Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ayinesi iştir kişinin...

2.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Sayın Cumhurbaşkanı; zaman zaman çok doğru şeyler söylüyor. Demokrasiden; adil yargı düzeninden; tasarruftan;  milli ve dini değerlerden; üretim ekonomisinden; verimlilikten; eğitimde atılımlardan; tevazudan; huzurdan vb konulardan bahsediyor. Hepsine iştirak etmemek mümkün değil.

Ancak, ne yazık ki, gerçek durum çok farklı;

1-Nerede o tasarruf? Özellikle; lüks, israf, saltanat, bitti mi? Bitti ise, nedir, o yeni, çok lüks uçak, konusu? Satın alınsa da, hediye edilmiş olsa da, fevkalade yanlış. Bu arada; her biri çok hatalı olan; Kanal İstanbul-Yazlık Saray, vb. israflardan vazgeçildi mi?

2- Herkes TL ye davet ediliyor. Peki, yandaşlara sağlanan avantaj, yap-işlet ihalelerindeki, döviz garantisi, sona erdiriliyor mu?

3- Nerede o "Adil Yargı" düzeni? Şu anda, hukuk düzeninin varlığından söz etmek,  yargının bağımsız olduğuna inanmak, mümkün müdür?  

4- ABD ile görüntüde kavga ediliyor. Peki; nedir o uçak ihaleleri, süt ürünleri ithalatı, GDO’lu ürünlerin önünün açılması; CARGİLL’in korunması.

5- Nerede, o kaliteli eğitim? Var mı, yok mu, yeni İmam-Hatip okullarının açılması. (2002’de, 450 İmam-Hatip Lisesi vardı. 71.100 öğrenci mevcuttu. 2017’de lise sayısı 1.452 öğrenci sayısı 645.318 oldu) Ve neticede, uluslararası sıralamada (PISA ölçeklerinde), nal toplar hale düştük. Ve 2017’de sadece 40 bin İmam-Hatip mezunu, tercihlerine yerleşebildi. (222.925 mezundan)

6- Nerede, o "Demokrasi?" TBMM’nin hiç bir fonksiyonu var m? Her şey tek bir kişiye bağlanmadı mı? Fikir, ifade, teşebbüs, inanç hürriyetlerinden; can ve mal güvenliğinden, bahsedilebilir mi?  

7- Nerede o "Tevazu?" Kavga, tehdit, baskı, iftira, ayrımcılık, hakaret, üslubu sona mı erdi? Hoşgörü, saygı, birleştiricilik ortamı mı doğdu?

8- Nerede, o  “Üretim ekonomisi?" Tüm üretim birimleri satılmadı mı? Yüksek teknolojiye sahip olmak için, neler yapıldı? Liyakat sistemine mi dönüldü? Dürüst ihale düzeni mi gerçekleştirildi? Şeffaflık, ciddi bir denetim düzeni mi kuruldu? Hesap sorma sistemi mi getirildi? Rüşvet, kayırma, torpil düzeni sona mı erdi? Cezaevleri mi boşaldı (Halen 246.426 tutuklu hükümlü var.)

9- Tüm milli, dini ve ahlaki değerlerimiz dejenere olmadı mı? Bu arada, Türk tarihinin yürek yaralarından birisi olan, Tecavüz Adası-AKDAMAR' da Ermenilere kutlama yaptırmak, vicdanları hiç mi sızlatmıyor?

10- Ülkede huzur varsa, niçin, herkes yurt dışına kaçıyor? Oralarda evler alıyor? Yetişmiş beyinlerimizi ve sermayemizi kaybediyoruz?

Ayinesi iştir, lafa bakılmaz. Lütfen; icraatlarla, söylemler, birbirine uysun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar

Günlük Burç Yorumları 17 Ocak 2019 Perşembe. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 16 Ocak 2019 Çarşamba. Astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 15 Ocak 2019 Salı. Astrolojide tüm burçlar.

Günlük Burç Yorumları 14 Ocak 2019 Pazartesi. Astrolojide tüm burçlar.

Günlük Burç Yorumları 13 Ocak 2019 pazar hafta sonu astroloji tüm burçlar ve yükselenleri.

Günlük Burç Yorumları 11 Ocak 2019 Cuma. Astroloji tüm burçlar.

Yazarlar
Website Security Test