismarı'' yaptığı gerekçesiyle Twitter'da gündem oldu. Kanal için birçok kullanıcı, kanalın şikaye...

Günlük Burç Yorumları Aşk 1 Haziran 2020 Pazartesi. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri. Haziran ayında burçların aşk hayatını neler bekliyor?

Yazarlar
Website Security Test