Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP akıl tutulması yaşıyor

10.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP’de olanları anlamak mümkün değil. Partide tam bir akıl tutulması yaşanıyor. Esasında bir ümit partisi olması gerekirken o ümitlerin hepsini sıfırladılar. Önce kurultay için yola çıktılar şimdi de tüzük değişikliğinde ısrar ediyorlar. Ne yapmak istedikleri belli değil daha çok sen ben kavgası içinde gözüküyorlar. Oysa Türkiye’de olan çok önemli hadiseler var. CHP’nin Türkiye’deki olanları izlemesi gerekirken muhalefet olamıyor ve sonuçta birbirini yiyen insanlar durumuna düşüyorlar.

Muhalefeti iktidara karşı yapmaları gerekirken kendi içlerindeki arkadaşlarına karşı yapıyorlar, bunu anlamak mümkün değil. CHP’nin yönetici kadrosu bir anlamda olanları matematiksel rakamlara tercih ediyor yani bu kadar rakamı bulsunlar gelsinler gibi. Bu bir siyasi partiye yakışan hadise değil.

Mutlu, aydınlık bir Türkiye imajı içinde yürümesi gereken CHP kendi içerisinde bir bütün halinde gözükmüyor. Bu şekilde bu partinin iktidara karşı muhalefet yapmasının imkanı yok. Muhalefette baş kaldıran şahıslar bana göre tuttukları yolun yanlış olduğunu görmelidirler. Doğru olan şey kendi içlerinde derlenip toparlanıp siyasi parti kimliğine dönmeleridir. Bu da içlerindeki kavgayı durdurmalarıyla mümkündür.

CHP’ye muhalefetin şerbeti tatlı gelmiş olmalı. İktidara karşı muhalefete edemiyorlar ancak kendi arkadaşlarına karşı muhalefet ediyorlar. Bu yüzden MYK değişikliği CHP’deki muhalifleri tatmin etmeyecektir.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test